projekt pokoju dziecięcego, wersja II - prośba o opinię

Zaczęty przez sonatina, 04 Paź 2012, 12:08:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

Cytat: mobka w 05 Paź 2012, 10:56:56
Iksla, jakbym wiedziała, że nie mam drugiego w drodze (i w planach bliskich), to kupiłabym pełnowymiarowe łóżko.
Dokladnie:)
Koszt nie maly a po co kupowac drugie;)

Co do pietrowych lozek...
moja siostra chciala tez kupic dla swoich dzieci,
ale gdzies slyszala ze osoba spiaca na dole nie wysypia sie:D
Ciagle ma cos nad soba,
podobno taka osoba czuje sie jak w klatce i podobno jest to testowane na dzieciach i doroslych:D
Nie mam pojecia na ile jest w tym prawdy i gdzie ona to slyszala;D

Moja D. ma lozeczko na 140cm.
kupujac nie zwrocilam uwagi na dlugosc:D
na szczescie kupilam za grosze;)
Pewnie na wiosne czy lato bede sie rozgladac za wiekszym,ale teraz to juz pelnowymiarowe kupie:)

sonatina

#26
Ja myslałam o czymś takim, że to łóżko na górze zachodzi trochę na to na dole. Nie wiem czy projektanka uwzględni mój pomysł.

Dodany tekst: 05 Paź 2012, 11:37:01

MOżemy jeszcze maksymalnie rozciagnąć te łóżka co teraz są tak o 15 cm, więc długość materaca będzie wynosiła 175 cm. Wiąże się to z niewygodnym dostępem do jednej strony szafy. Aczkolwiek ta strona szafy będzie i tak rzadziej uzywana. Czy te 15 cm więcej coś da?

salsa

sonatina nie wiem co tu juz bylo pisane, weic moze sie powtórzę, bo wątku nie przeczytam :)
podoba mi sie kolorystycznie, podoba mi się ze tyle zamkniętych półek/szuflad
nie podoba mi się ustawienie biurek - nie wierze w to, ze jeden obok drugiego bedzie grzecznie siedzial - to raz
a dwa - dla osoby praworęcznej oswietlenie powinno byc z lewej strony - nie wiem jak jest z nimi , ale to moze im przeszkadzać mozna przestawić drugą lampkę ale wtedy jeden bedzie miał dodatkowe oświetlenie z prawej ręki i cień - bez sensu
no chyba ze te biurka bedą dłuższe, nie takie krotkie - to wtedy to swiatło nie będzie przeszkadzac
ja bym jednak każdemu zrobiła osobny kąt - wspólny pokój ale kazdy ma swój kawałek pokoju :) 

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aniak1211


wrobelek0403

Cytat: aniak1211 w 05 Paź 2012, 12:26:51Nie mam pojecia na ile jest w tym prawdy i gdzie ona to slyszala;D

to chyba jakas urban legend :D ale moze to zalezy od wysokosci górnego łozka. ja miałam 10 lat i nigdy nie odczułam dyskomfortu :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

no tez sie z tego smialam:D
Ale siostra zrezygnwala z lozka pietrowego-jak narazie:D
Mala ma dopiero kilka miesiecy wiec na decyzje ma jeszcze sporo czau:)

wrobelek0403

aniak1211 wazne jest, zeby górne łózko było na odpowiedniej wysokosci, tak, zeby na dolnym dało sie normalnie siedziec. bo jak sie zrobi taki tunel, ze człowiek ciagle skulony, to rzeczywiscie mozna sie czuc dziwnie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Teraz sa takie fajne te lozka,
to ktore wkleila sonatina,
niby pietrowe a nie spi "jedno na drugim" :)
Musze je siostrze pokazac;)

sonatina

Dziekuję dziewczyny za wszelkie sugestie. Oczywiście polewam :)
Czekam teraz na projekt z odzielnymi biurkami, z łóżkiem pietrowym i bez literek przy suficie :)

brawurka

#34
Cytat: doda w 04 Paź 2012, 12:21:04
ja bym z tych literek zrezygnowała , za dużo tego wszystkiego..

to samo miałam napisać, te nad oknem i drzwiami zbędne zupełnie

Dodany tekst: 06 Paź 2012, 09:17:20

sonatina jak łóżko piętrowe to pamiętaj o barierce na górze, to które wkleiłaś nie ma

siog

sonatina, ja tylko napisze ze koniecznie chcialabym tylko normalne standartowe lozka. z niestantandatwoym zawsze problem materac i kupno poscieli. jak nie ma miejsca na 2 to wtedy pietrowe. 160 cm to strasznie malo i wyrzucenie kasy po prostu

sonatina

#36
Poprawki do projektu:

Długość łóżek teraz wynośi 190 cm.

Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 08:06:49



Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 09:07:25



Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 02:08:42



Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 03:09:31



Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 04:10:04



Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 05:11:42



Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 06:12:27



Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 07:13:28



Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 08:14:26

Długość łóżek wynosi teraz 190 cm.

Dodany tekst: wto, 9 paź 2012, 09:14:41

Długość łóżek wynosi teraz 190 cm.

Kasia

wzięłabym dwa łóżka na dole
aby potem się nie okazało że ten z dołu zabrania temu z góry na swoim łózku siadać

wrobelek0403

kasia, zdaje sie, ze dwa normalne łózka obok siebie sie nie zmieszcza, sonatina pisała wczesniej.

mnie brakuje tylko drabinki na łózko :) a tak to fajnie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

wrobelek0403
Zmieszczą się dwa łóżka obok siebie  na 190cm  tyle, że będzie ciężki dostęp do szafy.
Skrócę chyba długość łóżek do 180 i zyskam jeszcze 20 cm i myslę, że to wystarczy.
Mnie sie bardziej podoba wersa z łóżkami na dole. jest wygodniejsza i wizualnie też bardziej mi leży. Co do łóżka pietrowego to boję się, że chłopcy będą skakać z tego wyżej na to dolne. Szczególnie Igor ma takie zapędy :)
Zabudowa z biurkami zdecydowanie chyba lepsza niż ta poprzednia.

Kasia

Cytat: wrobelek0403 w 09 Paź 2012, 11:58:30kasia, zdaje sie, ze dwa normalne łózka obok siebie sie nie zmieszcza, sonatina pisała wczesniej.
no ale jest wstawiona wersja z dwoma łózkami :D

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

I dla mnie 2 lozka wydaja sie lepsze:)
I biurka tez fajne,kazdy ma swoje-super:)

wrobelek0403

Cytat: sonatina w 09 Paź 2012, 12:09:11Co do łóżka pietrowego to boję się, że chłopcy będą skakać z tego wyżej na to dolne.

a to na pewno :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

Łóżka piętrowe wydają mi się bardzo krótkie, wersja z dwoma łózkami i oddzielnymi biurkami dużo lepsza :)
Pozdrawiam

Kata


ddu


ze_nitka

Sonatina, takie ustawienie biurek jest o wiele bardziej funkcjonalne. Jaką szerokość ma szafka pomiędzy nimi? A łóżka moim zdaniem też lepsze te parterowe.
Bardzo fajny projekt :)

zuzia


konwalia

sonatina jak dla mnie za duzo, jak dojdá zabawki bedzie nielad