Fotelik samochodowy

Zaczęty przez salsa, 28 Sty 2013, 19:13:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

#200
Cytat: fasolka1980 w 20 Sie 2013, 15:06:03poczytaj tu:
http://www.tosia.pl/foteliki-i-size_a387
nie miałam o tym zielonego pojęcia.... ale to w takim razie czy te foteliki, o ktorych tu piszecie mozna stosowac tyłem? ja chce zeby A. jeżdził w tym pierwszym tak długo jak się da , ale nie wiem ile się da
kurde chyba wybije z głowy ten pomysł fotelika na prezent

Dodany tekst: 20 Sie 2013, 14:24:50

Cytat: fasolka1980 w 20 Sie 2013, 15:19:50a co nie tak z bugaboo? To było moje marzenie swego czasu, ale mąz powiedział, że ten wózek kosztuje wiecej niż mój samochód obecnie, więc wiecie Cheesy
he he no tu bym mobki tak nie ganiła, bo na fotach naczytałam się o wielu "wadach" bugaboo :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

#201
Fasolka, niemalże wszystko ;)  teutonia Cosmo była lepsza, ale do ideału tez jej brakowało.

Dodany tekst: 20 Sie 2013, 14:27:20

A i dla Szyma fotelik pod choinkę będę chciała.

foszek

römer kin g plus wlasnie mozna lekko odchylic do tylu, nie rozklada sie calkowicie. Mozna to zmienic z przedniego siedzenia, bez potrzeby zatrzymywania sie, tak to wtedy wyglada z boku
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

salsa tych fotelików, o których piszą dziewczyny nie można stosować tyłem. Poczytaj ostatnie 3 strony z drugiego watku o fotelikach. Tam konwalia poleca kilka modeli.

foszek

Cytat: salsa w 20 Sie 2013, 15:22:37ja chce zeby A. jeżdził w tym pierwszym tak długo jak się da , ale nie wiem ile się da
F jezdzil jakies 10-11 mcy, H. jakies 18 na pewno, nie wiem czy dluzej, musialabym sprawdzic

feeling.good

M. jeździ już prawie 19 m-cy. Myślę, że do jesieni jeszcze pojeździ

justynaaaa2

ja już temat sobie trochę zgłębiłam :D ale myślę, że to dopiero zakup na za rok :)
salsa tak jak dziewczyny radzą poczytaj tamten wątek, ja na obecną chwilę nastawiam się bardzo na ten http://www.tosia.pl/besafe-izi-combi-x3_p1447
on może być i przodem i tyłem, mnie argumenty za wożeniem tyłem przekonują, więc będę chciała spróbować wozić A. w ten sposób jak najdłużej, jesli jednak się okaże, że nastąpi wielki bunt w pewnym momencie to wtedy zmienię
a boję się trochę wydać taką kasą na fotelik tylko tyłem  ;)

abkasia

#207
Ja jestem zadowolona z bb bardzo :)

Dodany tekst: 20 Sie 2013, 15:33:26

Lea pewnie z zima sie przsiadzie do tobi bo ona juz sie ledwo miesci. Glowa wlasciwie przy gornej granicy. A w kombinezonie nie zmiesci sie napewno.. no i ona niecierpi tego fotelika..

salsa

u nas nogi juz wystają , głowa na szczescie jeszcze nie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


salsa

a głowy ile moze wystawac?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

#211
Cytat: salsa w 20 Sie 2013, 13:33:52
a to ma jakies znaczenie? na logikę chyba przodem bo tyłem to sie obserwuje tylko siedzenie ;) nie wiedziałam zeby ktos woził tyłem dziecko większe niz taki niemowlak..... :knuje:

ja też sobie nie wyobrażam wożenia dziecka tyłem. To musi być chyba jakaś histeria? Jak dziecko wytrzymuje tyłem, tyłem do kierunku jazdy, tyłem do rodziców i wciśnięte między fotelik a fotel? Widziałam tylko noworodki tak przypinane, ale starszaki?

Dodany tekst: 20 Sie 2013, 21:22:59

Cytat: foszek w 20 Sie 2013, 14:35:03
F jezdzil jakies 10-11 mcy, H. jakies 18 na pewno, nie wiem czy dluzej, musialabym sprawdzic


I. też jeżdziła przynajmniej półtora roku. Teraz dalej w drugim siedzi,ale pora rozglądac się za trzecim.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Z pierwszego nie może. Ale tez trzeba zwrócić uwagę jak sie dziecko do fotelika wkłada. Pasy muszą wychodzić na wysokości ramion, nie mogą poniżej i potem "iść" w górę do ramion i znowu w dół do zapiecia. Niby proste ale już kilkoro dzieci "wyrosnietych głowa" z fotelika widziałam a jak ulizylam niżej i pokazalam o co z pasami chodzi to sie okazywało ze fotelik jeszcze długo służył.

