Zupa z cieciorki

Zaczęty przez rudasekawf, 30 Wrz 2012, 00:36:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Dla callji :)

Składniki:
1 duża cebula / dwie małe
3 ząbki czosnku
ok 1,5 litra wody
kostka rosołowa lub mięsko na wywar
2 puszki cieciorki lub surowa ciecierzyca (ja daję puszkę, bo smaku jakoś wybitnie nie zmienia, a nie trzeba tyle gotować(
1 marchew, 1 pietruszka, kawałek selera
2 ziemniaki średnie, lub jeden duży
1 duży słoiczek przecieru pomidorowego
oliwa
natka pietruszki
tymianek, rozmaryn, papryka słodka i ostra, pieprz do smaku

W garnku podgrzać oliwę, ja daję z oliwek, bo lubię, na gorącą wrzucić cebulę zeszklić, dodać czosnek wyciśnięty lub pokrojony, podpiec. Zalać bulionem z mięska lub kostki, dodać starte warzywa (marchew, pietruszke i seler), tymianek ok 1 łyżeczkę, rozmaryn 1/2 łyżeczki, podgotować 10 min. Dodac ziemniaki w kostkę i odcedzoną ciecierzycę, gotować 15 min. Gdy wszystko miękkie, dodać przecier pomidorowy, doprawić paprykami, tymiankiem i rozmarynem. Najlepiej smakuje posypana świeżą natką pietruszki.

callja

Wieeelkie dzięki!!
Nie omieszkam spróbować :)

Ja akurat mam cieciorkę "suchą", więc chyba podgotuję ją osobno :hmm:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

mobka

Jest ciekawy przepis w biezacym Zwierciadle, postaram sie wieczorem przepisac, bo sama mam ochote go zrobic :D

callja

#3
Właśnie wstawiłam do gotowania namoczoną cieciorkę.
Jak to dobrze, że zupa gotuje "prawie sama" :P A ja wracam smarkać do łóżka ;)

edit:
wyszła pycha, rudasku, leję morze :beer: oczywiście coś tam pokombinowałam po swojemu, a chilli sypnęło mi się, ekhm, ciut za hojnie ;) dla złagodzenia ostrości zaryzykowałam dodanie na talerzu mleka sojowego
mniam!!
tylko gotowanie surowej ciecierzycy to zajęcie dla cierpliwych - bite dwie godziny, plus wcześnie namaczanie conajmniej 12 godzin (a pije toto wodę jak gąbka!!)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

mobka

-2 puszki (400g kazda) cieciorki,
-2 łodygi selera naciowego,
-1,7l bulionu warzywneo lub drobiowego,
-4 duze pomidory bez gniazd nasiennych,
-3 ziemniaki,
-2 cebule,
-200g szpinaku,
-2 male papryczki chilli bez pestek,
-4 zabki czosnku,
-5cm klacze imbiru,
-2 lyzeczki kminu rzymskiego,
-2 lyzeczki nasion kolendry,
-2 lyzeczki koncentratu pomidorowego,
-gesty jogurt naturalny do dekoracji,
-2 lyzki oliwy,
-sol i pieprz.

Na rozgrzanej patelni podprazyc kmin i nasiona kolendry. Dodac oliwe, posiekane cebule, czosnek, imbir, chilli i seler. Smazyc 5 min. Dodac jedna puszke cieciorki, pomidory i bulion. Gotowac 25min. Kolejne 20min gotowac z ziemniakami, druga puszka cieciorki i koncentratem pomidorowym. Czesc zupy zmiksowac i wlac do pozostalej. Doprawic sola i pieprzem. Wmieszac szpinak. Dekorowac jogurtem.

Przepis ze Zwierciadla. Przymierzam sie do zrobienia (bulion dzis ugotowalam, ale nie mam jeszcze polowy skladnikow ;)).

wrobelek0403

ja widze, ze i do cieciorki i do soczewicy bardzo popularna jest kolendra i kmin rzymski, chyba musze kupic i wypróbowac :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: wrobelek0403 w 02 Paź 2012, 21:58:55kolendra i kmin rzymski
Kolendrę pamiętam z daaawnych czasów, dostaliśmy w prezencie z zagramanicy, a moja mama miażdżyła 2-3 ziarenka i dodawała do herbaty. To był substytut niedostępnego earl greya ;)
W programach Okrasy z kolei co chwila widzę świeżą, siekaną używaną jak zielona pietruszka...
Kmin też mnie kusi, na razie zakupiłam zwykły kminek, za to mielony :rotfl:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

abkasia

nic mnie tak nie odpycha jak swieza kolendra....


jo_miekka

Cytat: abkasia w 02 Paź 2012, 22:21:24
nic mnie tak nie odpycha jak swieza kolendra....
Oj, a ja bym mogła garściami!

emcia

Cytat: abkasia w 02 Paź 2012, 22:21:24
nic mnie tak nie odpycha jak swieza kolendra....
:highfive:
nie przyswajam
kmin jest fajny
i czubryca