Autor Wątek: rumień zakaźny  (Przeczytany 3357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

rumień zakaźny
« dnia: 13 Sie 2012, 15:26:51 »
Czy ktores ze strefowych dzieci przechodzilo rumien zakazny? Ile to trwa w praktyce? Informacje jakie znalazlam w necie sa dosc rozbiezne, lekarka (mam nadzieje) przesadza, mowi ze nawet do 6 tygodni. A jednoczesnie nie pozwala Malej wychodzic na zewnatrz ani kapac- 6 tygodni??? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Wybieramy (wybieralismy sie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj) na wakacje za 2 tygodnie, i nie wiem - odwolywac? Czekac?

marax

Odp: rumień zakaźny
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sie 2012, 15:57:23 »
Trwa roznie  do 6 tyg  nawet. Wysypka znika i nawraca . Ja bym chyba odwołała wczasy jak sie da bo nikt nie wie czy dziecko wyzdrowieje . Z kąpaniem to nie wiem dlaczego ? musisz uwazac na kobiety w ciazy i dzieci bo to niebezpieczne bywa .
« Ostatnia zmiana: 13 Sie 2012, 15:57:36 wysłana przez maraxela »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi

« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sie 2012, 16:01:32 »
Dzieki... No nie pocieszylas mnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
O kapanie to chyba chodzi o cieplo, jesli dobrze zrozumialam to wysypka moze wracac pod wplywem ciepla. No ale jak nie bede jej kapala 6 tygodni, to rzepa wyrosnie. Cholera, juz nie mialo sie kiedy przyplatac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sie 2012, 16:01:32 »

marax

« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sie 2012, 16:09:57 »
Dzieki... No nie pocieszylas mnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
O kapanie to chyba chodzi o cieplo, jesli dobrze zrozumialam to wysypka moze wracac pod wplywem ciepla. No ale jak nie bede jej kapala 6 tygodni, to rzepa wyrosnie. Cholera, juz nie mialo sie kiedy przyplatac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
To kąp ją w chlodnej . Przeciez nie da sie nie myc taki czas

vobi

« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sie 2012, 16:12:15 »
To kąp ją w chlodnej . Przeciez nie da sie nie myc taki czas
jasne

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sie 2012, 16:12:15 »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sie 2012, 16:13:53 »
moge zapytac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

vobi

« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sie 2012, 16:27:21 »
zwierzatko, jak mozesz to podpytaj Mamy, o co chodzi z tym kapaniem? A wlasciwie nie-kapaniem? No i zakaz wychodzenia na zewnatrz - rozumiem ze miedzy dzieci jej nie wypuszcze (no i na ciezarne musimy uwazac), ale np. na balkon tez nie moze?
"Nasza" lekarka jest niestety na urlopie, a ta ktora ja zastepuje jest mocno starej daty i IMHO przesadza (jak Hania byla przeziebiona, bez goraczki, to ona mowila zeby z nia nie wychodzic z domu przez tydzien Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj) i nie za bardzo wiem jak sie do jej zalecen odniesc. A ciagac jej do innego lekarza (zreszta w przychodni chwilowo innego nie ma) z -jakby nei patrzyc - pierdola - tez nie chce...

marax

« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sie 2012, 16:36:52 »
eee no moim zdaniem mozesz z nia wychodzic byle nie do dzieci i ciezarnych ( nie wiem na ile to realne)

Norka

« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sie 2012, 17:11:28 »
rozumiem ze miedzy dzieci jej nie wypuszcze (no i na ciezarne musimy uwazac)
Vobi, a dasz radę na tyle przypilnować dziecka, żeby nie wleciało w jakąś ciężarną? Bo dla niej to się może skończyć tragicznie.

vobi

« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sie 2012, 19:44:29 »
eee no moim zdaniem mozesz z nia wychodzic byle nie do dzieci i ciezarnych ( nie wiem na ile to realne)

no wydaje mi sie realne... toto sie roznosi droga kropelkowa, wiec chyba musialaby bawic sie z dzieckiem/kobieta w ciazy albo na nich psiknac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj samo przejscie obok (np. na spacerze) zarazenia chyba nie spowoduje?

Dodany tekst: 13 Sie 2012, 19:47:44
Vobi, a dasz radę na tyle przypilnować dziecka, żeby nie wleciało w jakąś ciężarną? Bo dla niej to się może skończyć tragicznie.

