Rzym

Zaczęty przez ishka82, 17 Maj 2012, 21:34:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Jest szansa, że w tym roku jak będziemy u teściów w Ravennie uda nam się 2-3 dniowy wyjazd do Rzymu bez Młodej :D Pewnie będzie to zaplanowane dość spontanicznie, ale wiedząc, że niektóre z Was były (su) jestem ciekawa Waszej opinii co koniecznie trzeba zobaczyć, jak zaplanować zwiedzanie, gdzie warto zjeść, gdzie są jakieś znośne cenowo noclegi, czy jest gdzie zostawić auto i nie wydać majątku :D Ja już się cieszę na wyjazd i boję jednocześnie jak to zorganizować, żeby miało ręce i nogi lol

suegro

#1
Nasz wyjazd też był dość spontaniczny tak naprawdę. :)

My byliśmy bez samochodu, więc w tej kwestii nie pomogę. Co do noclegu - naszego hotelu jednak nie polecam, był ładny, ale w beznadziejnej lokalizacji (trochę przesadzili z opisem na stronie ;) ).

Zwiedzanie - u nas czysty spontan - przewodnik w rękę i w drogę. :) Zobaczyliśmy: Fontannę di Trevi, Forum Romanum, schody hiszpańskie, Koloseum, Piazza Navona (nocą!!), Panteon, Bazylikę Św. Piotra....i pewnie coś jeszcze, ale teraz nie przychodzi mi do głowy.

Fajnie jest też się po prostu poszwendać po uliczkach, zaułkach. :)

Co do jedzenia - koniecznie musicie odwiedzić knajpę, w której byliśmy z callą! Tylko nie pamiętam teraz nazwy (calla?). Boskie jedzenie. :)

Dodany tekst: 17 Maj 2012, 22:10:23

Poza tym planujemy wrócić do Rzymu we wrześniu/październiku. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

#2
ishka82 my bylismy w zeszłym roku samochodem, ale tylko jeden dzień. Znalezienie miejsca parkingowego blisko centrum graniczy z cudem!! Trzeba tam być bardzo wcześniem, wowczas jest szansa. Szukalismy miejsca koło koloseum, ale sie nie udało. Zaparkowaliśmy gdzieś koło stacji metra z zamiarem przejechania kilku przystanków, ale akurat metro strajkowało przez 2 godziny i szliśmy na piechote, jakieś 30 minut!!!

Zwiedzanie tak jak u su z przewodnikiem w dłoni.  Zaczęlismy od Koloseum,  Forum Romanum, Panteon, Bazylikę Św. Piotra a na koniec wieczorem Fontannę di Trevi. Były jeszcze inne ale nie pamiętam. Spacer z Olą zajął nam praktycznie cały dzień od 10 rano do 21.

Jakbyś miała pytania, to pisz, mogę dopytać męża, on był autem w Rzymie kilka razy.

No i polecam dobry przewodnik, my mieliśmy Pascala.

Co do jedzenia, to jedlismy w jakiejs knajpce niedaleko Panteinu, jedzenie smaczne i nawet nie drogie. No i pyszne lody mają ;)

ishka82

Czyli przede wszystkim muszę nabyć przewodnik :D Zdaję sobie sprawę, że w 2 dni nie zwiedzimy wszystkiego, ale na pewno te najważniejsze miejsca :) Chodzenie mi nie straszne, w zeszłym roku schodziliśmy Wenecję ;) I fakt, że takie powłóczenie się bez celu jest super, w Wenecji w ten sposób trafiliśmy do urokliwych miejsc :)
Planujemy nocleg zarezerwować telefonicznie jak będziemy już u rodziców i ustalimy z nimi kiedy i ile mogą zostać z Niuśką :) Pewnie najlepiej coś w centrum, żeby była dobra baza wypadowa...mam nadzieję, że hotel będzie miał parking i tam zostawimy auto, a jak nie, to będziemy improwizować ;D
su, a ile płaciliście za nocleg?
marchewka, pełen szacun za zwiedzanie z Olą ;) jak mąż powiedział w zeszłym roku, że może jednak weźmy Niuśkę do Wenecji, to powiedziałam, że ma wybrać i albo jedzie z nią, albo ze mną, bo ja chcę odpocząć, a nie biegać cały dzień w upale za dzieckiem i wkurzać się, że nie zobaczę tego co chcę, bo Młoda nie pozwoli ;D Po wyjeździe przyznał mi rację i do Rzymu już sam stwierdził, że jedziemy bez niej, niech się dziadki wnusia nacieszą :D

didi_loczek

#4
ishka82 my byliśmy w zeszłym roku, na ślubie kuzynki P. i zrobiliśmy sobie przedłużony weekend. W sumie od czwartku do poniedziałku. Polecieliśmy samolotem więc co do samochodu i parkowania nie pomogę ;D
Mieszkaliśmy w wynajętym dla gości ślubnych apartamencie, dość daleko od centrum więc raczej nie polecam. Poruszaliśmy się metrem - super szybko i w miarę tanio, dużo łaziliśmy.
Podstawa to przewodnik i dobry plan zwiedzania: nam się udało zobaczyć Koloseum, Panteon, Fontannę di Trevi, Schody hiszpańskie (do dziś żałuję że nie skorzystałam z wyprzedaży w Burberry :D) Cirkus Maximus, Usta Prawdy, Plac i Bazylikę Św. Piotra, Piazza Navona. Plus spacery uliczkami, których nazw nie pamiętam.
Forum Romanum darowaliśmy sobie, ze względu na Wojtka, ciężko byłoby jeździć tam wózkiem. Aha, do Bazyliki św. Piotra nie wolno z wózkiem, musieliśmy nosić 9-cio miesięcznego klocka na rękach :D Never ever :D.


szelma

Ja byłam w Rzymie na konferencji w kwietniu 2010. I tak - mieszkałam w niby całkiem ok hotelu koło Termini. Matkobosko, nigdy tak źle nie spałam w hotelu! Masakrycznie głośno od ulicy, a przy zamkniętym oknie nie dało rady. Więc uważajcie na miejscówki hotelowe.

Co do zwiedzania to głównie łaziłam tak se ogólnie, ale Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Schody Hiszpańskie, Piazza Navona, Fontanna Di Trevi zaliczone. No i jednego dnia miałam ten komfort, że spotkałam się z kolegą, który jest z Rzymu, więc on mnie oprowadził jakimiś uliczkami i pokazał dużo znanych i mniej znanych rzeczy. W każdym razie - zazdroszczę Rzymu! :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

byłam w Rzymie
chyba żadne miasto nigdy mnie tak nie zawiodło...
tak głośno i brudno... no fatalne wrażenia...

mary

uwielbiam Rzym! Choć już parę lat tam nie byłam. Do miejsc i rzeczy, które zostały już polecone ja dorzucę kawę - przepyszna, w knajpie koło Panteonu (nazwy knajpy nie pamiętam). Moja naj to była kawa granita.

jo_miekka

Cytat: golinda w 18 Maj 2012, 11:15:10tak głośno i brudno... no fatalne wrażenia...

nie jedź do Palermo ;)

Helena

mnie też Rzym nie powalił, w knajpach drogo, wszedzie można dojśc na piechotę, no bez jakichś ekstra wrażeń
co do hałasu i brudu nie zauwazyłam wiecej niż w innych miastach

golinda

mnie zauroczył Paryż, podobał mi się Madryt, miasteczka Toskanii, Praga, lubiłam bardzo Hannover, oczywiście także Krośniewice, Wałbrzych i Radom :D

cherry

#11
Cytat: mary_popins w 18 Maj 2012, 13:34:54Moja naj to była kawa granita
mmm...polecam i shecerato

Rzym  :dreaming: Bylismy kilka dni w Rzymie tamtej jesieni.

ischka - co noclegow to nie pomoge - znajomi udostepnili nam mieszkanie.

Do tych glownych zabytkow polecnych juz przez dziewczyny dodaam.

Bazylika Sw. Piotra wczesnym ranikiem - najlepiej zaraz po otwarciu o 7.00
- jest szansa, ze nie bedzie kolejki i tlumow. Zaraz potem wejscie na kopule bazyliki.
Jest okazja podziwiac mozaiki z bliska, i wejsc na dach (tu sniadanie :-) tym jest kawiarnia - esspresso + rogalik w cenie na Rzym ok bylam zaskoczona) i stad dalej na sam wierzch (schody sa bardzo waskie nie polecalabym udawac sie tam z klaustrofobia) - widok z gory niesamowity - Rzym u stop.

Musea Watykanskie sa bardzo interesujace. Bilety (dosc drogie)  + przewodnik mozna rezerwowac onlinie (wtedy nie czekasz w kolejce), ale warto, jednak trzeba zaplanowac 0,5 dnia.

Villa Borghese - za schodami hiszpanskimi - przepiekny ogromny park (60ha - wiekszy niz Watykan) w srodku miasta.
Tu mozna zrobic piknik - w jakims supermarkecie kupic jakiej bulki, oliwki etc.
W parku Villa Borghese (galeria) -jest tam duzo b.znanych dziel sztuki, zeby nie stac w kolejce (wpuszczaja tylko ograniczona ilosc osob na h), bilety mozna zamowic telefonicznie.

Via Appia - to juz raczej na obrzezach Rzymu.

Samochod odstawic gdzies moze okolice Lateranu i jezdzic metrem. Pozatym lazic, lazic, lazic. Restauracji nie mam jakis konkretnej w glowie, unikac glownych tras turystycznych, w bocznach uliczkach czesto sa male fajne knajpki.



Dodany tekst: sob, 19 maj 2012, 08:20:01

Cytat: golinda w 18 Maj 2012, 11:15:10byłam w Rzymie
chyba żadne miasto nigdy mnie tak nie zawiodło...
tak głośno i brudno... no fatalne wrażenia...
to Neapolu nie polecam absolutnie ;-)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

o tak, wejdźcie na kopułe bazyliki, widoki cudowne :)

marcheewka

#13
Cytat: ishka82 w 18 Maj 2012, 08:01:20
Czyli przede wszystkim muszę nabyć przewodnik :D Zdaję sobie sprawę, że w 2 dni nie zwiedzimy wszystkiego, ale na pewno te najważniejsze miejsca :) Chodzenie mi nie straszne, w zeszłym roku schodziliśmy Wenecję ;) I fakt, że takie powłóczenie się bez celu jest super, w Wenecji w ten sposób trafiliśmy do urokliwych miejsc :)
Planujemy nocleg zarezerwować telefonicznie jak będziemy już u rodziców i ustalimy z nimi kiedy i ile mogą zostać z Niuśką :) Pewnie najlepiej coś w centrum, żeby była dobra baza wypadowa...mam nadzieję, że hotel będzie miał parking i tam zostawimy auto, a jak nie, to będziemy improwizować ;D
su, a ile płaciliście za nocleg?
marchewka, pełen szacun za zwiedzanie z Olą ;) jak mąż powiedział w zeszłym roku, że może jednak weźmy Niuśkę do Wenecji, to powiedziałam, że ma wybrać i albo jedzie z nią, albo ze mną, bo ja chcę odpocząć, a nie biegać cały dzień w upale za dzieckiem i wkurzać się, że nie zobaczę tego co chcę, bo Młoda nie pozwoli ;D Po wyjeździe przyznał mi rację i do Rzymu już sam stwierdził, że jedziemy bez niej, niech się dziadki wnusia nacieszą :D

Olka w zeszłym roku byla zupelnie nieklopotliwa. jeżdziła w wózku, jadła, piła, spała, śmiała sie  i zaczepiala ludzi.
W tym roku będzie gorzej :-)

Dodany tekst: 21 Maj 2012, 14:16:22

Cytat: didi_loczek w 18 Maj 2012, 09:34:37
ishka82  Aha, do Bazyliki św. Piotra nie wolno z wózkiem, musieliśmy nosić 9-cio miesięcznego klocka na rękach :D Never ever :D.



oj tak, tak! ja nosiłam 11 miesięcznego klocka, moje plecy to odchorowaly ;)

W Bazylice byliśmy na godzinę przed zamknięciem, również było pusto.

suegro

Macie jakiś hotel do polecenia?
Zależy mi na tym by był blisko centrum.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

suegro, ten w którym nocowaliśmy był w centrum, tylko to dwugwiazdkowy hotelik, nic super, po prostu miejsce do przespania się i tyle, nam zależało na taniości i bliskości do centrum ;) nie wiem, czy nie masz innych oczekiwań ;) my rezerwowaliśmy przez booking.com

suegro

My zabieramy w październiku rodziców i teściów. Musi być blisko, bo obie mamy są po operacji bioder.

Bookinga znam, ale ostatnio mi nie wypalił. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja byłam w hotelu koło Termini, ale nie polecam - choć z drugiej strony to nie wiem, czy w Rzymie można w dobrej cenie znaleźć coś super tak naprawdę ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

suegro

szelma to fakt. Ale nie musi być super super, bo płacimy za 6 osób.  :rotfl:
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja mam kolegę w Rzymie, który kupił mieszkanie, więc nastepną razą problem hotelu mnie nie dotyczy, oł je :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ishka82

Cytat: suegro w 03 Lip 2012, 13:34:51
szelma to fakt. Ale nie musi być super super, bo płacimy za 6 osób.  :rotfl:
my płaciliśmy za 2 noce, 4 osoby (bo 5 Niuśka gratis) 280 euro, wg mnie bardzo ok :) hotel bardzo blisko dworca, z 10-15 minut od Kapitolu i Coloseum :) Czysty, schludny, ale tylko łóżka, łazienka, nic super, baza noclegowa i tyle ;D cena oczywiście bez śniadań ;) w październiku chyba powinno byc taniej niż w wakacje :) nasz hotel to http://www.hoteleverestroma.com/en/hotel-rome.html

salsa

#21
szelma ale co to zmienia dla SU :) ? no chyba ze kolega i Su z rodzinką przygarnie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

Nic nie zmienia.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

didi_loczek

#23
Ja nie mogę nic polecić bo a) mieszkaliśmy w tzw. apartamencie i b) relatywnie daleko do centrum.

Ale mogę dopytać P. Oni tam mieli więcej tych apartamentów po całym Rzymie, ten wybrali nowożeńcy dla swoich gości więc tam mieszkaliśmy ;D.

suegro

didi_loczek dopytaj proszę. nextbeer
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login