Łazienka do zmiany

Zaczęty przez Chermelle, 25 Cze 2012, 21:46:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chermelle

Mam nadzorować remont małej łazienki w bloku i potrzebuje pomocy bo ja widze tylko jedno ustawienie w niej - moze Wy

bedziecie miec wiecej pomysłów ustawienia  :pray: :pray: :pray:

Ma sie w niej zmieścić:

- umywalka
- prysznic
- pralka (pakowana od gory 60x40)
- szafka jakas, jak sie uda

Płytki beda białe ( moze jakis mały dekor z mozaiki ale jeszcze nie wiem), jaki rozmiar bedzie najlepszy do tak malej lazenki? Wybrane miałam 60x30 ale chyba sa za duze.

Prosze pomóżcie jak to ustawić.

bozena.dp

#1
Chermelle ja mam podobne wymiary łazienki i mam płytki 20x50 białe w delikatne paseczki, tak to wygląda, jeszcze przed fugowaniem https://picasaweb.google.com/BozenaDP/Remont?authkey=Gv1sRgCMbl35z9jdvesAE#5754367255550507650 od tego w prawo

a ustawienie będę miała takie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 25 Cze 2012, 22:37:12

ja tą wnękę mam zabudowaną
do wysokości 1,2m jest stelaż, a w nim przyłącza wod-kan do umywalki i geberit
powyżej na kominie będzie lustro, a obok w tej wnęce szafka z lustrzanymi drzwiami - do wysokości płytek, które są połozone do wysokosci kabiny prysznicowej, czyli 2m
pomysł/projekt łazienki by elve :)

Chermelle

bozena.dp dziex  :beer:

jednak u Ciebie jest 217 cm to jednak duza roznica poniewaz przy takiej zabudowie (bardzo fajnej) t umywalka wychodzi mi na srodku lazienki bo tam od drzwi do wneki mam 7,5 cm

myslalam podobnie zeby byla umywalka ( tylko we wnece)

podobnie prysznic

a tam gdzie masz toalete- pralka, ale nie wiem czy to jest   o p t y m a l n e rozwiazanie ;D

bozena.dp

Cytat: Chermelle w 26 Cze 2012, 00:15:47myslalam podobnie zeby byla umywalka ( tylko we wnece)

podobnie prysznic

a tam gdzie masz toalete- pralka, ale nie wiem czy to jest   o p t y m a l n e rozwiazanie

najlepiej to rozrysuj, łatwiej będzie myśleć ;)

Chermelle

Cytat: bozena.dp w 25 Cze 2012, 23:16:55
najlepiej to rozrysuj, łatwiej będzie myśleć ;)


wiem ale ten program nie chcial ze mna wspolpracowac, jutro sprobuje znow :)

Chermelle

no za ambitny ten program dla mnie ;)

no ale cos stworzylam

czy to optymalne rozmieszczenie?

help  :bra:

wrobelek0403

#6
Chermelle a gdzie kibelek?? :knuje:

Dodany tekst: 27 Cze 2012, 12:14:35

a doczytałam, ze nie trzeba :D

to ja bym pralke wstawiła w ten przeciwległy róg chyba :knuje: jesli jest ładowana od przodu, umywalka moze przeszkadzac we wkładaniu/wyjmowaniu prania.

ja bym chyba w tym miejscu zrobiła blat z szafkami pod spodem, na to umywalka, a pralka z drugiej strony.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cherry

#7
Cytat: wrobelek0403 w 27 Cze 2012, 13:12:45to ja bym pralke wstawiła w ten przeciwległy róg chyba  jesli jest ładowana od przodu, umywalka moze przeszkadzac we wkładaniu/wyjmowaniu prania.
mi sie takie pytanie nasuwa - przy tych malych lazienkach - a pralka w kuchni? Wiadomo kuchnie juz pewnie urzadzone, ale dla kogos kto urzadza cale mieszkanie na nowo moze warto przemyslec. Tez mielismy mala lazienke, wtedy pralka (najzwyklejszy automat ladowany z przodu), stal w kuchni w zabudowie - nie bylo specjalnych odplywow- rozwiazanie bylo z takimi plastikowymi wezami (sprawdzilo sie) no i obowiazkowo aqua stop. To jak komus zalezy by mic wiecej miejsca w lazience.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