salsa

Kasia, tak my tak zapinami ze z ramion

Cytat: nionczka w 20 Sie 2013, 22:19:35To musi być chyba jakaś histeria? Jak dziecko wytrzymuje tyłem, tyłem do kierunku jazdy, tyłem do rodziców i wciśnięte między fotelik a fotel? Widziałam tylko noworodki tak przypinane, ale starszaki?
no wiec własnie, jak dziecko wieksze niz niemowlak daje rade tak jeżdzić?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Angie

Podejrzewam, że są dzieci, które dają jednak radę.
Jak np. nie wiedzą, że jest inna możliwość.
Lena przesypia pewnie z 80% czasu spędzanego w foteliku, więc
może by tolerowała taką jazdę.

justynaaaa2

mi się wydaje, że dopóki nie pozna jazdy przodem to nie powinno być problemu, przecież takie dziecko nie wie, że można inaczej i że przodem może być fajniej ;) jak już się posadzi przodem to pewnie ciężej wrócić do wożenia tyłem  :hmm: tak sobie gdybam, ale tak jak pisałam nie zaryzykowałabym jednak kupna fotelika tylko tyłem

Daga konwalii jakoś jeździ i chyba nie narzeka, konwalia już nie raz o tym pisała :)

konwalia

jest konwalia, zaraz będę pisać

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

rekomendacja i-size ma wchodzić w latach 2014-2018

co do tego czy da radę tyłem, tak da, Daga tak jeździ, a zna fotel przodem w drugim aucie(choć będę kupować tyłem, bo ten już jest do wymiany z racji wieku)

nie warto 9-36
nawet nie dlatego, ze przydatność fotela z tej grupy tj 9-36(jak i 15-36) szacuje się na 8 lat
dla grupy 0-13 jest to 4 lata od daty produckcji, dla grupy 9-18 i 9-25 5-6 lat
nie dopasujesz fotela z tej grupy dla takiego malucha jak ma być bezpieczny, nadal roczniak powinien jezdzić tyłem

w fotelu tyłem widać wszystko przez szybę, bo on jest wyżej i wsyztsko widać, ty sobie możesz kupić lusterko(miałam już dla 0-13)

adac to jedno, wyrocznią jest szwedzki plus test, który przechodzi mało foteli, a w szwecji obowiazek tyłem jest do 4rż

ze względu na przydatność fotela nie teraz, bo ma być jak najmłodszy

w mazdzie, która nie jest najmłodsza już chyba nie zamontujesz kinga i tobiego raczej, bo wystąpi buckle crunch
https://www.google.pl/search?q=buckle+crunch&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=K8oTUsebM4Tssga5gYFY&sqi=2&ved=0CDsQsAQ&biw=1366&bih=621
isofix masz?

obstawiam, zę będzie pasował bs izi combi x3 i ten polecam, ew priori xp i pasowałby pewni recaro ys(testowany czołowo przy 50km/h...)
jeszcze pewnie britaxy, ale są trudniejsze w montażu(max way i multi tech)
ja bym jeszcze pomyślała i poczytała o fotelach tyłem, bo to najbezpieczniejsze rozwiązanie, a kasa niech leży i czeka

co do tyłęm, to nogi mogą sobie wystawać, głowa nie może i trzeba pamietać o prawidłowym wkładaniu dziecka

a tu filmik porównujący tyłem i przodem przy zderzeniu, już na oko widać różnice w przeciążeniach kręgosłupa szyjnego Crash Test - Forward vs. Rear Facing

salsa

konwalia wszystko super ale mazdy juz nie mam poł roku :D
mamy teraz focusa
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

Cytat: salsa w 20 Sie 2013, 22:12:35
konwalia wszystko super ale mazdy juz nie mam poł roku :D
mamy teraz focusa
hihi a to wiedzisz, nie wiedziałam

w rybniku jest dobry sklep, możesz tam poprzymierzać, ale wg mnie za wczesnie na zakup, będzie stał i się marnował, no vhyba, ze kupisz 0-18 tyłem, to możesz już wsadzać, rekomendowane są od 6 mca mimo zakresu 0-18

justynaaaa2

konwalia a ten nowy besafe (plus?) to chyba tylko tyłem jest montowany? dobrze doczytałam?

konwalia

tak, tylko tyłem, na pasy(isofixów tyłem nie ma pow 18kg) i ma lepszą pozycję do spania( w combi można ją polepszyć podkładką)
ma już plus testa, w sprzedaży będzie po targach w kolonii

salsa

Cytat: konwalia w 20 Sie 2013, 23:16:46hihi a to wiedzisz, nie wiedziałam
nie pamietasz ze w ciazy miałam wypadek he he :D

no własnie tesciowa sie napaliła ze kupi jako prezent, ja na razie nie planowałam
no i kazała sobie wybrac a ona kupi
no i tak to
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

konwalia masz na myśli tą podkładkę?
http://www.tosia.pl/besafe-podkladka-poziomujaca_p2380
i tak ją muszę w końcu kupić, bo nadal nie daje mi spokoju mocowanie tego naszego fotelika ;) chociaż już się do niego przekonałam i nawet polubiłam, myślę że będę wierna firmie ;D