etapy ciąży a nauka

Zaczęty przez damka, 23 Kwi 2012, 22:01:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damka

hej,

z Waszego doświadczenia, który trymestr jest najlepszy pod względem naukowym? Czysto teoretycznie ;) chciałabym wiedzieć w którym momencie można najlepiej połączyć naukę do egzaminów z ciążą.

yoy

jak dla mnie to drugi, ale to każda ciąża jest inna...
Poza tym ja nie widzę sensu planować ciązy pod egaziminy, bo to sie jednak moze nie udać ;) w sensie, żeby się z danym trymestrem wstrzelić w odpowiedni termin egzaminów.
Poza tym równie dobrze mozna sie dobrze czuc ale przymus leżenia na przyklad pokrzyzuje plany egzaminowe.
Nie, nie da sie tak planowac...

golinda

jak dla mnie żaden
w ciąży często mózg zamienia się miejscami z macicą lol

abkasia


mignon

teoretycznie drugi, ale w praktyce rozczarował mnie pod wieloma względami ;D gejzerem intelektu i elokwencji nie byłam, spida do wielkich czynów też nie miałam
choć może gdybym musiała się spiąć i uczyć do jakiegoś egzaminu, dałabym radę ;D trudno powiedzieć

rubin04

ja 2 tyg przed porodem zdawałam egzamin ministerialny ale nauka to była katorga, bo jednak macica mi na mózg napierała..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

im bardziej wiem że to niezbyt dobry okres na dziecko tym bardziej czuje ze bym już chciała...
życie bywa przewrotne :)

errata

no cóż... plany planami, a życie życiem ;D


rilla

damka pewnie myslis zo egzamiie kocowym. Ja mam taki plan sprobowac zajsc w ciaze w listopadzie/grudniu. W lutym lepiej bede sie juz czula (o ile zle bedzie w I trymestrze) i spokojnie pouczyc sie do polowy marca (bo ponoc tak ma byc egzamin), siedzac w domu na l4. Ja zdawalam egzamin na aplikacje bedac w 16 tc. I o dziwo srednio sie stresowalam, bo wiedzialam, ze nie moge. Ale zdecydowanie lepiej byloby gdybym była ok 23 tc:) ale to w kontekscie mojej I ciazy, a kazda jest przeciez inna

salsa

Cytat: rilla w 24 Kwi 2012, 07:45:58i spokojnie pouczyc sie do polowy marca (bo ponoc tak ma byc egzamin),
u nas sie mowi ze koniec lutego bardziej - ewentualnie sam poczatek marca
ale nic nie wiadomo z nimi :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

damka o ile ciąża książkowa i bezproblemowa to chyba drugi i trzeci tydzien najlepszy na naukę ;)
bo w pierwszym to się albo zyga albo śpi albo zastanawia co zrobić aby nie mdliło etc.
drugi jest OK, bo z reguły już wszystko się normuje
w trzecim robi sie powoli niewygodnie i ciężko ale znowu przez to/dzieki temu wiecej siedzisz w domu i możesz się uczyć, o ile wygodnie ci sie uczyc np. na leżąco ;)

tyle teorii ;) a jak bedzie to sama się przekonasz ;)

Angie


ddu

ja bardzo źle przechodziłam drugi trymestr. dopiero pod koniec drugiego zyskałam siły , energię , ale nie wyobrażam sobie siedzieć wtedy po nocach nad książkami
kręgosłup mnie bolał , rwa kulszowa , siedzieć się po prostu nie dało

Kasia

Cytat: Angie w 24 Kwi 2012, 09:02:55
Kasia chyba trymestr :D

no jasne :D lol
mała pomyłeczka, pikuś niezauwazalny ;)

damka

ja mam info ze egzamin jest 19-23 marca

ziuta

Cytat: golinda w 23 Kwi 2012, 22:25:57
jak dla mnie żaden
w ciąży często mózg zamienia się miejscami z macicą lol
o, tu się zgodzę!
jak byłam w ciąży, umiałam myśleć praktycznie tylko o ciąży ;)

fasolka1980

ej, to nie zawsze jest tak ze macica mózg zalewa

Trochę zależy od tego czy ktoś daje sobie na to przyzwolenie..;)

Moja znajoma w drugiej ciąży zrobiła MBA, a sąsiadka w ciąży i na macierzyńskim napisała pracę doktorską

golinda


ziuta

fasolka1980, ja napisałam jak było u mnie ;D
i to prawda, dałam sobie na to przyzwolenie, i było mi z tym dobrze ;)

fasolka1980

Cytat: golinda w 24 Kwi 2012, 09:58:48
gdzie? :D


nie pamiętam ;D oczywiście MBA trwa dłuzej niż ciąza, ale całą ciążę miała zajęcia

a na macierzyńskim pracowała z domu  :crazy:

golinda

Cytat: fasolka1980 w 24 Kwi 2012, 11:14:00nie pamiętam Grin oczywiście MBA trwa dłuzej niż ciąza, ale całą ciążę miała zajęcia

porządne MBA oznacza latanie między różnymi miejscami na świecie ;)
takiego MBA w ciąży sobie nie wyobrażam
na Koźmińskim jak najbardziej lol

salsa

Cytat: damka w 24 Kwi 2012, 09:32:42
ja mam info ze egzamin jest 19-23 marca
tak a skąd skoro to jeszcze nie jest ustalone :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Angie

Ja też nie miałam ucisku :D
Studiowałam, pisałam mgr, zdawałam egzaminy :D

mignon

a ja mam takie doświadczenia z I trymestrem, ponoć najgorszym; w domu spałam ciągle

a w pracy w tym czasie miałam taki zapieprz i tak się zmobilizowałam, że nawet ani razu mnie nie zemdliło i nawet na sekundę mi powieka nie opadła, potrafiłam wziąć jeszcze robotę do domu (i pamiętam jak ddu na mnie krzyczała, że przeginam :D)
wymiotowałam/mdliło mnie o 7 rano przed pracą, i o 16.30 po pracy, jak w zegarku ;)

później w pracy się poluzowało i ja też się wyluzowałam ;)
no i muszę przyznać, że bardzo dobrze zniosłam pierwszy trymestr, prawdziwą niedogodnością był cholerny ból kości ogonowej, ale od tylka do głowy daleko ;) w pracy umyslowej mi to nie przeszkadzało

ale - jak już pisałam wyżej - w ciąży ani przez moment nie poczułam takiego powera, o jakim się czasami słyszy; musiałam coś zrobić to to robiłam, ale bez hormonalnego szału ;)

damka

Cytat: salsa w 24 Kwi 2012, 10:22:00
tak a skąd skoro to jeszcze nie jest ustalone :D

jeśli sie sprawdzi, powiem :)