projekt pokoju dziecięcego, wersja II - prośba o opinię

Zaczęty przez sonatina, 04 Paź 2012, 12:08:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonatina

Dostałam dzisiaj od projektantki projekt pokoju dziecięcego.
Chciałabym poznać Wasze opinie na jego temat. Co sądzicie?
Czy wszystko Waszym zdaniem jest ok, czy wprowadzać jakieś zmiany?
Ja niestety nie czuję się dobra w te klocki, dlatego będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

bozena.dp

sonatina ja się nie znam, ale mi sie podoba ;)

rubin04

oj ładnie, ładnie!
Tylko krzesła chyba nie wygodne dla dzieci na moje oko.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

fakt, krzesła mogłyby być inne
o, dołożyłaś jeszcze 2 fotki - fajny pokoik :)

magdalinska


sonatina

#5

I jeszcze opis:
- pod ścianą po lewej str. zmieszczą się dwa łóżka w takim układzie (materace 160x80cm ) oddzielone od siebie szufladkami. Przy takim układzie mamy środek pokoju wolny, jest swobodne przejście i dużo miejsca do zabawy (odstęp między łóżkiem a szafą - ok. 60cm, między drugim łóżkiem a grzejnikiem - ok. 25cm)
- zabudowa po prawej str. wg Pani wskazówek, większość półek zamknięta, kolorowe pojemne szuflady na zabawki,
- za drzwiami na górze półki na pudełka, pod spodem wieszaczki, niżej schowek np. na poduchy do siedzenia na podłodze,
- biurko można by zrobić składane, pewnie nie zawsze będzie potrzebne, a po złożeniu zyskujemy dodatkowe miejsce,
- pod łóżkami proponuję zrobić wysuwane szuflady/skrzynie, które od góry można by okleić specjalną naklejką do mebli, na której wydrukowany byłby rysunek np. ulic, albo torów - myślę że chłopcy mieliby niezłą zabawę (każdy moduł mógłby być w innym stylu, można by też je ze sobą składać na różne sposoby tworząc kontynuację drogi)
- zamiast pojedynczych szuflad mogą się wysuwać duże podesty na dł. całego łóżka (pliki nr 1_13 i 1_16) - tyle że może to być dość ciężkie, więc chyba bardziej praktyczne byłyby mniejsze moduły;
- aby łóżko nie dochodziło do ściany, która mogła by się przez to bardzo brudzić, można za łóżkiem zrobić dodatkową półkę - pomyślałam, że mogło by to być mleczne plexi, czyli plastikowa szyba, pod którą można zrobić dodatkowe oświetlenie (dające rozproszone, miękkie światło) - jesli technicznie byłoby to zbyt skomplikowane do zrobienia to można zrezygnować z oświetlenia;


Dodany tekst: 04 Paź 2012, 12:25:59

- A czy nie uważacie, że powinno być więcej otwartych półek przy zabudowie tak gdzie są biurka?

- nad łózkami przymocowane są magnesy do przyczepiania róznych rysunków, może zostawić tylko jedna listwę a wyżej umieścić półkę??

niewiemjaka

#6
bardzo ladny duzy pokoj, chociaz kolory nie moje :)
koło biurka to ja lubiałam miec szpargały czyli i szuflady i kontenerek i polki..
ale twoje chlopaki jeszcze młode :D więc może narazie nie potrzebne takie myslenie ? :)
ogólnie fajnie :)

listwa jedna na magensy,
ale z drugiej strony zeby jakies arcydzielo szkolne dobrze wygladalo to moze 2 listwy i wtedy przyczepione od góry i dołu :knuje: coby nie latało rogiem do góry jak wiatr zawieje ?



sonatina

mamy bardzo dużo arcydzieł :)
Mój Ignac czuje powołanie w tej tematyce :)
Uczęszcza nawet na zajęcia plastyczne do domu kultury i tam się realizuje :)
Naprawdę czasem aż nie moge uwierzyć, że on takie fajne rzeczy rysuje :)

zwierzatko_mojej_mamy

jak doda  - wywalilabym literki spod sufitu, narabane nimi, az w oczy kluje ;) reszta super ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

natka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 04 Paź 2012, 14:07:57jak doda  - wywalilabym literki spod sufitu, narabane nimi, az w oczy kluje wink reszta super wink
to ja jak Zwierzak i Doda :) literki aut i bedzie fajnie :)

vobi

Cytat: sonatina w 04 Paź 2012, 13:23:58- A czy nie uważacie, że powinno być więcej otwartych półek przy zabudowie tak gdzie są biurka?
nie, dzieci (zwlaszcza chlopcy) raczej tendencji do porzadku nie maja, zabudowane szafki to zdecydowanie praktyczniejsze IMHO rozwiazanie

Dodany tekst: 04 Paź 2012, 12:00:52

Cytat: sonatina w 04 Paź 2012, 13:23:58- nad łózkami przymocowane są magnesy do przyczepiania róznych rysunków, może zostawić tylko jedna listwę a wyżej umieścić półkę??

nieeee... nei dawalabym zadnych polek na tej scianie, zwlaszcze ze - jak piszesz - listwy beda zapewne wykorzystane przez malego artyste :D

Dodany tekst: 04 Paź 2012, 13:01:36

Cytat: doda w 04 Paź 2012, 12:21:04
ja bym z tych literek zrezygnowała , za dużo tego wszystkiego..

zgadzam sie, tzn. moze zostawilabym literki/cyferki nad biurkiem, reszta -out

Dodany tekst: 04 Paź 2012, 14:01:49

a tak poza tym - pieknie!

ze_nitka

Sonatina, na jak długo zostanie taki pokój dla Twoich synów?
Tak się zastanawiam czy jak zaczną chodzić do szkoły i korzystać z biurek w inny sposób niż rysując przy nich to czy nie będą się rozpraszać nawzajem. Biurka są tuż obok siebie, jak będą odrabiać lekcje mogą sobie przeszkadzać.

mobka

A ja sie zastanawiam, czy lozka 160cm dluosci nie sa za krotkie...

rubin04

Mobka, P. ma teraz takie  i mi w zupeności wystarcza :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

#14
Właśnie teraz myślę nad długością łóżek...., czy nie są włąśnie za krótkie. Na ile lat by starczyły.
Będzie jeszcze 2 projekt z łóżkiem pietrowym - na moją prośbę.

