niedoczynnosc tarczycy

Zaczęty przez vobi, 18 Maj 2012, 09:27:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

#100
Dziewczyny - te biegłe w temacie - jak często należy badać tsh, gdy się już ma zdiagnozowaną niedoczynność?

errata

Cytat: mary_popins w 25 Lip 2012, 12:42:21
Dziewczyny - te biegłe w temacie - jak często należy badać tsh, gdy się już ma zdiagnozowaną niedoczynność?

Twój endo Ci powie ;D

mary

 a jeśli jeden mówi, że co 3 mies. a drugi, że to przesada i każe co 6 mies, to który ma rację?

errata

Cytat: mary_popins w 25 Lip 2012, 12:59:34
a jeśli jeden mówi, że co 3 mies. a drugi, że to przesada i każe co 6 mies, to który ma rację?

zależy któremu bardziej ufasz ;D jeśli dopiero jestes na etapie regulowania jej to na pewno robiłabym częściej niż rzadziej.

salsa

mary_popins zalezy od lekarza, od indywidualnego rpzypadku
jak ustalała mi dwakę na poczatku choroby to badałam co 3 tygodnie
potem to wystarczy raz na kilka miesiecy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

mary musisz sie na jednego lekarza zdecydowac bo kazdy ma inny pomysl na leczenie .Jak to mawia pewiem prof " nie mozna sie modlić do kilku bogów"

wrobelek0403

Cytat: mary_popins w 25 Lip 2012, 12:59:34
a jeśli jeden mówi, że co 3 mies. a drugi, że to przesada i każe co 6 mies, to który ma rację?

zadna z nas nie jest endo, wiec zadna Ci na to pytanie nie odpowie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

moje wyniki 7 tyg. po porodzie
TSH 0,150
FT4  1,32
zmniejszyla mi Eutyrox 100 na 75, za 6 tyg. ponowne badania + USG tarczycy
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

abkasia

aaaa zapomnialam musze badania powtorzyc...

mary

Cytat: wrobelek0403 w 25 Lip 2012, 15:00:10zadna z nas nie jest endo, wiec zadna Ci na to pytanie nie odpowie.
jak pokazuje mój przykład bycie endo nie gwarantuje udzielenia jedynie słusznej odpowiedzi.
Po porodzie miałam zdiagnozowane poporodowe zapalenie tarczycy na podst. tsh i anty TPO. Endo nr 1 zlecił badanie co 3 mies. i dał mi euthyrox 50. Po mies. miałam zrobić badanie, by sprawdzić czy dawka dobra, a potem już co 3 mies.
Już przy pierwszym bad. tsh było w normie, po 3 mies. jeszcze spadło - do 2. Musiałam w tym czasie zmienić endo, bo zmieniło nam się ubezpieczenie med. I ten nowy endo zapytał mnie z wyrzutem czemu tak często robię tsh - co pół roku się niby robi. Wkurza mnie, że każdy lek. mówi co innego na ten sam przypadek. Skąd ja niby mam wiedzieć, jak często sprawdzać tsh? Pół roku wydaje mi się długim czasem, ale może taka jest norma?

wrobelek0403

Cytat: mary_popins w 25 Lip 2012, 22:14:39jak pokazuje mój przykład bycie endo nie gwarantuje udzielenia jedynie słusznej odpowiedzi.

byc moze obie sa słuszne. sa rozne uczelnie, rozne praktyki, to ze robiłas czesto badania w zaden sposób ci nie szkodziło, wiec nie rozumiem pretensji drugiego lekarza.

natomiast na pewno zadna z nas nie udzieli Ci wiazacej odpowiedzi, który ma racje.m
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cherry

#111
Cytat: mary_popins w 25 Lip 2012, 13:42:21Dziewczyny - te biegłe w temacie - jak często należy badać tsh, gdy się już ma zdiagnozowaną niedoczynność?
Mi bada moj lekarz domowy (+endo) co jakies pol roku, pyta o plany dzieciowe (czy planowana ciaza za pol roku, rok etc) bo to mu ulatwia dlugoterminowa terapie.
Co lekarz to penie opinia.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Cytat: abkasia w 25 Lip 2012, 20:03:06
aaaa zapomnialam musze badania powtorzyc...

a coś nie tak wyszło?

mary_popins po pierwsze zgadzam się z Wróbelkiem, a po drugie byłaś już na innym etapie leczenia przychodząc do innego endo ;D On na pewno nie będzie leczył Cię na podstawie poprzedniego leczenia, ale na podstawie aktualnej dawki euthyrox i wyników.

abkasia

nie, ale robilam ostatnio na poczatku czerwca... musze koniecznie zrobic..

mary

dawka ciągle ta sama - nowy endo nic nie zmienił, kazał tylko rzadziej badać i w sumie jakby mnie obwiniał za to, że niepotrzebnie co 3 mies. robiłam tsh.

