niedoczynnosc tarczycy

Zaczęty przez vobi, 18 Maj 2012, 09:27:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Czy ktoras hashimotka bierze/brala tabletki anty?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

iksa_nl

Mialam plastry, ale odstawilam.

calla

Cytat: iksa_nl w 29 Kwi 2013, 12:35:37
Mialam plastry, ale odstawilam.

a z jakiego powodu? Mozesz napisac?
Moze byc na pw.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

iksa_nl

odstawilam bo co kilka dni zaczelam miewac bardzo silne bole glowy lacznie z mdlosciami i nie umialam ich przypiac do niczego innego (nie zniknely, ale sa rzadziej).
po odstawieniu zniknelo tez 1.5 kg
no i rozjechaly sie troche wyniki badan.
Hashimoto nie mialo wplywu na moja decyzje o stosowaniu (lub nie) antykoncepcji hormonalnej.

calla

Cytat: iksa_nl w 08 Maj 2013, 11:37:25
Hashimoto nie mialo wplywu na moja decyzje o stosowaniu (lub nie) antykoncepcji hormonalnej.

Wlasnie glownie o to mi chodzi.
Czytalam, ze ponoc tsh skacze do gory podczas zazywania innych hormonow.
No i po odstawieniu tez moze byc "cyrk", czego sie chyba najbardziej boje.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

iksa_nl

tak, wyniki sie zmienily, ale u mnie nie jakos dramatycznie.

abkasia

Jaki jest wsz poziom tsh przy ktorym dobrze sie czujecie i nie wypadaja wam wlosy? Ja mam obecnie tsh 2, przed ciazami i chorobami mialam 1, 5-1, 8
Boje sie zwiekszania dawki zeby znowu nie wpasc w nadczynnosc..

abkasia

#182
Jak przed H trz mialam 1, 5 lub 1, 8
Teraz mam 2.  Niby granicznie dobre. Boje sie zwiekszania dawki zeby w nadczynnosc mi nie poszlo..
A ja jestem na dawce 25 czyli malutkiej..
Moglabym brac 37, 3 ale troche w tym jest zachodu..

calla

abkasia moje ostatnie tsh wynosilo 1,4. Wlosy jak wypadaly, tak wypadaja.
Nie wiem na ile jest tu winna tarczyca, a na ile stres.
Przed zdiagnozowaniem hashimoto czulam sie tak samo jak i teraz.
Czesto jestem senna, ale to chyba wynika z tego, ze mam niskie cisnienie.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cherry

#184
Cytat: calla w 17 Lip 2013, 09:43:48Czesto jestem senna, ale to chyba wynika z tego, ze mam niskie cisnienie.
u mnie ok 0,9 jest ok - calla niedoczynnosc i niskie cisnienie "ida w parze". Ja tez mam bardzo niskie ostatnio mierzone w lekarza 100/60
Jak sie diagnozuje hashimoto?
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

#185
cherry ja mam niskie cisnienie od zawsze, a hashimoto od niedawna.

Znam dwie osoby z niskim cisnieniem, a tarczyca w najlepszym porzadku.

U mnie hashimoto zdiagnozowano na podstawie wysokiego tsh. Zrobiono dodatkowo ft3 i 4, i  przeciwciala.
Ale nie pamietam w tej chwili jakie wysokie wartosci byly.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

abkasia

Hormony, przeciwciala i usg tarczycy.

errata

ja poniżej 2 lepiej się czułam. Włosy mi wypadały cały czas tak samo. A od kiedy masz abkasia tsh 2?? może jeszcze poczekaj, i nie zwiększaj dawki narazie.

iksa_nl

#188
Cytat: abkasia w 16 Lip 2013, 18:13:31Moglabym brac 37, 3 ale troche w tym jest zachodu..

dlaczego zachodu? ja biore poprostu 1.5 tabletki (Euthyrox 25), maja rowek wiec przegryzam na pol i do opakowania z powrotem, kwestia przyzwyczajenia ;)

Cytat: cherry w 17 Lip 2013, 10:57:25Jak sie diagnozuje hashimoto?
u mnie wyszlo przypadkiem, podczas USG piersi zbadano rowniez tarczyce, potem do tego przeciwdziala wyzszly (powyzej 1600 czy jakos tak, nie pamietam dokladnie), TSH nie bylo jakies dramatyczne..kolo 4 czy 6.


cisnienie tez mam niskie "od zawsze"...i senna jestem tak samo jak i przed wykryciem problemu z tarczyca, jedynie gorzej ze skupieniem i pamiecia, ale to moge tez zwalic na Mlodego i pewnie kilka innych rzeczy.

