Książki kucharskie - nasze ulubione

Zaczęty przez sonja, 25 Lis 2012, 20:02:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Takiego wątku chyba jeszcze nie ma.
Trudno kupić wszystkie, chciałabym więc Was spytać, które lubicie najbardziej.

Ja polecam:

Kuchnia z serca domu - Nigella Lawson (uważam, że to najlepsza z jej książek)
Dieta Italiana - Gino d'Acampo (każdy przepis, który wypróbowałam wyszedł świetnie)

Dziś kupiłam Włoskie dania makaronowe również Gina. Zapowiada się super.

dragonfly

najnowsza ulubiona
Ottolenghi: The Cookbook - fantastyczne przepisy inspirowane kuchnia polnocnej Afryki, Libanu, Turcji....

wrobelek0403

#2
ja najwiecej korzystam z Po prostu gotuj Pascala i Tapas Susany Tee :)

choc generalnie przede wszystkim z internetu - w tym bloga Kwestia smaku  :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

#3
o
ja najczęscej uzywam książek kucharskich termomix
a najwiecej podobnie jak wróblos z jakiś blogów (włąsciwie kulku ulubionych) - włąśnie zrobiłam z nimi porządek, starsznie tego dużooooo - a reszty nie mam nawet kiedy obserwowac i patrzec co dobrego gotują

a czy ktoś ma ksiazki Ewy Wachowicz, chciałąm kupć pod choinkę ale nie wiem czy warto?


wrobelek0403

mobka i rzeczywiscie wychodza te obiady w 30 minut? Zajrzałam na strone empiku i troche drogie te ksiazki Jamiego, a tez sie zastanawiałam, czy na gwiazdke sobie nie zazyczyc.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: wrobelek0403 w 25 Lis 2012, 22:35:01
mobka i rzeczywiscie wychodza te obiady w 30 minut? Zajrzałam na strone empiku i troche drogie te ksiazki Jamiego, a tez sie zastanawiałam, czy na gwiazdke sobie nie zazyczyc.

Nie ;) Ale uwielbiam kilka przepisow. Kocham kurczaka piri piri :D

wrobelek0403

Cytat: mobka w 25 Lis 2012, 22:36:21
Nie ;) Ale uwielbiam kilka przepisow. Kocham kurczaka piri piri :D

aaaa, to widze ze jakies tajskie/indyjskie przepisy. nie przepadam. wole włoskie, hiszpanskie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

a ja oprocz J. Olivera bardzo lubie ksiazki Donny Hay.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

kotabma

a ja do dzis lubie moja stara ksiazke:
Nastolatki gotuja :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: kotabma w 30 Lis 2012, 21:32:26a ja do dzis lubie moja stara ksiazke:
Nastolatki gotuja
Oj, fajna była!! Wystana w wielkiej kolejce w jakimś... 89' roku?? :ohboy:
Gdzie teraz jest po "x" przeprowadzek pojęcia nie mam - połowa książek z rodzinnego domu nadal leży w garażu u ojca, a ja nie mam jak i DOKĄD ich zabrać :(
Na półce mam kilka staroci, uwielbiam stare pozycje Hanny Szymanderskiej (jeszcze "panieńska" książka mojej mamy o wypiekach i deserach jest niesamowita!!), ale receptur "na bieżąco" szukam raczej w necie jednak...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /