domowy sos do spaghetti

Zaczęty przez magdalinska, 04 Sie 2012, 17:56:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

potrzebuje przepis na domowy sos do spaghetti, i z pomidorów z puszki i ze swiezych


mobka

Daje albo 2puszki pomidorow krojonych, albo karton sosu pomidorowego Primo Gusto do wczesniej podsmazonej cebuli z czosnkiem i ewentualnie miesem. DO tego bazylia, pieprz, troche soli.
Czasami podsmazam jeszcze starta marchew i pietruszke.

A do tego stosuje rozne wariacje dorzucam rozne rzeczy - oliwki, pokrojona w kostke cukinie, czasami pokrojona w kostke papryke, pieczarki (3 ostatnie podsmazam razem z cebula i czosnkiem), czasami ser plesniowy niebieski albo zielony.

magdalinska

#2
 :thankyou:   :beer:

Dodany tekst: 04 Sie 2012, 19:22:55

a pomidory z puszki są w zalewie? I co z zalewa, tez daje, czy ją wylewam?

mobka

POmidory sa w zalewie. Wlewam wszystko, ale generalnie wole sos z kartonika, bo jest gladki. POmidory w kawalkach czasami jeszcze blenderem traktowalam (jak sos byl juz gotowy i nie mial miesa).

ishka82

ja podobnie jak mobka wolę sos z kartonika niż pomidory z puszki :) sos najczęściej robię tak, ze podsmażam cebulkę z czosnkiem, ziołami prowansalskimi, dodaję mielone mięso, kawałek startej marchewki i selera, paprykę w kosteczkę no i ten sos z kartonika/butelki (dobre są kartonikowe w Lidlu), do tego lazur lub parmezan, ja lubię dać jeszcze do sosu, a nie już na talerzu, doprawiam różnie, zależy czy ma być łagodne, czy ostrzejsze :)

abkasia

i lyzeczke cukru koniecznie do sosu,
tzn ja :
cebula, czosnek smaze, dodaje paste pomidorowa, czosnek, bazylia,  lyzeczke cukry, papryczka chili, cytryne do smaku


ale dawno nie robilam juz sosu do spagetti... probuje i doprawiam

konwalia

ja daję puszkę-dwie pomidorów pokrojonych i z 2-3 łyżki koncentratu
i wolę na wołowinie

magdalinska

 :beer:
w tygodniu sprobuje zrobic

golinda

#8
cebula podsmażona na oliwie, potem czosnek chwilę
na to mięso mielone podsmażyć, pieprz i zalać czerwonym winem
czekać aż odparuje

pomidory świeże (lub z puszki)
papryka chili (odrobina) lub pasta robiona latem - przepis dam później, jest extra! ;)
zioła, sól, ulubione przyprawy
znów czosnek
trochę pulpy lub koncentratu - co kto ma, co kto lubi :)

voila!

jo_miekka

Jeny, tyle jest metod, co ludzi. Generalnie cały dynks w tym, żeby dobrze odparować pomidory i dobrze przyprawić całość.
Bo jeśli chodzi o dodatki, to chyba nie zrobiłam dwóch takich samych sosów pomidorowych ;)

zwierzatko_mojej_mamy

me 2 ;) wrzucam co tam mam :D ostatnio boczek, czosnek i cebule, a smazylam na oliwie z zalewy z papryczek nadziewanych serem cholernie ostrych ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

wlasnie problem jest z przyprawami, bo ja jesc lubie, ale gotowac nie potrafie za cholere :D

golinda jakie zioła dajesz?

wrobelek0403

magdalinska najprosciej to bazylie, oregano, chili na koniec noza.

ja lubie tez imbir (wtedy bez ziół) :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

 :thankyou:

:beer:

moze nawet dzisiaj sprobuje zrobic, tylko po składniki musze pojechac

jo_miekka

Cytat: magdalinska w 05 Sie 2012, 08:16:18wlasnie problem jest z przyprawami
Dawaj, co Ci się wydaje i próbuj.
Czosnek, papryka (ja lubię dać wędzoną w proszku), sól, cukier, pieprz.
Czosnek, bazylia, sól, pieprz.
Rozmaryn, papryka, sól, pieprz.
Cukier, cynamon, papryka, sól, pieprz.
Kombinacji jest niezliczona ilość.

magdalinska

dzisiaj pierwsza proba.

dam cebule, czosnek, sól, pieprz i bazylie. Oregano juz nie pasuje?


ishka82

Cytat: magdalinska w 05 Sie 2012, 12:39:14
dzisiaj pierwsza proba.

dam cebule, czosnek, sól, pieprz i bazylie. Oregano juz nie pasuje?


ale samą cebulę, czosnek, pomidory i przyprawy? trochę ubogie to spaghetti będzie ;) oregano jak najbardziej pasuje :)

magdalinska

#17
no samą, oprocz miesa i makaronu ;)
za mało? kurde :/ a warzywa (np. marchewke) gotowac wczesniej?

ishka82

Cytat: magdalinska w 05 Sie 2012, 12:59:28
no samą, oprocz miesa i makaronu ;)
za mało? kurde :/ a warzywa (np. marchewke) gotowac wczesniej?
jeszcze mięso, to spoko :D ja daję surową marchewkę i selera, po kawałku, starte i praktycznie zawsze daje paprykę :) ale takie jak napisałaś tez powinno być fajne :)

magdalinska

no mieso obowiazkowo :D
aaaa papryke tez dorzuce, bo mam

wrobelek0403

marchewke i selera?? to wyjdzie "ryba po grecku" ;) 
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

#21
Cytat: wrobelek0403 w 05 Sie 2012, 16:55:15
marchewke i selera?? to wyjdzie "ryba po grecku" ;) 
ale odrobinę ;) a do ryby to właściwie podstawa ;)

Dodany tekst: 05 Sie 2012, 18:09:39

z reszta ja nie namawiam, wiem, że to nie jest standard w sosie do spaghetti, ale ktoś mi kiedyś sprzedał patent i się przyjęło ;)

wrobelek0403

Cytat: ishka82 w 05 Sie 2012, 18:07:13
ale odrobinę ;) a do ryby to właściwie podstawa ;)

Dodany tekst: 05 Sie 2012, 17:09:39

z reszta ja nie namawiam, wiem, że to nie jest standard w sosie do spaghetti, ale ktoś mi kiedyś sprzedał patent i się przyjęło ;)

wiadomo, kazdy ma swoje przepisy, ja nie lubie selera, a marchew tylko na surowo, wiec zupełnie mi ten patent nie lezy :D

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

#23
Cytat: ishka82 w 05 Sie 2012, 12:44:25
ale samą cebulę, czosnek, pomidory i przyprawy? trochę ubogie to spaghetti będzie ;) oregano jak najbardziej pasuje :)

Ja tak czesto robie i uwielbiam. Takie Napoli bardziej :D W zasadzie najczesciej takie robie :D

Dodany tekst: 05 Sie 2012, 18:23:05

Ewentualnie cukinie dodaje :)

wrobelek0403

Cytat: mobka w 05 Sie 2012, 19:21:55Ja tak czesto robie i uwielbiam. Takie Napoli bardziej Cheesy W zasadzie najczesciej takie robie

o ja tez uwielbiam i parmezan na to :dreaming:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login