przyjęcie grillowe

Zaczęty przez marax, 05 Cze 2012, 16:27:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

jak byłam u erraty, to podała cudowną sałatkę: sałata lodowa, kuskus, kurczak i truskawki :D

niech tylko napisze, w czym smazyła tego kuraka :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: Kasia w 07 Cze 2012, 10:34:22No i dopisuje bezalkoholowe mohito. Lemoniada.
Jak to robisz??

zuzia

Cytat: Kasia w 07 Cze 2012, 10:34:22No i dopisuje bezalkoholowe mohito. Lemoniada.
to dla mnie :(

tiliam

mam ochotę na kilka sałatek z tego wątku
a że u nas grill często-niebawem pewnie wypróbuję :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cherry

#29
Cytat: goga w 05 Cze 2012, 21:34:23groszek z puszki, jajka na twardo, ogórki konserwowe + sól, pieprz i albo jogurt albo majonez
o ta lubie a juz tak dlugo nie robialam.
Ja robie czesto szaszlyki z kurczaka + pieczarki, cukinia, cebula, papryka, czasem pomidor etc.
Mieso juz w kawalkach doprawiam juz wczesniej sol, pieprz, czosnek itp. i troche oleju i do lodowki na godzine np.
mieso nie jest takie suche po grillowaniu. Mozna tez zrobic szaszlyki z samych warzyw.

Salatka pomidor + mozarella nie moze zabraknac na grillowaniu.


Dodany tekst: 07 Cze 2012, 11:53:41

no i proponuje saletke golindy dla mnie very grillparty
Cytat: golinda w 02 Cze 2012, 16:14:36sałatka (arbuz, świeża mięta, feta, czarne oliwki, cieniutko krojona czerwona cebula)
+ skropic sokiem z limonki
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#30
salatka feeling  

Składniki :

   * 2, 3 opakowania sera Lazur perłowy
   * 1 brokuł świeży lub mrożonka
   * 1 papryka czerwona
   * puszka kukurydzy
   * szynka konserwowa

Sos:

   * majonez
   * jogurt naturalny
   * sól
   * biały (niekoniecznie) pieprz
   * ząbki czosnku wedle uznania



Wykonanie:
Brokuły dzielimy na różyczki o wielkości ok.1cm i blanszujemy. Ser Lazur perłowy, paprykę i szynkę kroimy w kostkę, dodajemy kukurydzę. Majonez mieszamy z jogurtem (pół na pół), dodajemy starty czosnek i doprawiamy solą i pieprzem do smaku. Powstałym sosem polewamy składniki znajdujące się w misce i dokładnie mieszamy.

W lazurowym przepisie jest jeszcze czerwona fasola, ale my nie lubimy, więc nie dodajemy.

Sałatkę najlepiej zrobić na kilka godzin przed podaniem żeby dobrze się "przegryzła" w lodówce.

SMACZNEGO!

marynata
   
Składniki
Przepis na 3-4 plastry karkówki (ok. 3 cm).
12 łyżek stołowych oliwy z oliwek
5 ząbków czosnku
1 cebula (mała fi ok. 4 cm)
1 łyzka stołowa ziół prowansalskich
1 łyżeczka papryki ostrej (w proszku)
2 ziarenka jałowca
pieprz
1 łyżka przyprawy typu Vegeta lub Kucharek.

Kasia

#31
Cytat: aniak1211 w 07 Cze 2012, 11:11:49
Jak to robisz??


lemoniada :D
http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt.php?id_o=1385

Dodany tekst: 08 Cze 2012, 09:09:55

Cytat: zuzia w 07 Cze 2012, 12:13:03to dla mnie Sad
a czemu smutna mina?
nie możęsz takiego pić?

golinda

mnie zawsze zastanawia jedna rzecz w grillowaniu
skoro jego zasadą jest smażenie mięsa bez tłuszczu, to po co robić marynatę na bazie oleju?
przecież to mięso można porządnie przyprawić i natrzeć czosnkiem bez oliwy
zdrowiej imo

Kasia

my tylko przyprawamy obsypujemy, dzień wczesniej i to się tak "marynuje"

mayagaramond

Salatka ze szapragow i truskawek (akurat jest sezon na jedno i drugie).

Salata z kuskusem (ogorek, pomidor, liscie miety, pietruszka)

Salatka z chleba (bialy chleb pokroic w kostke i zarumienic na patelni), pomidorow, fety.

Salatka z ziemniakow, jablek i rzodkiewki.

Chlodnik :)
Gazpacho

Do miesa marynata z musztardy i miodu.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

golinda jak dla mnie to zalezy od miesa, karkówke tylko przyprawie, ale kurak bez tłuszczu wychodzi jak wior  :thumbdown:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: Kasia w 08 Cze 2012, 10:09:30a czemu smutna mina?
nie możęsz takiego pić?
smutna, bo bezalkoholowe mojito to wiesz... a alko to jeszcze mi nie wolno.

