niedoczynnosc tarczycy

Zaczęty przez vobi, 18 Maj 2012, 09:27:00

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

abkasia

ja tez sie dorobilam tarczycy po 1 porodzie....

salsa

bo ciąza to taka bomba troche dla organizmu - i moze uaktywnić rozne rpocesy, głowne immunologiczne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

tak, wiem. Wysłuchałam mini wykładu pierwszego endo o tym, jakim złodziejem hormonów jest płód, mimo że od 18tc może sam je produkować, ale po co, skoro może zabrać matce? sposób przedstawienia problemu przez lek. mnie mocno zniesmaczył, tym bardziej cieszyłam się ze zmiany endo.
Tylko co teraz powinnam zrobić? Zapytać tego nowego o zwiększenie dawki przed planowaniem ciąży? Dlaczego on kurcze nic o tym nie wspomniał?

jo_miekka

Cytat: mary_popins w 27 Lip 2012, 14:22:26sposób przedstawienia problemu przez lek. mnie mocno zniesmaczył
Możesz rozwinąć, bo ciekawe?

marax

Cytat: jo_miekka w 27 Lip 2012, 14:33:49
Możesz rozwinąć, bo ciekawe?
no wlasnie :) mozeoczekiwano wykladu o tyreoliberynie,trojjodotyroninie ,wazopresynie i wzajemnych sprzezeniach zwrotnych ?

mary

nie, nie oczekiwano. Raczej się zdziwiono mocno, że lek. przedstawia dziecko jako największego pasożyta ograbiającego matkę ze wszystkiego co jej potrzebne do dobrego samopoczucia. Może to kwestia wrażliwości jednostki, aczkolwiek mojemu mężowi też się to nie podobało.

marax

#131
Cytat: mary_popins w 28 Lip 2012, 11:48:34
nie, nie oczekiwano. Raczej się zdziwiono mocno, że lek. przedstawia dziecko jako największego pasożyta ograbiającego matkę ze wszystkiego co jej potrzebne do dobrego samopoczucia. Może to kwestia wrażliwości jednostki, aczkolwiek mojemu mężowi też się to nie podobało.
ale to prawda :) no dobra w ramach zarabiania mamony lepiej mamą przedstawiać filmy 4D ze skaczącymi fasolkami .

rubin04

Cytat: mary_popins w 28 Lip 2012, 12:48:34lek. przedstawia dziecko jako największego pasożyta ograbiającego matkę ze wszystkiego co jej potrzebne do dobrego samopoczucia. M
no ale  z punktu widzenia medycyny tak to własnie wygląda! A lekarz jako przedstawiciel medycyny ujał to jak dla mnei włąsciwie - raczej była bym zdziwiona jakby mi mówił, że "dzieciątko będzie od mamusi ciumkać sobie hormonki, wiatminki i inne jedzonko, które moze też by się mamusi przydały ale dzieciątko jest takie jeszcze nieporadne i nie wie, że nie ładnie jest tak zabierać bez pytania"
..czy jakoś tak ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

Rubin, ja też byłabym zdziwiona takim infantylizmem - nawet do głowy by mi nie przyszło, że lekarz mógłby się tak zachowywać. Nie wiem dlaczego podałaś taki przykład, zupełnie jakby nie było opcji pośrednich.

zuzia

Cytat: mary_popins w 29 Lip 2012, 12:30:45
Rubin, ja też byłabym zdziwiona takim infantylizmem - nawet do głowy by mi nie przyszło, że lekarz mógłby się tak zachowywać. Nie wiem dlaczego podałaś taki przykład, zupełnie jakby nie było opcji pośrednich.
ale jakich opcji pośrednich?
lekarz powiedział ci prawdę, czego oczekiwałaś? że będzie ci ściemniał, że jest inaczej?

jo_miekka

Cytat: mary_popins w 28 Lip 2012, 12:48:34Może to kwestia wrażliwości jednostki

Być może.

jestynka

#137
mnie mierzi określenie "płód".
nie podoba mi sie wyraz sam w sobie, więc to jak by ktoś brzydko nazywał dziecko, brzmi tak bezosobowo, o wiele bardziej mi się podobąło jak ginka spojrzała na zdjęcia usg i jej slowa : o jaki ufok :) to mnie woŋóle nie zmierziło.
No ale ja nie lubię tez pytania: pierworódka,czy wieloródka :bad: jak jakaś krowa
jak patrże na kartę ciązy i widzę:srom, wymaz z pochwy itp.  :bad: to wolę żeby nikt inny tego nie oglądał
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Cytat: jestynka w 31 Lip 2012, 08:43:15pierworódka,czy wieloródka
o koszmarne to jest!

I jeszcze słowo połóg jest straszne :D

a, płodu też nie lubię - ale rozumiem że dla lekarza to co jest dla mnei dzieckiem moze byc płodem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

wszystko jest straszne :D
a myśle,że będąc lekarzem nie używałabym wyraz płod, bo jest brzydki,do tego pacjentce milej jak słyszy wyraz dziecko :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: jestynka w 31 Lip 2012, 08:43:15pierworódka,czy wieloródka  jak jakaś krowa

lol lol niezle porównanie :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Jestem egzemplarz niewrazliwy ;D W ogole bylam wczoraj po recepte u innego lekarza i chyba swoj chlop to byl. Czuje, ze wroce do niego :D

jo_miekka

Ja też niewrażliwiec. Płód to płód. Zarodek to zarodek. A dzieć to dzieć.
A i tak wszystko pasożyty ;)

jestynka

mi się już nawet ten pasożyt bardziej podoba niż wyraz płod :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Norka

Cytat: jo_miekka w 31 Lip 2012, 13:44:45
Ja też niewrażliwiec. Płód to płód. Zarodek to zarodek. A dzieć to dzieć.
A i tak wszystko pasożyty ;)
Aż ci soczku poleję za takie ładne poukładanie terminologiczne :champaign:

marax

#145
eeee tam to jest nomenklatura zawodowa i nikt nawet nie mysli jak wymawia te slowa . Moze powinien ale chyba nikomu az taka straszna krzywda sie nie dzieje a lekarz ma byc poprawny medycznie a nie mily jezykowo .

jestynka

Cytat: maraxela w 31 Lip 2012, 15:47:01ale chyba nikomu az taka straszna krzywda sie nie dzieje

nie  no wiadomo,że nie,no ale ;)
pewnie o Laurze tez myśłałaś w kategoriach dziecko w brzuchu niż płod,
to taki niuans ;)
a sama z sibe nie uzywam wyrazów które mi się nie podobają, no chyba,że nie znajduję innego określenia.

marax,a dziś zaczleam nad tym myśleć- mialaś na studiach zajęcia "jak rozmawiac z ludzmi o cięzkich sprawach" ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


jestynka

Cytat: maraxela w 31 Lip 2012, 15:05:04
nie mialam takich zajęc .

brakuje Ci teraz tego?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

hmmm mi sie wydaje ze nie da sie pewnych rzeczy nauczyc . Wrażliwość sie w sobie ma albo sie jej nie ma - kurs nie wiem czy wiele w tym pomoże .