cherry

dziewczyny - polewam za odpowiedzi. :beer: dzieki

Z tym cisnienim to moze byc zwiazek z tarczyca, ale nie musi...
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

Cytat: errata w 17 Lip 2013, 12:25:28
ja poniżej 2 lepiej się czułam. Włosy mi wypadały cały czas tak samo. A od kiedy masz abkasia tsh 2?? może jeszcze poczekaj, i nie zwiększaj dawki narazie.
wlasnie ja przed choroba mialam ponizej 2. Intuicja mi podpowiada ze powinno byc ponizej 2
zaczelam brac tabl  6 tyg temu. Po 3 tyg tsh mialam 1, 8
Po kolejnych 3 mam 2.
Endo twierdzi ze ok, on sie nie wczuwa zbytnio. Jak mu pislam ze strasznie wypadaja mi wlosy nawet na to nie zareagowal, nie powiedzial ze to od nadczynnosci.. a jest podobno jednym w lepszych endo we wroclawiu..

calla

ja od ostatniego lata tsh mialam w przedziale 0,9 - 1,1.
Teraz mi skoczylo do 1,4. Nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo.
Lekarz powiedzial, ze do 2 nie ma co sie martwic, ze wszystko jest w normie.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

justynaaaa2

weźcie mi wytłumaczcie czemu ten wynik 2 jest taki graniczny, skoro normy są do 4  :hmm:
nigdy nie miałam poniżej 2 (kilka razy robione w komplecie z ft3 i 4) i nigdy żaden lekarz nie zwrócił uwagi, że coś jest źle
nawet kiedyś (pod wpływem strefy, bo sama bym na to nie wpadła, że wynik w połowie normy może być wątpliwy;)) zapytałam czy ten mój wynik (jakoś koło 2,4 wtedy miałam) jest ok czy to nie za dużo, bo czytałam, bo słyszałam... (:D) ale mówiono mi, że nie, że jest ok
nigdy też nie zaobserwowałam u siebie żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na jakiekolwiek problemy z tarczycą  :hmm:

abkasia

Norma jest dla populacji calej. Dla kobiety w wieku rozrodczym powinno byc ponizj 2

cherry

#194
czytam i ja jakos nie rozumiem czym sie rozni hashimoto od innych chorob tarczycy...wytlumaczy mi ktoras prosze jak krowie na rowie  :pray:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

#195
cherry

Niedoczynność tarczycy jest wówczas, gdy
tarczyca nie produkuje sama hormonu, można
ja wyleczyć pobudzając tarczycę do pracy np
zwiększoną ilością jodu. Hashimoto jest
wtedy, gdy organizm produkuje przeciwciała,
które niszczą tarczycę, aż staje się ona coraz
mniejsza i w końcu zanika. Przy
niedoczynności i Hashimoto bierze sie leki
uzupełniające niedobór hormonów, z tym że
przy hashimoto bierze się już do końca życia a
przy zwyklej niedoczynnosci sa szanse na wyleczenie.

Nadczynnosc jest to stan nadmiernej produkcji hormonow tarczycy.

O ile ja to tez dobrze rozumiem ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cherry

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

#197
Cytat: justynaaaa2 w 17 Lip 2013, 22:07:39
weźcie mi wytłumaczcie czemu ten wynik 2 jest taki graniczny, skoro normy są do 4  :hmm:
nigdy nie miałam poniżej 2 (kilka razy robione w komplecie z ft3 i 4) i nigdy żaden lekarz nie zwrócił uwagi, że coś jest źle
nawet kiedyś (pod wpływem strefy, bo sama bym na to nie wpadła, że wynik w połowie normy może być wątpliwy;)) zapytałam czy ten mój wynik (jakoś koło 2,4 wtedy miałam) jest ok czy to nie za dużo, bo czytałam, bo słyszałam... (:D) ale mówiono mi, że nie, że jest ok
nigdy też nie zaobserwowałam u siebie żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na jakiekolwiek problemy z tarczycą  :hmm:

ja też o to zapytałam i też mi ginekolog powiedział, że jest ok i mam się niczym nie przejmować, wręcz powiedział, że nie ma czegoś takiego jak norma dla kobiet chcących zajść w ciążę. ale to nie był endokrynolog

mobka

Ja byłam u endo z tsh 2.7 bodajże i tez mówił, że jest ok. Przeciwciała w normie. W ciążę zaszlam.

abkasia

Ale my mamy przeciwcia wysokie i to jest juz inna para kaloszy ;)