etapy ciąży a nauka

Zaczęty przez damka, 23 Kwi 2012, 22:01:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dragonfly

Cytat: golinda w 24 Kwi 2012, 10:19:16porządne MBA oznacza latanie między różnymi miejscami na świecie wink

e, nie zawsze ;) MBA, ktore M zaczyna od wrzesnia, to beda mieli "latania" na 2 roku, i to tylko chyba 2-3 razy, reszta "na miejscu" (ale ok, nie robi MBA na Harvardzie ;) )

salsa

Cytat: damka w 24 Kwi 2012, 10:33:03
jeśli sie sprawdzi, powiem :)
no wiesz musisz miec naprawde dobre żrodło, bo ustalanie tych terminów zawsze ejst odkładane na ostatnią chwile ;) ciekawe czy sie sprawdzi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: dragonfly w 24 Kwi 2012, 11:37:00(ale ok, nie robi MBA na Harvardzie wink )

no to weź.... :D

nie trzeba wcale na harvardzie tak swoją drogą ;)

dragonfly

no cale szczescie nie trzeba ;D "przydomowy" Uni tez jest niezly w rankingach ;)

rilla

#29
Cytat: damka w 24 Kwi 2012, 09:32:42
ja mam info ze egzamin jest 19-23 marca
ja tez, ale to info od ludzi z oirp z wawy elasnir

Dodany tekst: 24 Kwi 2012, 12:20:10

Cytat: salsa w 24 Kwi 2012, 10:39:49
no wiesz musisz miec naprawde dobre żrodło, bo ustalanie tych terminów zawsze ejst odkładane na ostatnią chwile ;) ciekawe czy sie sprawdzi
salsa wcale teraz ogloszoszono 8 mcy przed.

salsa

#30
Cytat: rilla w 24 Kwi 2012, 13:18:09salsa wcale teraz ogloszoszono 8 mcy przed.
no to nie ejst Twoim zdaniem na ostatnia chwile ?! :D :D ja uwazam ze powinnien byc ten termin dla nas podany  najpozniej w  okolicy sesji na 2 roku ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

damka

a ile masz zamiar wziąć wolnego na naukę?

abkasia

damka o ile egz bedzie pewnie w jakims konkretnym moesiacu zaplanowany, to jednak czy uda Ci sie tak zaplanowac ciaze to nie wiem.. ;)
oczywiscie zycze tego ale zycie pokazuje ze czasem nasze plany to....

marax

#33
ja studiowalam w ciazy . Wrocilam na studia dzienne jak mala miela kilka miesiecy . Nie uwazam zeby ciaza mi w mysleniu przeszkadzala .Profil moich studiow zagrażał bezpieczeństwu ciazy (pobyt na oddzialach chorób zakaznych) ale sama nauka nie byla najgorsza . Gorzej jak juz jestem maly wrzaskun na świecie .

abkasia

marax ale musialas chyba przerwac studia bo moalas zahrozona ciaze?

marax

#35
Cytat: abkasia w 24 Kwi 2012, 18:10:32
marax ale musialas chyba przerwac studia bo moalas zahrozona ciaze?
pol ciazy chodzilam ,czesc egzaminow pozwolili mi zdawac nie chodząc na zajęcia -uczylam sie w szpitalu jak lezalam i moglam podejść do egzamiów . Jak mala miela kilka tyg to pamietam ze chodzilam nadrabiac zajecia zeby moc podejsc do egzaminu . Gorzej bylo wrocic na studia karmiąc piersią  :P .Pamietam jak mi w klinice ginekologi powiedzieli ( mielismy 2 tygodniowe zajecia non stop w szpitalu bez wychodzenia do domu na noc) ze mnie puszcza raz dziennie na 40 minut na karmienie  :rotfl: :rotfl: :rotfl: . Duzo lepiej sie uczy w ciazy niz po ciazy - jak jest dziecko to znalezienie czasu na naukę graniczy z niemożliwością .

Norka

Damka, piszecie na otwartej, więc się wtrącę, choć mało się udzielam. Ja jestem z tych aktywnych, co to chciały wraz z ciążą kończyć studia, robić zlecenia i nie wiadomo co jeszcze. I do tej pory sobie wyrzucam, że jednak nie zwolniłam, mimo że byłam zmęczona. Myślę sobie, że nauka/praca jak najbardziej, ale trzeba uważać, żeby nie przeszarżować, słuchać swojego organizmu, bo dyplom nie jest wart takiego smutku.

abkasia


olcia

Ja uważam, że jeśli dobrze będziesz znosić ciążę to i ważny egzamin będziesz w stanie zdać. Ja zdawałam LEP pod koniec pierwszego trymestru i udało się zdać całkiem nieźle. Ale ja ciążę znosiłam bardzo dobrze. Ale tego niestety nie przewidzisz.

salsa

#39
Norka :empathy: :empathy:

Damka wiecej jak 6-8 tygodni nie ma szans i to jeszcze "poszarpane" bo inni aplikanci tez chcą
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Ja w drugim trymestrze mialam problemy z koncentracja, brakowalo mi slow, jezyk mi sie platal.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia


mignon

Cytat: nionczka w 24 Kwi 2012, 21:53:22
Ja w drugim trymestrze mialam problemy z koncentracja, brakowalo mi slow, jezyk mi sie platal.

o ja też, na szczęście w pracy nie potrzebowałam mówić ;)

norka,  :empathy:



ishka82


golinda

Norka, nie chcę wyjść na nieczułą, ale nie ma się co obwiniać
jedna leży pół ciąży a i tak jej nie donosi, a inna całą ciążę lata, fajki pali, piwko wypije, okna myje i firanki wiesza i poród w 40 minut i dziecko 4kg

kiedyś kobiety ciężko pracowały fizycznie i dzieci rodziły...


Norka

Dzięki, Ishka.

Golinda, staram się podchodzić do tego racjonalnie i w zupełności się z tobą i dragonfly zgadzam. Nie drę na sobie szat, tylko po prostu bardzo mi smutno. Nie mam kondycji jak chłopka na roli, a głupio zasuwałam wtedy po 12-14 h, nie dosypiałam przed egzaminem, ogólnie - nie szanowałam się, bo przecież zrobiłam wszystkie badania i jestem zdrowa. Sesja i tak poszła się paść, bo przeleżałam ją patrząc w sufit. Nie chodzi mi tu o straszenie damki. To się po prostu zdarza i raczej mniejszej ilości kobiet niż większej. Ale zdarza się, a do tego dochodzi ruletka z mdłościami, ospałością, złym nastrojem, kiepską koncentracją, infekcjami, szpitalem itd. IMHO to taki moment w życiu, że trudno cokolwiek sensownie zaplanować i chyba warto poświęcić mu trochę więcej uwagi. Wydaje mi się, że takie mocno wyczerpujące zadania lepiej mieć za sobą, ale to tylko moje odczucia :blush:

golinda

#49
Cytat: Norka w 25 Kwi 2012, 16:50:10IMHO to taki moment w życiu, że trudno cokolwiek sensownie zaplanować i chyba warto poświęcić mu trochę więcej uwagi.

ot to to!


Dodany tekst: 25 Kwi 2012, 15:57:01

Cytat: Norka w 25 Kwi 2012, 16:50:10To się po prostu zdarza i raczej mniejszej ilości kobiet niż większej.

statystyk nie znam, ale zdarza się baaaardzo, przerażająco bardzo często