pora na telesfora :P

Zaczęty przez 5czwartych, 07 Lis 2007, 11:42:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

5czwartych

Cytat: "sierpniowajulka"the wall jak najbardziej warto upublicznić. jest - jak to się mówi - bezbłędna! :D

zostałem zmotywowany :P

klikać nie kazano

krótka historia wprowadzająca: ślub Kasi i Janusza, potem było przyjęcie w restauracji hiszpańskiej w Warszawie (na Grzybowskiej). nie było tańców, oczepin. więc zrobiłem PRAWIE klasycznego photobooth'a. jedno światło, dużo zabawy.

konkluzja jest taka: zdjęcia można zrobić zawsze, kwestia pomysłu i chęci po obu stronach.
na małym przyjęciu nie musi być nudno.

podpowiedź: ja zrobiłem tylko jedno zdjęcie. zabawa polegała na "podaj dalej".

niestety nie jest tak, że ten system działa za każdym razem. nie ma sensu odciągać gości od tańczenia. natomiast jest to chyba fajna/nietypowa pamiątka z wesela, okazja do zapędzenia ludzi do wspólnych zdjęć. stosować z umiarem i rozwagą :P

pozdrawiam i miłego oglądania.

zwierzatko_mojej_mamy

hehe - ja tez tak mowilam ;D cytuje : "sciana fantastyczna - zaraz zaczne chyba budowac "
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Super sa te zdjecia! Ja chcialam robic cos podobnego polaroidem portret kazdego goscia. Ale w koncu okzalo sie, ze stary polaroid mojego meza nie dziala a kupowanie nowego (jest to w ogole mozliwe?) nie mialo sensu.

A czerwona sciana jest swietnym tlem! To sa jedyne zdjecia jakie im zrobiles czy maja tez inne?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

5czwartych

no pewnie że mają inne :P, ale tam się goście nie bawią :)

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"hehe - ja tez tak mowilam ;D cytuje : "sciana fantastyczna - zaraz zaczne chyba budowac "

prawda. do castoramy po płytę i parę rolek tapet i masz PRAWIE przenośną ścianę :)
na tej ścianie musiałem zdjąć obrazów z haków :P

panikarola

o kurcze, genialnie!!!!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

5czwartych


marax

co to za muzyka bo zaraz oszaleje jak sie nie dowiem swietny pomysl z tymi zdjeciami szkoda ze sama na to nie wpadlam:(

5czwartych

Cytat: "maraxela"co to za muzyka bo zaraz oszaleje jak sie nie dowiem

Amparanoia - En La Ciudad

Cytat: "maraxela"swietny pomysl z tymi zdjeciami szkoda ze sama na to nie wpadlam:(

w Polsce tego jeszcze nie widziałem. teraz się pewnie zacznie wysyp, bo jak jest już wzorzec to można pomysł kopiować :P robiliśmy to w tym roku chyba 4-5 parom.

kolega z dwfpro pokazał mi taką sesję na ślubie na 20 osób. kameralne małe przyjęcie. no i on zrobił właśnie coś co się nazywa photobooth. zdjęcia przy ścianie. ja to trochę zmodyfikowałem w formę zabawy i chyba najfajniejsze było to że goście sami robili zdjęcia. aparat na statywie, lampa studyjna z dużym (135cm) dyfuzorem oktagonalnym i tyle.

geneza tego typu zabawy to animacje fotograficzne Tomka Sikory, byłem na warsztatach - chodzi o wciąganie przypadkowych osób do robienia zdjęć. w galerii Luksfera robiliśmy taką zabawę - weszła pani z Australii, która chciała po prostu obejrzeć wystawę i nagle została wciągnięta w robienie zdjęć. drugi koniec tego typu zdjęć to Avedon. jedno światło i prosta forma.

istotne żeby przeprowadzić to w sposób dość atrakcyjny, czyli nie forma "zdjęcia z misiem". no i mija się z celem robienie czegoś takiego równolegle z kamerzystą.

inkageo

Imagine there is no hate

sweedee

Cytat: "5czwartych"najfajniejsze było to że goście sami robili zdjęcia.
genialny pomysł!
My z mężem, zupełnie spontanicznie, zrobiliśmy kiedyś podobnie na wernisażu naszej przyjaciółki, coś na zasadzie "zrób sobie zdjęcie", z tym, że daliśmy ludziom pilota do aparatu. Wciągnęło wszystkich, nawet galeryjnych sztywniaków  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

