pasty sniadaniowe

Zaczęty przez abkasia, 03 Paź 2012, 20:20:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

callja

O, przypomniałam sobie stary & bbbb prosty patent moje przyjaciółki - dwa pęczki pietruszki i pęczek koperku drobno siekamy, mieszamy z majonezem (niedużo), można dodać pół łyżeczki musztardy i kilka kropli oliwy, ale ja wolę wersję kanoniczną ;) Takie smarowidło zieleninowe na ciemnym chlebie plus plaster malinowego pomidora - aaaaaaach :dreaming:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

golinda


callja

Cytat: golinda w 04 Paź 2012, 22:19:34co dla kogo wypasione
Dla mnie - śniadania u mojej koleżanki, Basi :)
Konfiturki smażyła bezpośrednio przed posilkiem, ach, te gorące maliny nakładane na świeżutką chałkę :dreaming:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

inkageo

#53
Cytat: golinda w 04 Paź 2012, 21:19:34
co dla kogo wypasione ;)
Ale że co? :D

Dodany tekst: 04 Paź 2012, 21:38:07

Takie moje najbardziej wypasione to na przykład jajko sadzone, tosty z serem i pesto, do tego sałata (ale z gotowej mieszkanki sałat + pomidory własne + gotowa zalewa oliwy z serem a la feta + oliwki) i do tego wyciskany sok z pomarańczy (to zimą jak cytrusy dobre), no ale po takim wstać nie mogę z kanapy. Bardziej lubię wersję jajko sadzone, fasolka w sosie z puszki (uwielbiam) i tosty. Ale po tym też nie mogę wstać :D No i bardzo lubię chleb smażony w jajku i do tego ogórek kiszony, ale to w niedzielę robię jak nie ma świeżego chleba. Bo ja w niedzielę tego z soboty już nie chcę jeść ;) Raczej wszystko niezdrowe, ale jakie doooobre :D
Imagine there is no hate

dragonfly

Cytat: golinda w 04 Paź 2012, 20:36:29
ja w każdy weekend robię wypasione śniadania :)

to tak jak my :)
najfajniejsze to takie niedzielne, jeszcze w szlafrokach, jeszcze w kuchni mozna sie pomiziac troche ;D
przewaznie wedzony losos, jajka w koszulce, to wszystko na grzance z sosem holenderskim i obledna iloscia koperku, i do tego kawa, mocna i goraca.....

rudasekawf

Moja ulubiona pasta śniadaniowa :

pęczek rzodkiewek
pół cebulki
pół papryki czerwonej

hop siup do blendera, zmielić, dodać twaróg chudy + łyżkę jogurtu naturalnego, żeby takie gęste nie było sól pieprz, tymianek i bazylię i na świeży razowy chlebek. Mmmmmmm

wrobelek0403

#56
Cytat: dragonfly w 04 Paź 2012, 21:57:48
to tak jak my :)
najfajniejsze to takie niedzielne, jeszcze w szlafrokach, jeszcze w kuchni mozna sie pomiziac troche ;D
przewaznie wedzony losos, jajka w koszulce, to wszystko na grzance z sosem holenderskim i obledna iloscia koperku, i do tego kawa, mocna i goraca.....

hihihih, tez te uwielbiam najbardziej :D

na niedzielne sniadanie to omlety albo gofry serkiem i z owocami albo jajka sadzone i twarożek :dreaming: i duuuuuzo kawy.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: elve w 04 Paź 2012, 19:00:13
przepisy!
Brak.
Ziarna ugotować (te suche namoczyć dzień wcześniej). Lekko odsączyć. Zmiksować z przyprawami/ziołami/czosnkiem/cebulą/odrobiną oliwy/sokiem z cytryny. No co tam pasuje.

mayagaramond

Cytat: dragonfly w 04 Paź 2012, 22:57:48przewaznie wedzony losos, jajka w koszulce, to wszystko na grzance z sosem holenderskim i obledna iloscia koperku, i do tego kawa, mocna i goraca.....

w weekend za dwa tygodnie nie mam planow ;)

Tez uwielbiam celebrowanie sniadan: jajka na miekko, wedzony losos, sery. Albo slodka wersja z omletem. Oczywiscie kawa. 


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

my tez uwielbiamy długie i leniwe weekendowe sniadania, robi się tak bardziej "na wypasie "
a w tygodniu to wałsnie cos na szybko, pasty wszelkiego rodzaju są własnie na szybko, to chwila moment i juz
z makreli robię inaczej niż wy: makrela, biały ser ogór kiszony cebula i kilka kropel oliwy - i z tego pastę (awanturka sie to zwie lol )
wiadomo, ze super sa wszelkiego rodziaju twarozki, najbardziej lubie wersję z ogorkiem zielonym koperkiem szczypiorkiem i rzodkiewką (+jogurt grecki, nie śmietana)
na bazie jajka tez mozna poszalec - dodac ogorka zielonego paprykę szczypiorek kiełki rzodkwiewkę i łyzkę majonezu
albo jajko łosoś wędzony (lub kawior) trójkącik serka topionego smietankowego koperek sol pieprz i kilka kropel soku z cytryny i utrzec widelcem na pastę
hummus, tapenada, pasta z suszonych pomidorów pesto - to wiadoom jak sie robi :)
a juz na bazie soczewicy czy cieciorki to mozna poszaleć tez :) ja lubie bardzo z pieczonym czosnkiem

mniam !

chyba cos zjem :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

ja jajeczną robię inaczej
6jaj, 3 serki topione kostka miekkie, łyzeczka musztardy sarepskiej, pęczek posiekanego szczypiorku

ishka82

odkopałam, przejrzałam i dorzucam coś od siebie :)
awokado skropione sokiem z cytryny+jajko na twardo (albo i 2)+czosnek (ile kto lubi)+majonez+sól, pieprz
wczoraj zrobiłam na kolację i dodałam pół opakowania serka ricotta zamiast majonezu :) było pyszne i chyba zdrowsze niż z majonezem ;D

wrobelek0403

ishka, ja tez robie podobną z twarożkiem :D pycha :D

zgniecione awokado, zgnieciona kostka lub mnie sera, jogurt grecki, sok z cytryny, troche oliwy, sól,pieprz

opcjonalnie czosnek, szczypiorek lub natka pietruszki.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

ooo, ja mam pyszną!

pomidory suszone z zalewy, łyżeczka koncentratu pomidorowego, bazylia i słonecznik prażony - wszystko zmiksować
mniam!