Mala raczej nie wlatuje na ludzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 13 Sie 2012, 19:47:44 wysłana przez vobi »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sie 2012, 20:15:09 »
mama sie pyta, czy to rumien zwiewny czy nagly czy chyba mieczak, o ile zapamietalam - za malo danych, ale poki co zadne dane nie wskazuja na zamkniecie w 4 scianach bez wody Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Norka

« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sie 2012, 20:20:49 »
Mala raczej nie wlatuje na ludzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
To parwowirus jest, więc wystarczy, że przejdzie obok Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
No ale ja łapię wszystko i mi zależy, żeby chorzy zostawali jednak w domach.

konwalia

« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sie 2012, 22:04:04 »
Daga złapała jakoś coxsackie nie bawiąc się z dziećmi, więc "z oddali"

sputnik

« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sie 2012, 22:10:34 »
na mnie nikt nie kichał i nie prychał jak byłam w ciąży, jak sie skończyło zachorowanie to wiecie.
Teraz wirusem cox zaraziłam się też bez bezpośredniego kontaktu z dzieckiem.

vobi

« Odpowiedź #14 dnia: 14 Sie 2012, 08:19:15 »
dobra, bede ja trzymac w domu

Dodany tekst: [time]wto, 14 sie 2012, 07:20:11[/time]
mama sie pyta, czy to rumien zwiewny czy nagly czy chyba mieczak, o ile zapamietalam - za malo danych, ale poki co zadne dane nie wskazuja na zamkniecie w 4 scianach bez wody Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nie wiem jaka to odmiana, ale jak widzisz powyzej nie trzymanie w zamknieciu moze skonczyc sie dla innych tragicznie, wiec lepiej niech siedzi w domu, zwlaszcza ze pogoda specjalnie do zabaw na swiezym powietrzu nei nastraja. Dzieki, anyway!

Dodany tekst: 14 Sie 2012, 08:41:51
Teraz wirusem cox zaraziłam się też bez bezpośredniego kontaktu z dzieckiem

rany, wlasnie przeczytalam co to ten cox Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 14 Sie 2012, 08:41:51 wysłana przez vobi »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 14 Sie 2012, 08:19:15 »

Norka

« Odpowiedź #15 dnia: 14 Sie 2012, 10:12:26 »
Vobi, Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi

« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sie 2012, 23:49:47 »
Norka okazuje sie, ze teraz to i tak "po ptakach", bo jak juz jest wysypka, to H. juz nie zaraza, zarazala wczesniej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj A z kolei wtedy kiedy zarazala, nie miala zadnych objawow, wiec moge miec tylko nadzieje ze nie miala kontaktu z kobieta w ciazy.
NB - rozmawialam z Holenderka, i okazuje sie ze w Holandii np. dzieci z Fifth Disease (bo tak sie uroczo nazywa rumien po angielsku - bardzo obrazowo, prawda? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Pieciodniowka to Sixth Disease) chodza normalnie do przedszkola, bo i tak juz niebezpieczne dla otoczenia nie sa. U nas to by raczej nie przeszlo. Ale u nich nawet z goraczka chodza Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

« Odpowiedź #17 dnia: 15 Sie 2012, 10:48:57 »
vobi bo takie sa choroby zakazne . Celem jest zarazic a jak juz sa objawy to wiadomo gorzej sie szerzyć . HIV  np jest najbardziej zjadliwy w stadium bezobjawowym .
« Ostatnia zmiana: 15 Sie 2012, 10:49:13 wysłana przez maraxela »

Norka

« Odpowiedź #18 dnia: 15 Sie 2012, 11:31:42 »
Norka okazuje sie, ze teraz to i tak "po ptakach", bo jak juz jest wysypka, to H. juz nie zaraza, zarazala wczesniej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj A z kolei wtedy kiedy zarazala, nie miala zadnych objawow, wiec moge miec tylko nadzieje ze nie miala kontaktu z kobieta w ciazy.
Vobi, ale to już nie twoja wina, bo skąd miałaś wiedzieć. Ja doceniam to, że zgłębiłaś temat i nie zignorowałaś zagrożeń Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sputnik

« Odpowiedź #19 dnia: 15 Sie 2012, 13:57:36 »
Nie u każdej kobiety w ciąży to spowoduje jakieś straszne rzeczy, nie każda się zarazi. Raczej mniejszość się zarazi i jeszcze większa mniejszość będzie miała problemy z tego powodu. Nie martw się Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj