Wiśniówka

Zaczęty przez magoo, 19 Lip 2012, 01:11:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magoo

Przepis na nalewkę wiśniową, pochodzi z jakiejś starej książki kucharskiej (bodajże kuchnia śląska, albo coś takiego). Kilka lat temu moja mama zrobiła tą wiśniówkę na próbę i od tej pory robi tylko taką. Obiektywnie najlepsza, jaką piłam :)
Składniki:
1 kg wiśni
60 dkg cukru
pół litra wódki
100 gr spirytusu

Wykonanie:
Wiśnie umieścić w słoju i przesypać cukrem. Wieczko przykryć ściereczką lub kilkakrotnie złożoną gazą. Słoik z wiśniami umieścić na oknie i odczekać kilka dni, aż wiśnie puszczą sok. Następnie wlać do słoja butelką wódki i spirytus, delikatnie wymieszać i zostawić na oknie na 2-3 tygonie. Po tym czasie odcedzić nalewkę przelać do butelek, szczelnie zamknąć i odstawić do leżakowania ;) I tutaj zła wiadomość, nalewka powinna leżakować do Bożego Narodzenia, nie otwierać wcześniej, bo to jeszcze nie to.
Wiśnie, które nam zostały można ponownie zasypać niewielką ilością cukru, zalać odrobiną wódki i zużyć jako dodatek do tortów lub deserów (albo zjeść czekając na nalewkę ;) )

P.S. Po zasypaniu wiśni cukrem pierwszy raz sprawdzić czy cukier nie zbrylił sie i nie opadł na dno. Jeżeli tak się stało trzeba go delikatnie rozbić.

jo_miekka

A weź... Mąż chce robić w tym roku :(

didi_loczek

magoo a czy wiśnie trzeba drylować czy wrzucamy z pestkami?

salsa

u nas wisniówka tez kroluje, tesciowa robi
a te wisienki z wisniówki mniam mniam - tylko łatwo sie nimi upić :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

to ja mam taki

0,5 l spirytusu
0,5 l wódki
1,5 kg wiśni
1 kg cukru

wiśnie zasypac cukrem i odstawić na trzy dni, żeby pusciły sok, potem zlać sok - zagotować - jak ostygnie wlać spirytus, a owoce zalać wódką - odstawić na dwa tygodnie - potem wszystko wymieszać - a owoce można ponownie wykorzystać - jak u Magoo ;)

wisnie z pestkami dałam
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

magoo

didi_loczek z pestkami

emcia

już zrobiłam
podobnie do magoo, bez gotowania

emcia

Cytat: sputnik w 20 Lip 2012, 14:40:41
emcia kiedy wpadasz do Krakowa? :D
Puławy czekają :D

emcia

Cytat: sputnik w 20 Lip 2012, 14:42:58
wiesz kto płacze za wiśniówką :D
:)
spoko, poradzimy coś
będzie okazja