niedoczynnosc tarczycy

Zaczęty przez vobi, 18 Maj 2012, 09:27:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cherry

Cytat: mayagaramond w 20 Cze 2012, 19:09:55le przy niedoczynnosci tarczycy trzeba isc na badania do okulisty.
a jaki konkretnie niedoczynnosc ma wplyw na oczy/wzrok?
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: cherry w 20 Cze 2012, 18:20:25
a jaki konkretnie niedoczynnosc ma wplyw na oczy/wzrok?

zle ustawione hormony moga pogarszac wzrok, powodowac suchosc w oczach albo nieostre widzenie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

#77
mayagaramond dziekuje za odpowiedz :beer:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#78
Cytat: mayagaramond w 20 Cze 2012, 19:09:55Ale przy niedoczynnosci tarczycy trzeba isc na badania do okulisty.

powaznie? kurcze nie wiedzialam :hmm:

Dodany tekst: 20 Cze 2012, 21:55:20

mayagaramond a Ty tez tarczyce leczysz?

jo_miekka

Tak to jest powiązane. Mi pani okulistka chciała przepisać takie krople na bazie jodyny, ale zapytała o tarczycę, plany rodzinne i na razie nie zrezygnowała.

mayagaramond

Cytat: vobi w 20 Cze 2012, 22:54:41mayagaramond a Ty tez tarczyce leczysz?


tak, juz od paru biore hormony. Dziennie... 125 lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

errata

możliwe, że tak jest, bo byłam ostatnio u okulisty i własnie mam zbyt suche oczy, co trochę pogarsza widzenie w nocy. I dała mi krople tzw. sztuczne łzy. Jednak chyba nie mówiłam o niedoczynności okuliście  :hmm:

calla

Mnie okulistka pierwsze pytanie jakie zadala to wlasnie czy mam problemy z tarczyca.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Norka

#83
To się dopisuję.
Obecnie TSH 2,72, przed ciążą najlepiej, żebym zeszła do 1,5. Dostałam Euthyrox 25 mg raz dziennie, do kontroli za 2-3 miesiące. Pani dr po zapoznaniu się z innymi wynikami hormonów uspokajała, że sprawa wygląda dość prosto :)

Dziewczyny, polewam za to, że mi podpowiedziałyście wizytę :beer: Lekarz rodzinny uważał, że wyniki są ok :headbang:

marcheewka

#84
Oglądalam ostatnio moje wyniki sprzed ciaży i bylo tam TSH 2,83
no i nie wiem, czy to dobrze czy xle?
Zbadać teraz? Jakieś mam podejrzenia, że to moje tycie i samopoczucie spowodowane jest tarczycą...

tylko do jakiego lekarza iść po skierowanie na badania? rodzinnego?

salsa

isc do endokrynologa
zbadac tsh ft 4 i ft3
mozna zbadac anty TPo - tak na wszelki wypadek
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marcheewka

Cytat: salsa w 04 Lip 2012, 16:45:34
isc do endokrynologa
zbadac tsh ft 4 i ft3
mozna zbadac anty TPo - tak na wszelki wypadek

hmm, umowilam sie do lekarza rodzinnego na piatek, mam nadzieje, że da m iskierowanie na badania.
Spróbuje umówic sie do endokrynologa, ale to nie bedzie latwe ( nawet prywatnie)

zuzia

ja mam już do odbioru badania (na jedno czeka się 7 czy 8 dni)
i mam stracha


abkasia

Cytat: marcheewka w 04 Lip 2012, 17:03:16
hmm, umowilam sie do lekarza rodzinnego na piatek, mam nadzieje, że da m iskierowanie na badania.
Spróbuje umówic sie do endokrynologa, ale to nie bedzie latwe ( nawet prywatnie)
rodzinny na nfz moze chyba tylko tsh. endokrynolog daje wszysyko ale jak sie na nfz umowisz

konwalia

Cytat: abkasia w 04 Lip 2012, 21:09:45jak sie na nfz umowis
czyli za rok ;)

ja muszę iść na kontrolę z guzkiem, kazał przyjść jak skończę karmić, teraz nie wiem czy iść czy czekać jeszcze, bo nie wiem ile to potrwa

justynaaaa2

ja dziś byłam u internisty (ma też specjalizację z endokrynologii) i zapytałam o to moje tsh (2,33) no i potwierdziła, że normalnie jest bardzo ok, w momencie gdy zaplanuję ciążę powinno być poniżej 2 i mam wtedy do niej wrócić to da mi skierowanie na wszystkie dodatkowe  ;)

abkasia

Cytat: konwalia w 04 Lip 2012, 22:25:35
czyli za rok ;)

ja muszę iść na kontrolę z guzkiem, kazał przyjść jak skończę karmić, teraz nie wiem czy iść czy czekać jeszcze, bo nie wiem ile to potrwa
niestety..
Ja chodzi i robie prywatnie raz w miesiacu.. ;D

marax

#93
wklejam zdjecie z "ginekologii po dyplomie" https://picasaweb.google.com/maraxela/Tarczyca?authkey=Gv1sRgCLbqltKxx5ySOQ#5762495563350453074
wytyczne dla lekarzy leczenia w ciazy


iksa_nl

Macie jakies sposoby, zeby jednak poprawic to skupienie uwagi, pamiec i przyswajanie wiedzy?
Biore ten Euthyrox 25, ale innej poprawy, oprocz wynikow TSH to nie widze. Niedlugo czeka mnie duzo nauki i egzamin (materialy na blache i potem na wyrywki ;) ) i nie wiem jak sobie pomoc.

marcheewka

moje wyniki

TSH 2,69       norma (0,27-4,2)
FT4 17,24      norma (12-22)
FT3 4,76       norma(3,1-6,8)
P-ciała p/peroksydazie tarczycowej 8,2   (<34)
P-ciała p/tyreoglobulinie 10,23    (<115)

hmm, czyli wszystko w normie jest? Czy umawiać sie do endo, chyab nie?

salsa

marcheewka ja juz sie boje cokolwiek doradzac, wiec odpowiem "ogolnie " :D

wiec jesli ktos CI to zlecił to idz z wynikami, wiadomo

procentowo jest ładnie:
FT4 52.40% [wynik 17.24, norma (12 - 22)]

FT3 44.86% [wynik 4.76, norma (3.1 - 6.8)]

w moim przypadku moj lekarz uznałby ze tsh za wysokie, ft3 za niskie
jednak ja jestem osoba z hasimoto wiec to sie inaczej traktuje, gdzyż wiadomo ze moja tarczyca jest chora

byc moze lekarz powie, ze np za rok skontrolowac ;)





Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Norka

Iksa, współczuję :empathy: Ja po euthyroxie czuję się rewelacyjnie, biorę od tygodnia, przeszła mi senność i skołowacenie, jakaś taka żywsza jestem.

marcheewka

Cytat: salsa w 10 Lip 2012, 12:08:56
marcheewka ja juz sie boje cokolwiek doradzac, wiec odpowiem "ogolnie " :D

wiec jesli ktos CI to zlecił to idz z wynikami, wiadomo

procentowo jest ładnie:
FT4 52.40% [wynik 17.24, norma (12 - 22)]

FT3 44.86% [wynik 4.76, norma (3.1 - 6.8)]

w moim przypadku moj lekarz uznałby ze tsh za wysokie, ft3 za niskie
jednak ja jestem osoba z hasimoto wiec to sie inaczej traktuje, gdzyż wiadomo ze moja tarczyca jest chora

byc moze lekarz powie, ze np za rok skontrolowac ;)



dzieki :beer:

tak, pójdę z wynikami