Jaką część domowego budżetu poświęcacie na wakacje?

Zaczęty przez elve, 14 Sie 2012, 17:02:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Jak w temacie.
Bierzemy pod uwagę miesięczny dochód na gospodarstwo domowe. Wynik najchętniej w procentach ;)
To nie ankieta wiec można temat rozwinąć ;)

goga

z mojej i męża nauczycielskiej pensji - to jak zagraniczne wakacje to cały + zaskórniaki
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

fasolka1980


elve

Na jeden wyjazd, jeśli wyjeżdżacie więcej razy to każdy z osobna

fasolka1980

Najwiecej to wydalismy 150 % za podroz poslubną.

Takie zwykle wakacje to ok 40%

Norka

2 lata temu wydaliśmy na tygodniową wycieczkę po Portugalii cały miesięczny dochód - spaliśmy w hostelach i jedliśmy to, co miejscowi. W tym roku nic nie planujemy, ale w przyszłym też będzie Europa i w zależności od kraju wydamy od 50 do 100% naszych obecnych dochodów. Wolę jeździć rzadziej, ale się nie ograniczać ;D

szelma

3/4 miesięcznego budżetu poszło na urlop lipcowy teraz. Na podróż poslubna mniej, o dziwo :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka


nionczka

Ciekawe, nigdy się nie zastanawiałam i nie próbowałam podliczać. Ale zawsze staraliśmy się wydawać kasę ekstra na wakacje. Dodatkowe fuchy, nagdory, bonusy, etc. na główne wakacje nigdy za dużo nie wydawaliśmy, bo my w ogóle skromnie żyjemy, ale za to było dużo weekendów wyjazdowych.


Dodany tekst: 14 Sie 2012, 20:49:53

Cytat: fasolka1980 w 14 Sie 2012, 17:18:01
Najwiecej to wydalismy 150 % za podroz poslubną.

Takie zwykle wakacje to ok 40%

gdzie byliście w podróży?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980


errata

Cytat: fasolka1980 w 14 Sie 2012, 22:59:52
nionczka w Australii

mój kuzyn w tym roku tam się wybiera na miesiąc, ależ mu zazdroszczę :D

justynaaaa2

Cytat: fasolka1980 w 14 Sie 2012, 22:59:52
nionczka w Australii
ale fajnie :)
mój szwagier mieszkał ostatnie pół roku i z tego co nam teraz opowiadał jak tam się mieszka to mogłabym się tam chyba wyprowadzić ;D

a co do tematu wątku to dla nas wszystko zależy gdzie ten wyjazd miałby być :)
tak jak wspominałam na plotach, na Bułgarię czy Tunezję nie wydałabym 6 tys. ale za Kenię czy inną egzotyczną podróż zapłacę i 2 razy tyle
u nas, podobnie jak u abkasi, ciężko określić % bo miesięczny dochód jest zmienny i to czasem mocno
w jednym miesiącu taki wyjazd to może być 30% a w innym 200% (zależy też jaka wycieczka)
co miesiąc przelewamy kasę z końcem miesiąca, to co zostanie idzie na oszczędnościowe i na wszystkie droższe wyjazdy bierzemy stamtąd

mayagaramond

#12
% od dochodu netto?

Boliwia w zeszłym roku kosztowała mnie prawie 90% mojej pensji netto, bo bardzo dużo podrozowalam na miejscu i dużo kupiłam.  
Wyjazd w marcu był tańszy, bo udalo mi sie kupic tanszy bilet, mniej jeździłam i prawie nic nie kupilam i wyszło ok. 50% pensji netto.




"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

callja

Jak dotąd - żadną. Nigdzie jeszcze nie wyjechaliśmy tak w 100% wakacyjnie.

Może kiedyś ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

konwalia

róznie, na pewno zawsze za dużo tzn prawie nigdy wg założeń

jusia

ale te procenty sa niemiarodajne, bo kazda z nas ma inne dochody...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

szelma

Cytat: jusia w 16 Sie 2012, 00:26:39ale te procenty sa niemiarodajne, bo kazda z nas ma inne dochody...

Otuszto, ale daje to jakiś tam ogląd. Choć w sumie to najlepsza byłaby ankieta z przedziałami kwotowymi.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

konwalia

co do kwot, to ja proponuje na zamkniętych jak już ;)

mayagaramond

Pytanie jest jeszcze, czy podajemy tylko wydatki strickte urlopowe (przeloty, zakwaterowanie, jedzenie), czy tez zakupy ciuchowe, bizuterie itp. 

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

OlaFasola

My na wakacje wydajemy dużo. Trudno mi powiedzieć jaką część miesięcznych dochodów, bo nie mamy regularnych wpływów na konto. Ale to jest taki cel na który nigdy nie było mi szkoda pieniędzy.

Kasia

Cytat: OlaFasola w 16 Sie 2012, 10:49:33Ale to jest taki cel na który nigdy nie było mi szkoda pieniędzy.
u nas raczej też
raczej, bo zarabiamy mało wiec wakacje obiektywnie patrzac najtańsze, kierunki najtańsze, hotele niedrogie itd
na lepsze nie możemy sobie pozwolić, na razie ;)
a na dwa tygodnie wydajemy (wakacje + bardzo skromne kieszonkowe) praktycznie 100% zarobków albo i wiecej ;) no ale to wina mizernych zarobków a nie szaleństwa wakacyjnego lol

suegro

A u nas jest tak różnie, ale lubimy podróżować i nie żałujemy na to pieniędzy.

Najwięcej wydaliśmy na USA.

Są też średnio kosztowe wyjazdy takie jak Kanary, Włochy, Egipt.

Najmniej z kolei poszło na wyjazdy namiotowe typu kajaki, rowery.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Cytat: jusia w 15 Sie 2012, 23:26:39
ale te procenty sa niemiarodajne, bo kazda z nas ma inne dochody...

no niby tak, ale wydajemy jakiś procent na kierunki na jakie nas stać. Jeśli mnie nie stać na Australię to jadę gdzieś indziej, bo nie wydam np 200% moich dochodów (no chyba, że jednak tak) ;)

elve

Gwoli wyjaśnienia. Tak przy okazji poszukiwań miejsca na urlop, zastanawiałam się jak dużo jesteśmy w stanie wydać na wakacje.
Przeglądając oferty biur podróży, widzę, że dla dwóch dorosłych osób trzeba wydać ok 4tys na wczasy za granicą, w standardzie raczej średnim. A to raczej kwota sporo, biorąc pod uwagę średnie dochody w PL

abkasia

Cytat: elvelve w 17 Sie 2012, 13:57:16
Gwoli wyjaśnienia. Tak przy okazji poszukiwań miejsca na urlop, zastanawiałam się jak dużo jesteśmy w stanie wydać na wakacje.
Przeglądając oferty biur podróży, widzę, że dla dwóch dorosłych osób trzeba wydać ok 4tys na wczasy za granicą, w standardzie raczej średnim. A to raczej kwota sporo, biorąc pod uwagę średnie dochody w PL
no niestety.. ;D