cherry ja mając małą łazienke mam równie małą kuchnie, łatwiej wstawic pralke 45 głeboką, w dodatku ładowaną od góry w łazience, niz zajmowac 60cm szafke kuchenna na ten cel.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 27 Cze 2012, 13:12:45to ja bym pralke wstawiła w ten przeciwległy róg chyba  jesli jest ładowana od przodu, umywalka moze przeszkadzac we wkładaniu/wyjmowaniu prania.
też tak myślę
a tam może być np. kosz na pranie

Chermelle

dzieki dziewczyny   :beer:

faktycznie pralka z drugiej stony a tu dzieki temu duzo jakis polek czy szafek sie zmiesci

cherry kuchnia tez mała i szkoda bylo zajmowac tam miejsca pralka, poza tym juz zrobiona. tylko ta nieszczesna lazienka i toaleta czeka na zmiany

zwierzatko_mojej_mamy

#11
jak nie ma checi robienia wanny w lazience, to w zyciu przy takiej opcji bym nie wyniosla pralki do kuchni - sama mam w kuchni, bo chcialam wanne, ale w takim ukladzie niech zostanie taka

i nigdy w zyciu ladowanych od gory ;) ani postawic tam niczego nie mozna, ani w przyszlosci pionu polkami zabudowac, o nie nie :D

Dodany tekst: 27 Cze 2012, 15:08:00

i jeszcze te szczeki zamykac, ktore lamia paznokcie i drapia po rekach :D nie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Chermelle

w tej łazience poprzedni wlasciciele mieli i wanne i prysznic lol

pralka chyba w kuchni była

nie lubie pralek ładowanych od gory ale przy takim metrażu łazienki to szaleństw nie ma ;D

poza tym to nie moja łazienka ani pralka :D


bozena.dp

ja też mam małą łazienkę i pralkę ładowaną z przodu - fakt, że pralka to pozostałość po babci, ale jak się zepsuje to kupię taką samą, tylko może mniejszą/płytszą ;)
do mnie pralka ładowana od góry nie przemawia ani trochę ;D

Kasia

Pralka ladowana od góry tylko pozornie jest przeznaczona do małych łazienek. Lepsza imo ladowana od frontu, zyskujesz cenne miejsce powyżej pralki

jestynka

do tego są b. waskie i zgrabne pralki ładowane od przodu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: Kasia w 27 Cze 2012, 23:44:15
Pralka ladowana od góry tylko pozornie jest przeznaczona do małych łazienek. Lepsza imo ladowana od frontu, zyskujesz cenne miejsce powyżej pralki

to po prostu zalezy od układu łazienki. ja mam kwadratową bez zadnych załaman i mam waską ładowaną od przodu,ale P ma wnekę idealną na ładowaną od  góry, jakby tam nie wsadził pralki, to mógby  ewentualnie wneke zabudowac szafkami, a pralke przestawic, ale tam juz były połozone instalacje, pralkę z poprzedniego mieszkania miał od gory, idealnie mu wyszło :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: wrobelek0403 w 28 Cze 2012, 10:16:58to po prostu zalezy od układu łazienki.

Dokladnie! Uwazam ze pralki ladowane od gory sa ok (rodzice taka maja od lat), ale to przede wszystkim od ksztaltu lazienki (i umiejscowienia szafek, grzejnikow itd.) zalezy ktora pralka bedzie lepsza.

margareta

Ja miałam pralkę ładowaną od góry i kiedy się popsuła nie wyobrażałam sobie żeby kupić inną. Niestety okazało się, że te nowe miały bardzo mały otwór do ładowania prania, ciężko by było wepchnąć coś większego, koc czy kurtkę i w końcu wybraliśmy tradycyjną pralkę.

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Chermelle

Cytat: wrobelek0403 w 28 Cze 2012, 18:42:41
se porysowałam :)

Lubie to !

chyba to najlepsze rozwiazanie

jednak samemu jak sie wejdzie w jakies ramy myśleniowe to trudno to przeskoczyc

dzieki  :beer: :beer: