Proszę o pomoc w sprawie łazienki !!

Zaczęty przez misiaczek187, 06 Lis 2007, 15:26:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiaczek187

Budujemy mały dom z mężem i mam problem dotyczący łazienki :-/ jest mała w związku z czym ja sobie wymarzyłam prysznic o niestandardowych wymiarach :) ponieważ ścianka na której będzie prysznic ma długość ok.65 cm pomyślałam o prysznicu o wymiarze 65x110-120 ale przechodze do sedna na początku myślałam żeby zrobić cały ze szkła na zamówienie,a wczoraj wyśniłam sobie,że może by tak zrobić go z tych szklanych pustaczków nie wiem jak to się nazywa :D i dodac drzwi ze szkła.Mąż odradza bo mówi,że cięzko się będzie czyścić. Co myślicie ??


Poza tym mam jeszcze jedno pytanie czy któraś z Was ma mozaikę w domu ??

coś mam problem z dodaniem załącznika,ale będę dalej próbować :/

mika

Cytat: "misiaczek187"szklanych pustaczków nie wiem jak to się nazywa

to się nazywa luksfery, co do czyszczenia to nie wiem mogę zapytać koleżanke ona ma w pokoju

misiaczek187

Dzięki :D ciekawa jestem bo skoro chce zrobic z tego kabine to bedzie po tym leciec woda :/

mika

Cytat: "misiaczek187"to bedzie po tym leciec woda :/

wydaje mi się że nie masz się o co martwić - czyszczenie tego będzie tak samo pracochłonne jak czyszczenie czegokolwiek innego - tylko że zależy jak zrobisz spoiny w tych luksferach - czy w ogóle zrobisz bo keidyś widziałam takie bezspoinowe połączenie luksferów - bo jeśli będą spoiny to one od wilgoci czernieją i zagrzybiają się a to się dość trudno usuwa

[ Dodano: 06-11-2007, 15:50 ]
proszę bardzo tu masz przykład
http://galerkiwnetrz.pl/galeria/lazienka.hi-end

sweedee

dostaniesz wścieklizny, jak Ci przyjdzie czyścić "cały ze szkła"!!! Wierz mi! Po każdej kąpieli musiałabyś jechać ze ścierą i czyścić, inaczej zostają krople wody, które po zaschnięciu bardzo niefajnie sie zmywa...
szklane pustaki to luksfery, nie wiem, jak z ich czyszczeniem, zależy jakie będą, ale piszesz, że łazienka mała, a luksfery swoją grubość mają i będą Wam zabierać miejsce, którego i tak, jak piszesz, jest niewiele...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

misiaczek187

Dzięki masz za to piwko :D marzy mi sie tez ta mozaika ale obawiam się właśnie w obu przypadkach tej pleśni ciekawe czy to można jakoś zaimpregnować..

sweedee

Cytat: "misiaczek187"obawiam się właśnie w obu przypadkach tej pleśni ciekawe czy to można jakoś zaimpregnować..
na pewno można, popytaj w castoramie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

misiaczek187

Cytat: "sweedee"dostaniesz wścieklizny, jak Ci przyjdzie czyścić "cały ze szkła"!!! Wierz mi! Po każdej kąpieli musiałabyś jechać ze ścierą i czyścić, inaczej zostają krople wody, które po zaschnięciu bardzo niefajnie sie zmywa...
szklane pustaki to luksfery, nie wiem, jak z ich czyszczeniem, zależy jakie będą, ale piszesz, że łazienka mała, a luksfery swoją grubość mają i będą Wam zabierać miejsce, którego i tak, jak piszesz, jest niewiele...

A widzisz o tym nie pomyślałam  :-/  ale właśnie cała szklana to mycie i mycie  :-(  ale nic innego mi nie przychodzi do głowy  :cry:

inkageo

My mamą całą szklaną kabinę i po każdej kąpieli, kąpiący się przeciera szyby takim wariatem z gumą do ścierania wody, to tylko kilka sekund. Wiecie o czym mówię nie.. To jest takie specjalne łazienkowe z przyssawką do ściany. Dzięki temu mamy w miarę czysto, ale luksfery bez spoin powinny być łatwieksze w utrzymaniu :)
Imagine there is no hate

misiaczek187

no to musze się gdzies wybrac i zobaczyc ile cm szerokosci ma ten luksfer zeby mi nie wyszedł prysznic 50x120 bo będę musiała bokiem stawać :D

inkageo

Imagine there is no hate

misiaczek187

Cytat: "inkageo"Tu są wymiary:
http://www.glasspol.pl/index.php?m=18

No też właśnie to znalazłam 8 cm grubości muszę się wybrać na działeczke i w spokoju pomierzyc :D