Dodany tekst: 04 Paź 2012, 22:05:47

Cytat: ze_nitka w 04 Paź 2012, 22:28:07Biurka są tuż obok siebie, jak będą odrabiać lekcje mogą sobie przeszkadzać.

no własnie w tym też widzę problem.

elve

Przeciętny chłopiec wzrost 135cm osiąga w wieku 9 lat, na jakiś czas dadzą radę. Pytanie na jak długo ma ten pokój słuzyć....

ze_nitka

160cm... ja tyle mam ;) mi by wystarczyło na całe życie ;)

Ale chłopaki to pewnie pod koniec podstawówki będą tyle mieć.
Sprawdziłam na siatce centylowej ;) chłopaki osiagaja 160 między 11 a 15 rokiem życia.
http://www.rosne-zdrowo.pl/text/siatki_centylowe/siatka%20centylowa_chlopcy_0_20lat.pdf

elve

no ale spanie w łóżku 160cm gdy się ma 160cm może być ciut... niewygodne ;)

sonatina

#18
Chciałabym aby ten projekt pokoju wystarczył na szkołę podstawową.
Teraz widzę większy problem z biurkami. Nie ma szans na skupienie się, oni już teraz się leją. Każdy musi miec chyba osobny kąt.

Dodany tekst: 04 Paź 2012, 22:16:43

a z łóżek zawsze można odkręcić tą deskę na końcu aby nogi swobodnie wisiały :) :)

ze_nitka

#19
Cytat: sonatina w 04 Paź 2012, 22:15:09
Chciałabym aby ten projekt pokoju wystarczył na szkołę podstawową.
Teraz widzę większy problem z biurkami. Nie ma szans na skupienie się, oni już teraz się leją. Każdy musi miec chyba osobny kąt.
Może by biurka zrobic po zewnętrznych stronach tej ścianki?
Tzn jedno bliżej drzwi, drugie bliżej okna. Tylko, że przy tym bliżej drzwi będzie ciemno.


Dodany tekst: 04 Paź 2012, 22:18:20

Cytat: elve w 04 Paź 2012, 22:12:35
no ale spanie w łóżku 160cm gdy się ma 160cm może być ciut... niewygodne ;)
;)

mobka

Wiecie, ja tez mam niecale 160cm wzrostu, ale wtedy na takim lozku musialabym spac na bacznosc z zadartymi do gory palcami. A sypiam raczej na brzuchu, z wyciagnietymi stopami (jedna), wiec 180-190cm to dla mnie minimum.

I tez stoje przed dylematem jakie lozko kupic K. Zastanawiam sie nad krittersem ikeowym (160cm) i jakims pelnowymiarowym (tu chyba najlepiej pietrowe od razu i K. na dole, a jak drugie osiagnie wiek K., to na dol a K. na gore- ok. 5 lat bedzi emial). Chcialam taki uklad jak Sonatina ma na zdjeicu, ale lozka Ikeowe maja 200 - 207cm. Ja mam pokoj 407 i jeszcze grzejnik na jednej scianie, wiec odpada. Albo zamowie lozka 190, albo kupie pietrowe. Ale chyba sie na pietrowe zdecyduje jednak. Tylko wlasnie nei wiem, czy juz pietrowe, czy najpierw kritters a za 2-3 lata pietrowe. Musze poogladac, bo troch esie boje, ze jak wezme juz pietrowe, to bede miala wrazenie znacznego zmneijszenia pokoju. Najlepsze byloby pietrowe, ktore da sie rozmontowac na dolna czesc i pozniej zalozyc gore. Ale ikea chyba takiej mozliwosci nei ma, a inne firmy sa drogie :(

sonatina

mobka mój brat zdecydował się na łóżko piętrowe dla swoich dzieci do pokoju dosyć małego w bloku.
Nie wyglądało to dobrze, efekt ciasnoty i wrażenie bardzo małej przestrzeni.
Dlatego ja chciałabym łóżka normalne, choć pokój chłopców jak na mieszkanie w bloku nie jest mały ( otrzymali w przydziale największe pomieszczenie w mieszkaniu :)). Aczkolwiek nie mówę łóżkom pietrowym nie. NO zobaczymy...

mobka

Sonatina, bo tak jest fajniej. Pytanie tylko na ile takie lozka przy chlopakach starcza...

iksa_nl

moze by faktycznie te biurka rozdzielic, jedno od okna, potem ten segment, znowu biurko i zakonczyc tez segmentem.

co do literek - zgadzam sie z dziewczynami, tez bym ich nie robila, za duzo tego troche

no i dlugosc lozek - do przemyslenia.

nasz Mlody ma pokoj 8 m2 czyli maly kurnik, w dodatku w ksztalcie pieciokata z drzwiami na calej jednej scianie i balkonem - b. nieustawny, ale tez mysle nad krittersem 160 cm. Wyjdzie pewnie ok. 1000 pln wliczajac dobry materac i posciele, etc. no i nie wiem czy nie lepiej jednak juz kupic cos na 200 cm...

mobka

Iksla, jakbym wiedziała, że nie mam drugiego w drodze (i w planach bliskich), to kupiłabym pełnowymiarowe łóżko.