kolczyki dla 4-latki?

Zaczęty przez vobi, 13 Wrz 2012, 20:38:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Co myslicie o noszeniu kolczykow przez male dziewczynki? Mam na mysli wiek przedszkolny. Hani bardzo sie podobaja i juz mnie chyba "urobila" zeby jej przebic uszy, choc jeszcze do niedawna uwazalam ze to pretensjonalne  (nie ma jak konsekwencja rodzicielska :blush:). Maz z kolei jest zdecydowanie kontra, bo zakazenia itd. I sama nie wiem...

dragonfly

kolczykom mowie nie.... jak bedzie starsza i bedzie chciala to jasne, ze sie zgodze, ale na razie nie ma mowy ;D zreszta i tak bym musiala wyjmowac jej teraz na 3 dni kiedy jest w przedszkolu wiec zupelnie nie ma sensu ;D

golinda

niedawno była mowa o tym na strefie
zostało to mocno zjechane ;)

może się teraz narażę, ale takie małe dziewczynki z przebitymi uszami kojarzą mi się z jakimś lekkim elementem :blush:

wrobelek0403

mnie sie to nie podoba, poza tym mąż ma troche racji. mnie sie uszy babrały przez prawie rok :( tyle,ze ja miałam wtedy 15 lat i dzielnie to znosiłam.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: golinda w 13 Wrz 2012, 20:44:17


może się teraz narażę, ale takie małe dziewczynki z przebitymi uszami kojarzą mi się z jakimś lekkim elementem :blush:
eeee..... nie jestes sama, chociaz wiem, ze to bez sensu i nieprawda ale jakos tak mam ;D

vobi

#5
ok, spasiba :beer:
przy takiej jednomyslnosci musze sie chyba zgodzic ze to nie jest dobry pomysl ;D

Dodany tekst: 13 Wrz 2012, 20:53:10

Cytat: golinda w 13 Wrz 2012, 21:44:17niedawno była mowa o tym na strefie
gdzie? :hmm:

nionczka

Cytat: vobi w 13 Wrz 2012, 21:38:37Maz z kolei jest zdecydowanie kontra, bo zakazenia itd.

tym bym się nie przejmowała. Jednak tyle dzieci nosi i problemów nie mają
Ale jestem przeciwko kolczykom u dzieci. Takie zdobienie ciała dobre jest dla przynajmniej gimnazjalistek. Nie wiem czemu tak czuję. Nie lubię.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

ja jestem na nie, choć sama pamiętam, że pod koniec prezdszkola babcia nam przebijała
młoda ostatnio w gabinecie przebijała 7-tyg. małej i stwierdziła, że to było straszne

nionczka

to coś jak farbowanie włosów, traci się na naturalności.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

nie podobają mi się kolczyki u dzieci
poza tym wróbelek ma rację, to może być ból, uszy mogą się długo babrać; ja sobie przebiłam przed ślubem i też goiły się długo, krwawiły, dałam sobie spokój z kolczykami na 4 lata, dwa dni temu znowu przebiłam uszy i jest ok ;)

mojej koleżanki córka chciała mieć kolczyki, ale po tym jak jej ta koleżanka wytłumaczyła, że trzeba zrobić dziurę w uchu, że może boleć itp. dziewczynka sama zrezygnowała ;)

golinda

Cytat: dragonfly w 13 Wrz 2012, 21:46:32eeee..... nie jestes sama, chociaz wiem, ze to bez sensu i nieprawda ale jakos tak mam Grin

no ale z czegoś to się bierze, nie? ;)

malutenka

vobi, uważam, że dużo za wcześnie. To tak pod względem estetycznym.
Poza tym racja jest, że ucho to menda i lubi się po przekłuciu paskudzić. Ja przeżyłam ze swoimi koszmar, w repertuarze była gorączka, ubieranie tylko koszul na guziki i nie spanie w nocy, bo przy przekręceniu się na bok i dotknięciu ucha poduszką ból był niemiłosierny. Nie polecam, szczególnie u takich małych dziewczynek.

nionczka

#12
Ale maluchom podobno mniej się paskudzi. U mnie tak było. Ja miałam 10 lat i większość koleżanek, które wtedy przekłuwało, nie miało problemów. Te, które przekłuwały w liceum, miały zapaskudzone. Nie wiem na ile to prawda. W Hiszpanii przekłuwa się maluszkom, bo jest łatwiej niż starszym, w sensie czysto.
Ale i tak jestem na nie.