[ Dodano: 06-11-2007, 16:24 ]
te mają fajny wzór :D

zuzia

mi też się luksfery podobają i poważnie się nad nimi zastanawiam ale... w kuchni jako podzial między kuchnią a pokojem, żeby w pokoju bylo jaśniej.

jusia

jeśli chodzi o luksfery jako ściany kabiny prysznicowej to u moich znajomych zapanowała szalona popularność na nie, już dwie łazienki z tym widziałam, jedne błękitne, drugie pomarańczowe, ładnie to wygląda i oryginalnie, a jakie to jest w utrzymaniu nie wiem, ale zapytam, a może nawet pozwolą mi zrobić foty :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

misiaczek187

Cytat: "jusia79"jeśli chodzi o luksfery jako ściany kabiny prysznicowej to u moich znajomych zapanowała szalona popularność na nie, już dwie łazienki z tym widziałam, jedne błękitne, drugie pomarańczowe, ładnie to wygląda i oryginalnie, a jakie to jest w utrzymaniu nie wiem, ale zapytam, a może nawet pozwolą mi zrobić foty :)

O fajnie by było :) też myślę o pomarańczowych,ale wszystkie które widziałam na internecie były takie ciemne aż miodowe i mi się nie podobały.

mika

http://www.lid-ren.com.pl/pl/oferta.htm
tu masz opisany nowy system montażu luksferów tj. lux-prof, wkłada się je w taki profil który nie jest dodatkowo spoinowany n jest wykonywany z tworzywa pcv, łatwo zmywa się z niego brud i nie osadza się na tym wilgoć, takie rozwiązanie będzie najlepsze do łazienki

sierpniowajulka

misiaczek187, a ta ścianka nie może być dłuższa niż 65cm? to nie jest wygodny wymiar na prysznic... mało.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

Tez mi sie wydaje, ze 65 to mało, u nas chcemy mieć kabinę 90...80 jest odradzana jako taka, którą stosuje się w łazienkach goscinnych, tylko kurcze..dokładnie na 90 cm zaczyna się grzejnik i ponoć niełatwo się to przenosi...

a luksfery są śliczne, ale trochę miejsca zajmują

nionczka

Ja mam luksfery na sicanie miedzy kuchnia i salonem. W utrzymaniu moga byc super jesli maja odpowiednia teksture, np. z babelkami w srodku. Ja mam kabine prysznicowa, ktora caly czas ma zacieki, ale my nie mamy sily ani czasu jej ciagle szorowac. Tym bardziej, ze u nas woda ma duzo kamienia.
Tak jak mowia dziewczyny, luksfery zajmuja duzo przestrzeni. Jesli jej nie masz to zapomnij o nich. A w prysznicu 65 cm nie zmiescisz sie jak bedziesz w ciazy. I nie bedziesz mogla swobodnie ramionami poruszac. Nie mowiac juz o prysznicach we dwoje :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

misiaczek187

Pomniejsze drzwi :D i będzie 10 cm więcej :D więc będzie jakieś 75-80 cm na 120 długi. Tak więc jakoś muszę sobie poradzić :/ obawiam się całej kabiny ze szkła,bo to dużo mycia :D

sierpniowajulka

Cytat: "misiaczek187"Pomniejsze drzwi :D i będzie 10 cm więcej :D więc będzie jakieś 75-80 cm na 120 długi. Tak więc jakoś muszę sobie poradzić :/ obawiam się całej kabiny ze szkła,bo to dużo mycia :D
80 cm to już wygodny wymiar. Wydaje mi się, że nie powinnaś marnować miejsca na luksfery tylko zrobić szklenie. Może zrób szkło mleczne, jeżeli obawiasz się śladów po kroplach? Albo - tak jak Inka - załatw ściągaczkę. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

misiaczek187

Też myślałam o mlecznym. Sama już nie wiem :)