Fotelik samochodowy

Zaczęty przez salsa, 28 Sty 2013, 19:13:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

ja tez nie dociskalam.

salsa

my dociskamy nie dlatego ze sie rusza tylko dlatego ze inaczej się chłop nie miesci za kierownicą lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

to ja już nie wiem od czego to zależy  :knuje: podejrzewam, że od kształtu, wyprofilowania fotela w danym aucie i od samego fotelika, salsa pisze że dociska, zośka też chyba dociskała
te nasze siedzenia są dość płytkie i tak dziwnie wyprofilowane, fotelik spory i może tu tkwi problem :knuje: będziemy musieli jeszcze do innego auta z ciekawości wsadzić i zobaczymy, ale nie powiem, zaniepokoiło mnie to trochę ;)

salsa

Justa, jak zaciągniesz pasem (takie szwrpniecie) to to usztywnia ten fotelik
u nas sie dociska   bo ten ford jest jakis taki krótki i fotel kierowcy siłą rzeczy dociska
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

salsa tam już nie ma czym szarpać, bo ten pas jest naciągnięty na maksa :D znalazłam teraz w jakichś testach aut rodzinnych, że niestety wadą wielu są krótkie pasy no i nasz się niestety do nich zalicza, ale mogło być gorzej, bo są takie które w ogóle mają za krótkie ;D
podjadę chyba z tym do jakiegoś sklepu, niech ocenią czy tak może być :)

zaraz się okaże, że musimy samochód zmienić :D ktoś mówił, że dziecko dużo nie kosztuje? :D

didi_loczek

justynaaaa2 my nie dociskaliśmy, nie było takiej potrzeby. Pas trzymał dobrze fotelik i nic nie latało ;).

fasolka1980

My tez nuc nie dociskamy. Zreszta S. jezdzi na srodkowym miejscu z tylu.

justynaaaa2

no to nic już nie rozumiem w takim razie
niemożliwe, że aż takie z nas tłuki, że nie umiemy tego stabilnie zamontować :headbang:

aniak1211

Nigdy nie słyszałam o dociskaniu;)

Cytat: justynaaaa2 w 23 Kwi 2013, 23:27:11zaraz się okaże, że musimy samochód zmienić Cheesy ktoś mówił, że dziecko dużo nie kosztuje? Cheesy
:D
Chyba taniej bedzie fotelik zmienic:D
A tak serio to podjedz do sklepu z fotelikami niech sprawdza czy dobrze zapinasz i czy fotelik pasuje do auta, albo auto do fotelika:D:)

errata

też nigdy nie słyszałam o dociskaniu,więc i tego nie robiłam. Ale pustego fotelika też raczej nie montowałam, a z obciążeniem ;) może tak nie lata. 

salsa

#160
Cytat: justynaaaa2 w 23 Kwi 2013, 23:27:11zaraz się okaże, że musimy samochód zmienić Cheesy
ale nie zmieniajcie czasem w taki sposob jak my lol lol

Dodany tekst: 23 Kwi 2013, 23:09:46

Cytat: errata w 24 Kwi 2013, 00:08:10Ale pustego fotelika
My tez nie-moze tu jest pies pogrzebany
bo mielismy zamontowac wczesniej i oczywiscie nie zebralismy się do tego:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Justa ale pasami to tak całkiem sztywno fotelika nie przymocujesz.
Tak samo jak ty siedzisz przybiega pasami to te pasy na sztywno cię do fotela nie przytwierdzaja. A różnica zdań ze jedni maja fotelik stabilny a inny niedtabilny to raczej subiektywna ocena.
Jeżeli masz prawidłowo zapiety w pasy fotelik to w chwili tfu tfu tfu wypadku pasy go pięknie przytrzymaja, napinacze działają głownie podczas ostrych szarpniec pasami. W kluczowym momencie prawidłowo zapiety fotelik przy sprawnych pasach, napinaczach itd bedzie stabilny jak nigdy.
W trakcie jazdy tez bedzie stabilny :)



Angie

Justa obstawiam, że to samochód nie jest do końca  kompatybilny z fotelikiem.
Kolejny fotelik kup dopiero po przymiarce fotelika.

A teraz zorientuj się czy ten zapewnia bezpieczeństwo.