Inna sprawa, ze dziecko bólu nie zrozumie i będzie dotykac, ruszać, szarpać.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

regeneracja tkanek jest szybsza, ale dla mnie to nie argument

malutenka

#14
Nionczka, mnie przekłuwali przed komunią, więc mogłam mieć, ja wiem 6-7lat?
(o dziwo mając 15-16 sama ostrzyłam pilniczkiem kolczyk typu wkrętka i przebijałam uszy dziesiątki razy od góry do dołu i nie było mi nic...)

aniak1211

Cytat: golinda w 13 Wrz 2012, 21:44:17dziewczynki z przebitymi uszami kojarzą mi się z jakimś lekkim elementem blush

Ja nie uwazam by moja D. byla elementem;D
Nosi kolczyki od roku,
widze wiele mniejszych dzieci z kolczykami-nie tylko dziewczynki:D

Nie mam nic przeciwko kolczykom jezeli ktos chce.

Choc przyznam sie ze gdyby nie kolczykowy prezent na chrzcziny(czekaly 3 lata na zalozenie:D) i nacisk ze strony rodzinki to do tej pory bym nie przekula uszu:D
Teraz do szkoly bede musiala zdejmowac,przynajmniej w dni kiedy jest wf :D

dragonfly

#16
Cytat: golinda w 13 Wrz 2012, 20:58:32
no ale z czegoś to się bierze, nie? ;)

ja nie przepadam, bo tutaj wieszkosc dzieci z przeklutymi uszami to nie tylko kolczyki w uszach ale i zlote bransoletki (nawet takie maluchy po kilka m-cy), zwykle z rodzinek gdzie nikt nie pracuje a obwieszeni w bliknk blink wszyscy ;) taka bardziej kolorowa rodzinka przewaznie ;)- tak wiem, generalizuje i jestem paskudna rasistka ale takie mam skojarzeniajezeli chodzi o kolczyki u malej dziewczynki ;D chociaz nie posadzam vobi o posiadanie takiej rodziny, bron boze ;D

Dodany tekst: czw, 13 wrz 2012, 20:14:31

aniak1211 Ciebie tez nie posadzam  ;D
sama mialam przebite uszy jak mialam chyba 6 m-cy

elve

jestem przeciwna jakiejkolwiek biżuterii u dzieci, to po prostu niebezpieczne, a jakoś nadzwyczajnie urody nie dodaje
sama mam przekłute uszy od 6 rż

dragonfly

Cytat: aniak1211 w 13 Wrz 2012, 21:10:07Ja nie uwazam by moja D. byla elementem;D
Nosi kolczyki od roku,
i jak Dominika znosla przebicie? bo juz pominawszy moje odczucia wzgledem tematu, to nie wyobrazam sobie Ingrid i przebijania uszu....

feeling.good

ja przekłuwałam uszy przed Komunią. Baaardzo chciałam, mama się zgadzała, tata nie chciał. Matylda też dostała kolczyki na chrzest i miała dostac też bon na przekłucie, ale koleżanka zapomniała zabrać. Śmiałam się, że może i lepiej bo nie wiem, czy zakład przetrwa do momentu aż zdecydujemy się jej przekłuć uszy :D
Też jestem na nie. Nie podobaja mi się małe dziewczynki z kolczykami.

vobi

wiecie co, chyba rzadko sie zdarza na strefie taka jednomyslnosc :D :D :D

magdalinska

to moze ktos sie wyłamie ;)

nie przeszkadza mi to, moze u całkiem malutkich dzieci to fakt, ani to wygodne, ani ładne, ale od nei wiem, roku, dwóch lat, to nie wyglada zle. Moja bratanica nosi kolczyki, uszy przekłute jak miała chyba ponad rok, ładne, delikatne, małe. Ja nie mam nic przeciwko

konwalia

może jakbym Dadze pzrekłuła, to z tym jej irokezem wreszcie nie braliby jej za chłopca ;)

Angie

Tez jestem na nie  ;)
Przynajmniej do szkoły bym poczekała ;D
Sama miałam przebite w 4 czy 5 klasie.

mary

Cytat: konwalia w 13 Wrz 2012, 21:53:56młoda ostatnio w gabinecie przebijała 7-tyg. małej

co??  Masakra.

Ja mam syna, więc problem kolczyków mnie nie dotyczy (może jako nastolatek będzie miał takie pomysły), ale gdybym miała córkę to na pewno nie przebiłabym jej uszu przed końcówką podstawówki.