niedoczynnosc tarczycy

Zaczęty przez vobi, 18 Maj 2012, 09:27:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jestynka

o wrażliwości to wiem,aloe mi np. brakowalo pewnych narzedzi jak mogę rozmawiać z rodzicami o rzeczach trudnych, a wiadomo,że Ty bedziesz miala rzeczy cięższego kalibru do przekazania i ja bym już nie umiała powiedzieć spokojnie rodzinie np. że ktos umarł , albo jest cięzko chory itp,
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: jestynka w 31 Lip 2012, 15:57:29
o wrażliwości to wiem,aloe mi np. brakowalo pewnych narzedzi jak mogę rozmawiać z rodzicami o rzeczach trudnych, a wiadomo,że Ty bedziesz miala rzeczy cięższego kalibru do przekazania i ja bym już nie umiała powiedzieć spokojnie rodzinie np. że ktos umarł , albo jest cięzko chory itp,
wydaje ci sie . Dla lekarza po pewnym czasie to normalna sytuacja . Gorzej z pacjentem bo lekarz czesto z grubej rury mowi o co chodzi a pacjent zostaje sam ze swoja choroba .

mignon

moja ginka nigdy nie użyła przy mnie słowa płód, najpierw było "dziecko", a później już "Wojtek", Wojtek waży tyle i tyle, ale Wojtek ma długie nogi itp.
Oczywiście ważniejsze dla mnie były jej kompetencje, ale podobało mi się to, że szanuje (nad)wrażliwość przyszłej mamy.

errata

moja ginka mówiła ludek ;D

A jak kiedyś W. zapytała, co to za biała plama to mu powiedziała, że nie plama ale mózg i to do tego kobiecy :D

didi_loczek

Cytat: errata w 01 Sie 2012, 00:12:28A jak kiedyś W. zapytała, co to za biała plama to mu powiedziała, że nie plama ale mózg i to do tego kobiecy
lol lol lol

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

w temacie tarczycy - TSH spadlo do 7, ja dalej zadnej roznicy w samopoczuciu nie odczuwam (ale - jak pisalam -nigdy jakos specjalnych problemow nie mialam, czyli bylo ok, jest ok ;D), i tylko maz zauwazyl zmiane - wg niego mniej sie kloce :D :D :D

Waga stoi w miejscu, ale ponoc dopoki nie zejde do TSH 2 mam sie tym nie zajmowac (tzn. niekoniecznie spedzac dnie z czipsami na kanapie). I jeszcze - co podobno dziwne - cholesterol mam w normie. Ja tam sie ciesze. Tylko wapn zjonizowany za niski, wiec do euthyroxu doszla witamina D+magnez, ogolnie rzecz biorac - nie jest chyba najgorzej ;D

errata

vobi gdzie chodzisz do endo?

vobi

na Komorowicka, do Grzegorzewskiej

errata

Cytat: vobi w 14 Sie 2012, 08:21:09
na Komorowicka, do Grzegorzewskiej
to jest przychodnia tak?

vobi

Tak, tylko ze jesli chcesz sie tam zarejestrowac jako nowy pacjent, to niestety dopiero na 2013 :crazy:
Mi sie udalo "psim swedem" w lutym czy marcu, na wizyte czekalam niecaly tydzien, ale normalnie juz wtedy na listopad zapisywali. Chore, zwlaszcza ze coraz wiecej ludzi ma problemy z tarczyca, a limity z NFZ takie niskie :padam:

errata

Cytat: vobi w 14 Sie 2012, 12:56:13
Tak, tylko ze jesli chcesz sie tam zarejestrowac jako nowy pacjent, to niestety dopiero na 2013 :crazy:
Mi sie udalo "psim swedem" w lutym czy marcu, na wizyte czekalam niecaly tydzien, ale normalnie juz wtedy na listopad zapisywali. Chore, zwlaszcza ze coraz wiecej ludzi ma problemy z tarczyca, a limity z NFZ takie niskie :padam:

no domyślam się, że tak to tam wygląda, bo w Żywcu tak samo. Ale tutaj to szkoda gadać nawet o tym endo taka porażka ;D

calla

Czy przy kontroli tarczycy macie za kazdym razem robione FT3 i FT4??