Kasia

Samochodu wymieniać nie trzeba. Mozna wozić dziecko autobusem. Dziecko do lat chyba 7 jeździ za darmo.
Czyli nic nie kosztuje :P lol

justynaaaa2

#164
Cytat: Angie w 23 Kwi 2013, 23:11:09
Justa obstawiam, że to samochód nie jest do końca  kompatybilny z fotelikiem.
Kolejny fotelik kup dopiero po przymiarce fotelika.  
no właśnie zła jestem, że tego nie zrobiliśmy  :zly: wydawało mi się, samochód w miarę nowy, fotelik dobry to co ma nie pasować a jednak widać coś nie gra
zanim kupiliśmy przeczytałam sporo o tych fotelikach, nigdzie nikt nie pisał, że nie pasował, więc uznałam że pasować musi
no podjadę do tosi i mam nadzieję, że mi pomogą :)
i zrobię jeszcze test naszego fotelika i maxi cosi w naszym aucie i u ojca, porównamy czy trzymają się tak samo  :hmm:

salsa

justa - ja jak sie doktoryzowałam z wózków i fotelików to czytałam gdzies ze moze byc problem z pasami
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

Cytat: salsa w 23 Kwi 2013, 23:39:45
justa - ja jak sie doktoryzowałam z wózków i fotelików to czytałam gdzies ze moze byc problem z pasami
też to doczytałam ale przy opisie fotelika jak byk napisane, że pasuje do krótkich pasów, więc uznałam, że nawet jeśli się okaże, że mamy krótkie to i tak luz ;) zresztą to nie pasy są problemem
może to faktycznie brak dziecka w środku jest powodem :D
a może przez to, że te foteliki mają trochę inny system mocowania pasami niż w maxi cosi to wymagają dopchnięcia tym fotelem w celu stabilizacji (o tym dopychaniu mówią na filmiku instruktażowym producenta) a ja głupia siedzę i wymyślam ;)
jezu wkurza mnie to, że muszę tak wszystko rozkminiać, same problemy ;D

może konwalia jako specjalistka w temacie coś mądrego podpowie :)

fasolka1980

justynaaaa2 zadzwon jutro tu: www.inspekcje.fotelik.info

Moze sa jeszcze miejsca.

abkasia

O taki, nigdy nie dociskam , fotel bardzo stabilnie sie montujee we wszystkich autach.
Cos zle robicie ;)

zuzia


konwalia

Ja dociskalam cabrio montowany na pasy w fiacie, w fordzie miałam za krótkie pasy i dokupilam bazę
Teraz mam na podkład e antypoślizgowej, bo na skórze nigdy nie będzie stabilny sam z siebie i zblokowany fotelem
Bo tak naprawdę poleca się blokować lub odstęp 15cm
A napinacz w wielu autach działa od 15kg
Obejrzyj sobie jeszcze raz na spokojnie film montażowy, akurat będące proponuje blokowanie jako dodatkowa stabilizacje
A jest na stronie producenta na liście kompatybilnych? Niech ktoś sprawdzi montaż jeśli tak
Choć np ja oddylalam mc mobi bonie byłam wstanie  go zamontować,be safe snowy sprzedawca w jednym sklepie twirtdzil,ze się nie da, a ja mam ho sztywno, ale jak pisałam z lokowany i na pofkladce

justynaaaa2

byłam na tej stronie z inspekcjami wczoraj, ale są 2 terminy tych inspekcji, jeden był wczoraj ;) a drugi 11.05 czyli w dzień kiedy prawdopodobnie będę wychodzić ze szpitala :D
każą być tam z dzieckiem, więc mało wykonalne ;)
ale dzięki  :beer:
podjadę najpierw do sklepu, oni mają w sprzedaży te foteliki, więc powinni wiedzieć :)

zosia2007

justyna ja dociskałam bo wydawało mi się, że tak jest lepiej bo fotelik nie drga, ale bez dociskania też nie latał po samochodzie ;)
to nie jest standardem ale mi się wydawało bardziej bezpieczne

Justynna

justynaaaa2, ale do fotelika włożysz dziecko i już będzie bardziej stabilny, bo z obciążeniem, może to o to chodzi? Pusty fotelik ciężko ocenić.

salsa

dziewczyny mam pytanie dotyczace kolejnego fotelika
ktos chce kupic małemu taki w prezencie chrzcielnym no i mam powiedzieć jaki
a ja nie wiem jaki :P
wiem, ze najlepsze są chyba Recaro-tak?
byłam na ich stronie i maja foteliki albo do 3 r. ż albo do konca okresu fotelikowania

co mam wybrac? i czy ta firma czy jednak jakas inna? w sumie jak ten fotelik "do końca" jest ok to chyba taki    bym wolała bo nie trzeba juz potem kombinowac

   
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)