5czwartych

Cytat: "sweedee"
Cytat: "5czwartych"najfajniejsze było to że goście sami robili zdjęcia.
genialny pomysł!
My z mężem, zupełnie spontanicznie, zrobiliśmy kiedyś podobnie na wernisażu naszej przyjaciółki, coś na zasadzie "zrób sobie zdjęcie", z tym, że daliśmy ludziom pilota do aparatu. Wciągnęło wszystkich, nawet galeryjnych sztywniaków  ;-)

no to jest właśnie tak zrobione. aparat ustawiony stoi na statywie, pilot do ręki i jedziemy. zasada była prosta: najpierw jesteś tworzywem, potem możesz zostać twórcą. czyli zrobiłem zdjęcie panu młodemu, dostał do ręki pilota, musiał zachęcić kogoś do zapozowania i to on zadecydował o momencie klapnięcia migawki. i tak dalej. zabawa była przednia, ludzie wracali po kilka razy przed obiektyw, za aparat etc.

ja w sumie dużo robię takich sekwencyjnych zdjęć, tyle że w tematyce bardziej modowej. można z tego prawie film zrobić :P

tachogti

rewelacyjny pomysl :D i super sie oglada  :mrgreen:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

sierpniowajulka

Cytat: "tachogti"i super sie oglada :mrgreen:
zdjęcia dobrych fotografów zawsze super się ogląda...  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Ja też chcę coś takiego!!! :D No, ale pewnie nie będę miała... super pomysł na ożywienie małego przyjęcia :)

Kasia

Cytat: "5czwartych"Amparanoia - En La Ciudad

pomysł super :)

tylko ............
proponuję dogadać się ze Zbyszkiem Krukiem
bo macie identyczny podkład muzyczny :)

5czwartych

co tu dogadywać - muzyka to muzyka. spodobała się parze, jest. z tego co pamiętam wyłączności nikt na ten utwór nie ma. druga rzecz że ta prezentacja nie wisi bezpośrednio na stronie.

errata

ech nie załapałam się na to cudeńko, co tak chwalicie?? czy tylko link mi nie działa??

foszek

errata,  nie tylko Tobie, ja sie rowniez ni zalapalam  :-(

5czwartych

migracja serwerów, na parę dni będzie na miejscu :) dam znać.

errata

Cytat: "5czwartych"migracja serwerów, na parę dni będzie na miejscu  dam znać.

ufff to dobrze, dzięki za informacje ;)

Kasia

Cytat: "5czwartych"druga rzecz że ta prezentacja nie wisi bezpośrednio na stronie

aaaaaaa czyli to nie jest część Twojego ogólnodostępnego portfolio?
szkoda bo fajny pomysł, mógłby się spodobać potencjalnym klientom :)

5czwartych

Cytat: "Kasia"
Cytat: "5czwartych"druga rzecz że ta prezentacja nie wisi bezpośrednio na stronie

aaaaaaa czyli to nie jest część Twojego ogólnodostępnego portfolio?
szkoda bo fajny pomysł, mógłby się spodobać potencjalnym klientom :)

Kasia, nowa strona w zasadzie gotowa, od kilku tygodni walczę z czasem żeby przejrzeć zdjęcia do niej. ponieważ zdecydowałem się oddzielić zdjęcia plenerowe od reporterskich na dwie strony i dwie domeny (sesjaslubna i 5czwartych - z wielu powodów - m.in. wpja, polskojęzyczność strony plenerowej etc.) wrzuciłem sobie więcej roboty niż ustawa w sezonie przewiduje :P - taki zestaw jak widziałaś czyli kilka prezentacji będzie wisiał na nowej stronie. czy będzie ścianka - nie wiem. jeżeli wisiałaby publicznie to wybrałbym inną muzykę.

ja jestem generalnie przeciwnikiem wrzucania do netu z dostępem dla każdego dużych ilości zdjęć ze ślubu. jeżeli ktoś się pyta - ok. na stronie bezpośrednio to nie musi wisieć, być może szanuję prywatność. zresztą - cały czas wisi prezentacja z drugiego ślubu jaki zrobiłem - circa 108 zdjęć z samej ceremonii. ilość fotografów którzy są w stanie pokazać bez wstydu zdjęcia z drugiego wykonanego ślubu jest chyba... dość mała :) pozdrawiam

mobka

Czekam z niecierpliwością, aż sstrona ruszy - chyba będę wiercić narzeczonemu dziurę w brzuchu :D

5czwartych

uaktualniłem link w pierwszym poście wątku  8-)