babeczki z kaszy gryczanej z imbirem i limonką

Zaczęty przez wrobelek0403, 17 Lis 2012, 22:35:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

specjalnie dla mayi :D UPRZEDZAM, z tych składników wychodzą nie 4 porcje, ale z 12 :D mi wyszły prawie dwie blaszki do muffinek. nie smarowałam foremek tylko wyłozyłam je papilotkami.

babeczki to takie troche suflety, bardzo wilgotne i miekkie, po upieczeniu opadają. najlepiej podawać na ciepło.

przepis: http://kuchnialidla.pl/#/okrasa,55.html

składniki:
rozgotowana kasza gryczana 200 g (jakies 80g suchej)
serek mascarpone: 250 g
skórka starta z 1 limonki
20 g korzenia imbiru (kawałek długości kciuka), obrany i starty na tarce o drobnych oczkach
100 g gorzkiej czekolady, pokruszonej na mniejsze kawałki
4 jajka
115 g cukier (15 g do obsypania foremek):
mąka pszenna - 2 czubate łyżki
mąka ziemniaczana: 1 łyżka
szczypta proszku do pieczenia
masło do wysmarowania foremek

foremki np.małe ceramiczne do babeczek wysmarować masłem i wyspać cukrem, wstawić do lodówki. (ja to pominełam)

Kaszę zmiksować w blenderze, przełozyć do miski, dodać serek, skórkę z limonki i imbir, wymieszac mikserem.
żółtka ubić z 1/2 cukru i wymieszać z masą serową, dodać obie mąki i proszek.
białka ubić na pianę z 1/2 cukru i dodawać powoli na masy serowo- jajecznej, delikatnie mieszając.

Masę nałożyć do foremek, posypać kawałkami czekolady.

Piec w 180 stopniach. Wg przepisu: 30 minut, ja piekłam 20-22.


Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

A dobre chociaż? Bo ja juz wcześniej przepis widziałam, ale jakoś się nie przemoglam.

wrobelek0403

mobka bardzo smaczne  :thumbup: wrecz bym zaryzykowała stwierdzenie, ze to jeden z lepszych eksperymentów kulinarnych z ostatniego miesiaca :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login