Cherry - a planowanie ciąży jaki ma wpływ na leczenie? pytam z ciekawości, bo mój endo nie pyta o takie plany.

cherry

Cytat: mary_popins w 26 Lip 2012, 13:09:27Cherry - a planowanie ciąży jaki ma wpływ na leczenie? pytam z ciekawości, bo mój endo nie pyta o takie plany.
Moj lekarz pytal, bo jak mi wyjasnial inaczej dobieral by dawke lekarstwa (pewnie by zapodal wyzsza jakbym miala bliskie plany). Moze to tylko taka filozofia...
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

hmmm. Ale jeśli wyniki w normie to po co większa dawka? Kurcze, ten mój endo słowem nie wspomniał o tym.

Norka

Mary, normy dla kobiety w ciąży są inne niż normalnie. Moja endo powiedziała, że jakbym zaszła przez przypadek to nie czekając na wizytę mam sobie zwiększyć dawkę do 100.

Myślę, że powinnaś dopytać o ciążę swojego endo, bo to ważna sprawa.

marax

#118
Mary kazda klinika ,szpital,uczelnia ma swoj sposob leczenia . Nie powinno sie komentowac pracy innego lekarza przy pacjencie bo to wzbudza niepotrzebne sensacje- kodeks etyki lekarskiej . NIc sie nie stalo zlego a afera jest . Kazdy chce byc najmądrzejszy ............

mary

Marax, ja rozumiem, że jeden lek. może mieć inną wizję leczenia niż drugi, ale pretensje do pacjenta, że wykonywał zlecane mu badania to już niezrozumiałe dla mnie.

Ten mój nowy endo powiedział, że mam przyjść na kontrolną wizytę w październiku, ale jakby zaszła w ciążę to wcześniej, jednak nie szybciej niż w 3 mies. ciąży. W ciąży oczywiście nie jestem, więc do października na pewno nie będę w 3 mies. I teraz nie wiem co myśleć o tym endo.

marax

Cytat: mary_popins w 26 Lip 2012, 19:41:45
Marax, ja rozumiem, że jeden lek. może mieć inną wizję leczenia niż drugi, ale pretensje do pacjenta, że wykonywał zlecane mu badania to już niezrozumiałe dla mnie.

Ten mój nowy endo powiedział, że mam przyjść na kontrolną wizytę w październiku, ale jakby zaszła w ciążę to wcześniej, jednak nie szybciej niż w 3 mies. ciąży. W ciąży oczywiście nie jestem, więc do października na pewno nie będę w 3 mies. I teraz nie wiem co myśleć o tym endo.
eeeee lubi sobie pogadac widac pod nosem swoje filozofie .

mary

#121
no tak. Tylko teraz nie wiem co o nim myśleć jako o fachowcu, skoro wszystkie tu piszą, że ciąża/planowanie jej to czas szczególny przy niedoczynności, a mój endo najwyraźniej tak nie uważa.

cherry

Cytat: mary_popins w 26 Lip 2012, 14:20:37hmmm. Ale jeśli wyniki w normie to po co większa dawka? Kurcze, ten mój endo słowem nie wspomniał o tym.
To zapytaj lekarza...Ja mam zaufanie do swojego domowego (+endo), wiec stasuje sie do jego zalecen.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Mary, no jak zajdziesz w ciaze to faktycznie dziwnie ze dopiero w 3 miesiacu bo to trzeba od razu badac bo na poczatku dziecko nie ma swojej tarczycy i ciągnie od Ciebie
dawka na ogol rosnie w gorę
ale mowie na ogoł, bo to jest sprawa indywidualna kazdej tarczycy
dlatego wielu lekarzy wiedzac ze pacjentka chce zachodzic w ciaze zostawa ciut wyższą dawkę
co do częstotliwości badania to to zalezy od lekarza
ja stosuje taka zasadę, ze jak mi nie odpowiada styl/metoda/pomysły lekarza to go zmieniam - staram sie duzo czytać o mojej chorobie, zeby łatwiej mi było podejmować decyzje co do wyboru lekarza

wybór lekarza to wybór metod leczenia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

Salsa, ja dopiero od niedawna wiem o tej chorobie - w ogóle nie miałam pojęcia, że można coś takiego "załapać" po porodzie. Wcześniej tsh miałam modelowe - 1,7. Teraz jak zmieniłam endo i zobaczyłam, że te nowy jest dr hab. to pomyślałam, że będzie dobry, bo musi być stale na czasie, dużo się szkolić, uczyć, czytać. A tu się okazuje, że on totalnie olewa takie proste rzeczy, jak dawka w ewent. ciąży. Gdyby tylko jednej z Was endo zwrócił na to uwagę to bym się nie martwiła, ale skoro wszystkim to już nie wiem...