Gulasz z cielęciny dla Marax

Zaczęty przez Norka, 16 Cze 2012, 00:42:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Norka

Przepis z programu "Rewolucja na talerzu"

Gulasz:
700 g łopatki cielęcej
1 średni bakłażan
1 cukinia
1 cebula
3 ząbki czosnku
2 gałązki rozmarynu
1 garść listków szałwii
1 puszka pomidorów
2 czerwone papryki
sól i pieprz
1 łyżka oliwy do smażenia

Gremolata:
2 ząbki czosnku
skórka z 1 cytryny
garść natki pietruszki

Bakłażana pokrój w grubą kostkę, przełóż na durszlak i posól. Po upływie 30 min dokładnie opłucz, by pozbyć się goryczy. Paprykę upiecz w mocno nagrzanym piekarniku, aż skórka sczernieje. Następnie obierz ją, usuń gniazda nasienne i zmiksuj na pastę [ja się nie pitolę, tylko surową kroję na kawałki]. Cebulę, czosnek i zioła drobno posiekaj. Mięso pokrój w kostkę, podsmaż na łyżce oliwy. Wyjmij je z garnka i na pozostałym tłuszczu podsmaż cebulę, czosnek i zioła. Dodaj mięso i bakłażana, posól i popieprz. Duś ok. 15 min. Gdy bakłażan zmięknie dodaj pomidory i paprykę. Całość duś ok. 30 min aż mięso zmięknie. Cukinię pokrój w kostkę, dodaj do garnka i duś jeszcze ok. 15 min. Mięso powinno się rozpadać a cukinia pozostać jędrna. Przygotuj gremolatę. Posiekaj 2 ząbki czosnku i garść natki pietruszki, zetrzyj skórkę z cytryny i wszystko wymieszaj. Gotowy gulasz podawaj posypany gremolatą.

Porcja gulaszu ma 143 KCAL

callja

Mmmmm, ciekawie brzmi!!
Do wypróbowania na pewno :)

Ino bez czosnku i cebuli, bo nam nie wolno :(
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

mobka

Muszę wygooglac, co to gremolata D:

Wszystko byloby pieknie, gdyby cielecina i baklazany nei byly takie drogie :(

Norka

Cytat: mobka w 16 Cze 2012, 07:27:36
=Wszystko byloby pieknie, gdyby cielecina i baklazany nei byly takie drogie :(
Bakłażana się niestety nie obejdzie, ale zamiast łopatki cielęcej daję "gulaszowe cielęce" - u nas jest 2x tańsze.

mobka

Ja pewnie dam zwykla wieprzowine ;)


callja

Cytat: mobka w 16 Cze 2012, 08:27:36Wszystko byloby pieknie, gdyby cielecina i baklazany nei byly takie drogie
Eeeee, biedronowe bakłażany jakoś ceną nie zabijają, a całkiem dorodne są... :hmm:

Chyba jutro popełnię, aczkolwiek raczej w wersji zmodyfikowanej = indyczej ;)

Dla Norki :beer: za inspirację :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

mobka

callja, po ile sa w biedronie? W tesco cos po 9,99 chyba...

rudasekawf

Cytat: callja w 17 Cze 2012, 01:52:15Eeeee, biedronowe bakłażany jakoś ceną nie zabijają, a całkiem dorodne są...
ja ostatnio w kauflandzie kupowałam, cena była dobra,  dlatego wzięłam, ale zabijcie mnie nie pamiętam po ile.
Na pewno wypróbuję przepis :) brzmi dobrze.

callja

Cytat: mobka w 17 Cze 2012, 07:54:59callja, po ile sa w biedronie?
Ups, nie pamiętam dokłądnie, ale chyba 7 zł groszami... nie chcę skłamać...

A dziś popełniłam z bakłażana sałatkę z pomidorami, bo nie dostałam ładnego mięsa na gulasz :zly:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

szelma

Za kilogram oberżyn czy za jedną??? Ja w sobotę za jedną sztukę płaciłam 0,65 euro...
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jo_miekka

Cytat: szelma w 18 Cze 2012, 10:30:14Ja w sobotę za jedną sztukę płaciłam 0,65 euro...

Widzi pani, są plusy BE, są plusy ;)

mobka

Cytat: szelma w 18 Cze 2012, 09:30:14
Za kilogram oberżyn czy za jedną??? Ja w sobotę za jedną sztukę płaciłam 0,65 euro...

kg

Kata

Ja w sobotę w Biedronie kupiłam bakłażany po 4,99 zł za kilogram, więc za darmoszkę :D Przed chwilą je grillowałam z mozzarellą i pomidorami i będą na jutro do pracy :D
Pozdrawiam

Kata

didi_loczek

Mniam! Właśnie zjedliśmy w ramach obiado-kolacji. Pyszota!
Za przepis  :beer: :beer: :beer: