Gdzie mieszkamy

Zaczęty przez mary, 05 Lis 2007, 18:14:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

My sie rozbestwilismy bo mamy 88 m2 i nam malo :-)
Ale tak to jest jak najwiekszy pokoj to biuro :-D

mary

88 m2?  :-D Zazdroszczę. My marzymy o 60.

Kata

Ja całe życie mieszkałam w bloku, natomiast mój mąż w domu. Obecnie mieszkamy w jego rodzinnym domu z jego mamą (dom jest na nią zapisany). Dom do nowych nie należy - ma z 35 lat, ale jest po remoncie dachu, ocieplony. My mamy do dyspozycji 2 pokoje - malutką sypialnię i duży salon, które sobie w wakacje odremontowaliśmy. Po tylu latach mieszkania w mieście, gdzie wszędzie jest blisko, jasno (nawet w nocy dużo latarń) przestawienie się na mieszkanie na odludziu (wokół jest duży ogród i las), 30 minut do najbliższego autobusu lub busa, czy sklepu jest bardzo ciężkie. Do pracy dojeżdżam od 40 min. do 1h (w zależności od korków), ale potem idę pod górkę 30 min. - najgorzej jak jest taka pogoda jak teraz, zimno, ciemno, deszczowo :-(. Na razie nie mamy widoków na jakieś zmiany i nie wiem czy przy naszych zarobkach kiedykolwiek je mieć będziemy, zwłaszcza, że mąż nie wyobraża sobie życia w bloku, a kupno lub budowa domu to są także kosmiczne - jak dla nas - pieniądze.
Pozdrawiam

Kata

mary

Wydaje mi się, że dla większości młodych małżeństw jedyną szansą na własne m jest kredyt. Ot, takie realia mamy.

golinda

mój mąż dostał od swojego ojca mieszkanie po pierwszym roku studiów, mieszkamy tu już razem od 8 lat
3 pokoje, kuchnia, łazienka
ale właśnie je sprzedaliśmy, bo budujemy dom w Klaudynie pod Warszawą (trochę ponad 200m powierzchni użytkowej)

całe życie mieszkałam w domku, więc już się nie mogę doczekać, kiedy tam zamieszkamy i wreszcie będę mogła polatać w gaciach po ogrodzie ;-)

magdalinska

golinda,  a jaki budujecie dom?? wrzuc linka. Na jakim etapie budowy jestescie?  my tez budujemy, dlatego teraz najbardziej interesuja mnie tematy budowlane;)

martaba

My na razie mamy 60m, 2 pokoje - nasze wspolne wlasne mieszkanko kupione 2 lata temu.

Niedawno zdecydowalismy sie na zmiane i czekamy az sie nam wybuduje segmencik - czyli w przyszłym roku przeprowadzka (znowu)  :mrgreen:

golinda

magdalinska, wrzucę później, bo zaraz wychodzę :-)

mika

Cytat: "golinda"ale właśnie je sprzedaliśmy, bo budujemy dom w Klaudynie pod Warszawą (trochę ponad 200m powierzchni użytkowej)

tak z ciekawości: za ile??

golinda

Cytat: "mika9983"tak z ciekawości: za ile??

405.000
51m

mika

golinda, thanks jak dla nas nieosiągalne :cry:

golinda

mika9983, dziwię się, że ktoś tyle płaci za mieszkanie w płycie

mika

Cytat: "golinda"dziwię się, że ktoś tyle płaci za mieszkanie w płycie

jeśli w płycie to ja też się dziwię
ale to pewnie dlatego że jak Ciebie zobaczył to zamarzył zamieszkać w mieszkaniu które do Ciebie keidyś należało :mrgreen:

golinda

mika9983, to małżeństwo, ale a propos

byli jacys kolesie oglądać mieszkanie (umowili się z nami na konkretną godzinę)
ja pojechałam na zakupy, wracam, patrzę stoi jakichś dwóch kolesi pod klatką...

10 minut później zadzwonili, mój mąż po nich zszedł (domofon nie działa)
jadą windą i mój mąż mówi do nich:
-sąsiedztwo na piętrze jest bardzo miłe, starsi ludzie i taka młoda dziewczyna
kolesie:
-ta co tą Pumką srebrną jeździ? fajnie...(i cieszą japy)

a mój mąż:
-nie, to moja żona i zabieram ją ze sobą  :mrgreen:

mika

Cytuja mój mąż:
-nie, to moja żona i zabieram ją ze sobą

hehe wiedziałam, ty to tylko facetom w głowach zawracasz :mrgreen:

golinda

Cytat: "mika9983"hehe wiedziałam, ty to tylko facetom w głowach zawracasz

i przy okazji krzywdę sobie robię :-(

kamelia04.08.2007

1. ja z babcia w domu, babcia na dole z oddzielnym wejściem, ja na górze: wejście tez oddzelne, rodzice moi mieszkaja w domu na działce obok: chodzę do nich w kapciach

2. moj maż mieszka teraz we FR, wynajmuje mieszkanie ok 35 m2, od grudnia przenosi sie do 65 m2 (tez wynajmowanych  :-/ ). Dołącze do niego w lutym.


mam nadzieję, że uda sie nam coś kupić/wybudować we fr (ceny są ....raczej wysokie), bo jak myślę, że mam komus płacić za standart jaki u mnie był na pocz. lat 90-tych, to mi sie srednio podoba. Nie wspominam to tym, że nie bedę mogla tego wynajętego wykończyc po mojemu.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mary

kamelia04.08.2007, od razu przypomniał mi się nasz pokój w hotelu paryskim. Aż strach się było schylić pod łóżko ;)

vobi

#93
Cytat: vobi w 05 Lis 2007, 19:38:52
My mamy ... dwa mieszkania. Przez prawie rok mieszkalismy w moim, od marca br. mieszkamy w mieszkaniu meza (bo wieksze, moje to kawalerka). Na pewno lepsze to niz nie miec mieszkania w ogole, ale wolalabym jednak cos wspolnego... Nie za bardzo podoba mi sie swiadomosc, ze tutaj jestem tylko lokatorem, choc maz (na szczescie  :evil: ) w zaden sposob mi o tym nie przypomina. Mam nadzieje, ze za pare lat sprzedamy obydwa i kupimy domek WSPOLNY!

przegladam stare watki i ... koparka mi opadla, to ja kiedykolwiek chcialam mieszkac w domu??? :rotfl: :rotfl: :rotfl: to chyba musial byc jakis moment kiedy sasiedzi z hujowni naprawde dali mi w kosc ;D

Dodany tekst: 21 Sie 2012, 15:22:01

Aktualizujemy?

My od listopada 2011 mieszkamy we wspolnym mieszkaniu, kupilismy w stanie deweloperskim i wlasnymi ręcoma (tzn. meza i Taty) wyremontowalismy :D

Norka

Cytat: sweedee w 05 Lis 2007, 19:51:13
ciasna, ale własna norka (43 m2)  ;-)
Widzę, że już tu byłam :rotfl:

A tak serio to ja spędziłam dzieciństwo w bloku (47m2, ale nigdy nie wydawało mi się małe ;D), w LO i na studiach był już dom 100m2 (wkurzały mnie te kilometry wydreptane do kuchni); mąż też najpierw blok (64m2, 3 pokoje), potem dom z ogrodem 200m2, a na studiach wynajem obskurnych nor. Od 3 lat wynajmujemy kawalerkę 25m2, na jesieni przeprowadzamy się do własnego (na kredyt) 2-pokojowego mieszkania 36m2. W sferze marzeń pozostaje... penthouse z bujnym ogrodem ;) Możliwe jednak, że krakowskie powietrze zmusi nas do rozważenia dom na wsi ;D

emcia

kupiliśmy małe mieszkanie, i już bym chciała większe i większe :D
mąż nie przestaje mówić o małym domku

szelma

Ja to wiadomo - w kamienicy, która nie jest domem :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

marax

podajcie jeszcze dokladny adresy ,zarobki . Zbytni ekshibicjonizm na forum otwartym moze byc drogi w skutkach .

zwierzatko_mojej_mamy

zarobki juz sa pi razy drzwi ;) na budzecie wakacyjnym ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Wszystko jest :D I Norka już wszystko wie :D Nihil novi :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!