projekt pokoju dziecięcego, wersja II - prośba o opinię

Zaczęty przez sonatina, 04 Paź 2012, 12:08:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

duzo lepiej niz pierwotna/ pierwsza wersja
mi się podoba

sonatina

Cytat: ze_nitka w 09 Paź 2012, 21:25:55Jaką szerokość ma szafka pomiędzy nimi?
nie wiem, dostanę niedługo wymiar wszystkich mebli.
Stanęło w sumie na  osobnych łóżkach i tej zabudowie z dwoma biurkami. Teraz czekam co na to mój stolarz :)

kotabma

a ja nie wiem czy biurka (na ten moment) to dobry pomysl, szczegolnie dla Igora. Zosia miala w pokoju biurko i jej zabralismy. ona bawi sie przy malym stoliku i uzywa malego krzeselka.
ja zostawilabym jakos miejsce na biurko i w odpowiednim momencie je dorobila czy jakos dokrecila ;) a w miejscu gdzie ma stac postawilacym maly stoliczek. sądzę ze to sie da zrobic.
Ignas moze i da rade juz bezpiecznie bawic sie przy normalnym biurku siedzac na normalnym krzesle, ale Igor niekoniecznie. uwazeam ze bedzie mu niewygodnie no i niestety niezbyt bezpiecznie dla niego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

a jakby zrezygnować z półeczki pomiędzy łóżkami? zawsze to ok 20cm i nieco bardziej uporządkowana przestrzeń

sonatina

Cytat: kotabma w 14 Paź 2012, 00:08:19a ja nie wiem czy biurka (na ten moment) to dobry pomysl, szczegolnie dla Igora
Te meble to dosyc duża inwestycja dlatego robimy je docelowo tak żeby posłużyły przynajmniej do końca szkoły podstawowej. Ignac w przyszłym roku idzie już do zerówki, Igor wiernie kopiuje Ignaca dosłownie we wszystkim. Przypuszczam, że gdyby biurko było tylko jedno to by była wieczna kłótnia. Ewentualnie w miarę potrzeb zostawimy mały stolik z ikei,  z którego chłopcy korzystają teraz.


Dodany tekst: 14 Paź 2012, 14:40:51

Cytat: elve w 14 Paź 2012, 09:50:34a jakby zrezygnować z półeczki pomiędzy łóżkami? zawsze to ok 20cm i nieco bardziej uporządkowana przestrzeń
Myslałam o tym, jednak ta półka mi osobiście się podoba. Postanowiliśmy ją zostawić.

kotabma

Cytat: sonatina w 14 Paź 2012, 15:39:21Przypuszczam, że gdyby biurko było tylko jedno to by była wieczna kłótnia. Ewentualnie w miarę potrzeb zostawimy mały stolik z ikei,  z którego chłopcy korzystają teraz.
ja bym sie bala ze zleci z tego krzesla ;)
Z jak cos robi przy swoim stoliku to co chwila wstaje i po cos biegnie, albo czesc rzeczy robi na stojaco a czesc na siedzaco. nawet jak w kuchni je przy stole siedzac na swoim wysokim krzesle to staje na podporce na nogi ;)
dobrze ze ten maly stolik zostawiacie
a moze jakos da sie zrobic biurko z regulowana wysokoscia blatu?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

kotabma stwarzasz problemy ;) ja miałam normalne biurko jak poszłam do przedszkola i nigdy nie spadłam z krzesła ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kotabma

Cytat: wrobelek0403 w 14 Paź 2012, 23:14:58kotabma stwarzasz problemy
patrze na pokoj pod kontem mozliwosci akrobatycznych mojej corki :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Elve akurat dobrze radzi:)

ten pokoj juz na etapie tylko tego designu prosi o uporzadkowanie. Za duzo tam tego wszystkiego, tzn tych poleczek. Zlikwidowac te poli miedzy lozkami co daje wtedy chyba 2 m dlugosci czyli standartowe lozka. Nie wiem tez czy wieszanie czegokolwiek nad lozkiem dziecka to dobry pomysl...
teraz zabudowa. tam tez za duzo polecek, otwarc etc. Niech to wizualnie jakos uporzadkuje. Zrobilabym te zabudowe tylko w jednym kolorze. i te otwarte polki w jednym ciagu a nie porozrzucane. roznye kolory + porozrzucane polki otwrate juz sprawiaja wrazenie wizualnego chaosu.
co do kolorystyki. jest tyle pieknych kolorow i ich polaczen. Tutaj wybrany tylko jeden i jest tak bez pomyslu powtorzony. szafka/dywan/zaslony....
jak mowisz ze to duza inwestycja, to naprawde przemyslalabym to bardzoo dobrze. Akurat pomysl z zabudowa bardzo mi sie podoba. Staralabym sie zrobic to tak zeby i wymieniac nie trzeba bylo po podstawowce.

moja opcja bylaby taka:
*zabudowa cala biala.
*otwarte polki uporzadkowane w jedny rzedzie lub na jednej linii
*lozka pelnowymiarowe (2x90)
*kolor lozek i szuflad pod nimi jasny szary kolor
*zaslony na mocny gleboki niebieski z grubego lnu z bawelna (nasycony kolor blizej do granatu ale nie ciemny!)
*zabudowa + biurka biale
* kolorowe lampki na biurka
* dywan albo w paski albo w jakies wzory nie "dzieciecy" (ikea, zara home)
* nad lozka przy kazdym dac jedna duza metaliczna litere od imienia + obrazki/plakaty
*kupic fajowa posciel +kolorowe poduszki w paski/gwiazdy

Dodany tekst: 15 Paź 2012, 10:40:21

jeszcze raz patrze na zdjecia i jeszcze mysle ze za duzo tej zabudowy, czy ty placisz od ilosci szafek?

kurcze, no nie podoba mi sie ten projekt... nie wiem... jak ktos projektuje i bierze za to kase to powinien sie starac zrobic to jaknajlepiej i chyba liczyc sie z kosztami klienta i roponowac raczej rozwiazania bardziej ekonomiczne i z glowa.
czy chlopakom naprawde potrzebne sa perdyliad szafek?

tam jest jeszce miejsce przy oknie pod kaloryferem na fajna skrzynie lub bawelniana torbe na rzeczy. Lampe dalabym kulista duza.
wywalilabym te szafke miedzy biurkami, wg mnie jest bez sensu. w ikei sa takie ladne mniejsze. kazdy moglby miec swoja mniejsza przy boku biurka.
czy potrebujecie te zabudowe az tak wysoko?

nionczka

Nie czytam wątku. wypowiem się tylko, może to już nieaktualne.
Fajna jest strona z łożkami, ta druga do kitu.

-biurka dałabym oddzielnie i nie zaokrąglone tylko normalne prostokątne. Może biurko każdego z chłopców na wysokości jego łóżka?
szuflady są fajne, ale zamykane szafki nie. trzeba ujednolicić rodzaj frontow. I chociaz podobają mi się kolory frontów, chyba jednak postawiłabym na neutralną biel. albo jeden  chlopiec zielone, drugi niebieskie? Połoki zamykane nie mogą być dla mnie tak nieuporządkowane. Zrobiłabym środkowy moduł oddzielający biura z normalna biblioteka, a na dole zamkniete szafki do wysokości biurka. Nad biurkami otwarte połki.
tak na szybko

i bez literek pod sufitem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

wyciagam, bo bratowa jest przed taka przemiana wlasnie.

Sonatina, na czym stanelo i jak wyglada na zywo?