Dzisiaj dostalam wyniki badan z poprzedniego razu, a tam tylko TSH jest zrobione. Spadlo z 4.07 na 1.19. Lekarz mowi, ze to dobry wynik.

W poniedzialek mam ponowne badanie i nie wiem czy sie nie upomniec o to FT3 i 4 ...
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

errata

ogólnie jak na nfz to chcą tylko tsh
prywatnie to robię tyko ft4
ale ja robię zawsze ft3 i ft4 tsk i morfologię.

A wynik faktycznie masz rewelacyjny. Ja nadal mam powyżej 2 tsh :(

calla

Cytat: errata w 27 Sie 2012, 00:09:05
ogólnie jak na nfz to chcą tylko tsh
prywatnie to robię tyko ft4
ale ja robię zawsze ft3 i ft4 tsk i morfologię.

A wynik faktycznie masz rewelacyjny. Ja nadal mam powyżej 2 tsh :(

no ja normalnie robie tutaj, bo mam ubezpieczenie. Nie doplacam nic do tego.
Zapytam zaraz doktor po prostu.

No i zobaczymy jaki teraz wynik bedzie. Schudlam 6kg i kupa stresu do tego. Obawiam sie, ze to wplynie na wynik :(
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zuzia

załatwiłam M. nocleg poza domem na poniedziałek
a sama idę rano na podanie radioaktywnego jodu i pewnie będę świecić w nocy lol

errata

Cytat: zuzia w 05 Wrz 2012, 21:41:38
załatwiłam M. nocleg poza domem na poniedziałek
a sama idę rano na podanie radioaktywnego jodu i pewnie będę świecić w nocy lol
i tak od razu do domu Cię wypuszczą? :D

zuzia

Cytat: errata w 05 Wrz 2012, 22:45:21
i tak od razu do domu Cię wypuszczą? :D
tak, bo to tylko rozpoznanie. w poniedziałek dostaję jod, we wtorek badanie.

konwalia

#168
wyszło mi 2,37, antyTPO prawidłowe i nie wiem, chce mi się iść na wizyte(kontrolne usg)

errata

Cytat: konwalia w 10 Wrz 2012, 23:05:07
wyszło mi 2,37, antyTPO prawidłowe i nie wiem, chce mi się iść na wizyte(kontrolne usg)

a nad czym się zastanawiasz?

ja bym na pewno poszła, ale ja teraz już wiem, że przy takim tsh czuje się kiepsko i źle, a taki stan rzeczy nie jest normalny ;D

konwalia

czy mi się chce, bo w poczekalni zawsze 2h się czeka ;) ale powinnam usg zrobić i tak, wiec pójdę

errata

Cytat: konwalia w 11 Wrz 2012, 06:57:36
czy mi się chce, bo w poczekalni zawsze 2h się czeka ;) ale powinnam usg zrobić i tak, wiec pójdę

a to zrób koniecznie :)

iksa_nl

Cytat: iksa_nl w 24 Maj 2012, 10:43:02
Odebralam wyniki i po 2,5 m-ca TSH3  mam 1,609 czyli chyba jednak ten 25 dziala i dawka ok. Jutro mam wizyte to sie dowiem co dalej.
Ciekawe czy odstawienie plastrow nie pogorszy tych wynikow.
Cytat: maraxela w 24 Maj 2012, 12:11:05
iksa odstawienie moze zachwiac wynikami ale z biegiem czasu wyjdzie zapewne na dobre .

po odstawieniu plastrow poszlo z powrotem troche do gory, teraz jest 2,573, ale przynajmniej pozbylam sie tych migrenowych bólów głowy, etc.
Wizyta w przyszlym tygodniu no i inny lekarz tym razem. Zobaczymy.

rudasekawf

Odebrałam  dzisiaj wszystkie wyniki  w tym również TSH 3gen. wynik 2,51 więc w normie.

abkasia

a mi sie chyba udalo przetrwac cala ciaze z dobrymi wynikami, na minimalnej dawce eutyroksu...
ciekawe jak bedzie po porodzie..