Kasia

Cytat: zuzia w 08 Cze 2012, 11:54:11smutna, bo bezalkoholowe mojito to wiesz... a alko to jeszcze mi nie wolno.

to nie myśl o tym jak o mohito (bo prawda jest taka że to nazwa trochę naciagana!) tylko jak o lemoniadzie :D

marax

Cytat: golinda w 08 Cze 2012, 10:11:24
mnie zawsze zastanawia jedna rzecz w grillowaniu
skoro jego zasadą jest smażenie mięsa bez tłuszczu, to po co robić marynatę na bazie oleju?
przecież to mięso można porządnie przyprawić i natrzeć czosnkiem bez oliwy
zdrowiej imo
a nie dzialaja tam przypadkiem jakies prawa osmotycznosci plynow ? ze mieso kruszeje w odpowiedniej marynacie ?

jo_miekka

mięso chyba kruszeje równie dobrze pod wpływem np. soli lub soku z cytryny

dragonfly

Cytat: golinda w 08 Cze 2012, 10:11:24mnie zawsze zastanawia jedna rzecz w grillowaniu
skoro jego zasadą jest smażenie mięsa bez tłuszczu, to po co robić marynatę na bazie oleju?
przecież to mięso można porządnie przyprawić i natrzeć czosnkiem bez oliwy
zdrowiej imo
ja tam zawsze myslalam, ze jego zasada jest, co by pachnialo spalenizna i okopceniem  :mocking:

ale co racja to racja - ja jak nie musze, to tluszczu do marynat nie daje

ziuta

Cytat: dragonfly w 09 Cze 2012, 12:05:36ja tam zawsze myslalam, ze jego zasada jest, co by pachnialo spalenizna i okopceniem
o! dokładnie to samo pomyślałam :D
no i jeszcze to, że zamiast stać przy garach w pogodny dzień, to siedzę sobie w ogrodzie i patrzę (i wącham) jak mięso dochodzi na grillu ;D
ale to czy jest w nim oliwa czy też nie, jest mi wysoce obojętne ;)

emcia

przy tej ilości smażeniny, piwa i  wszechobecnych kalorii, te 20 z oliwy nie robi chyba różnicy ;)

dragonfly

a podobno to jeszcze jest tak, ze zezarcie czegos z grila to jest gorsze niz wypalenie paczki fajek ;D

mayagaramond

Cytat: dragonfly w 09 Cze 2012, 16:24:09
a podobno to jeszcze jest tak, ze zezarcie czegos z grila to jest gorsze niz wypalenie paczki fajek ;D

ale papierosa nie da sie umoczyc w sosie bbq lol lol

Wczoraj na grila do znajomych zrobilam ta salatke z arbuza (dalam tez melona), fety, miety i oliwek. Wszyscy sie zachwycali.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Dzisiaj na grilla zrobiłam:
- szaszłyki warzywne - cebula biała i czerwona, papryka żółta i czerwona, oberżyna, pieczarki. Kabaczka wczoraj w sklepie niet, więc bez. Wszystko obsypane bazylią, oregano, pieprzem cayenne, papryką słodką;
- szaszłyki morskie - krewetki, filet z dorsza, pomidorki koktajlowe - skropione sosem sojowym, oliwą, oprószone solą i pieprzem;
- sałatkę ziemniaczaną - ugotowane ziemniaki z sosem majonezowo-musztardowym, a na to dużo pietruchy i koperku;
- pomidory w śmietanie.
Do tego dużo mięcha gotowego ze sklepu. Ot, grill :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Lwica

Cytat: szelma w 17 Cze 2012, 14:15:54szaszłyki morskie - krewetki, filet z dorsza, pomidorki koktajlowe - skropione sosem sojowym, oliwą, oprószone solą i pieprzem;
w jaki sposób je robisz?? zdradzisz?
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

Eee, no po prostu - nadziewam kawałek ryby, potem krewetka, potem pomidorek, krewetka, ryba itd. I tak robię kilka, siup na talerz, skrapiam sosem sojowym i oliwą, oprószam, czym tam mam - i już. Niestety, mamy dosć grube szpikulce i krewetki spadały, więc D. potem zdjął zawartość ze szpikulców i zawinął w folię aluminiową - dobre wyszło bardzo :).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Lwica

No właśnie ja się najbardziej obawiam tej ryby żeby się nie rozpadała. Ale spróbuję brzmi pysznie! Dzięki!  :beer:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

To zawin od razu w folie - tez dobre wychodzi.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!