Dragonfly sie urzadza ;D

Zaczęty przez dragonfly, 21 Kwi 2012, 12:53:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dragonfly

Hello Lasencje!

Za miesiac sie przeprowadzamy do nowego domu, bedziemy tam przez 2 max. 3 lata. Generalnie firma M ;) moze dac nam umeblowane mieszkanie ale powoli juz  :bad: tymi ich meblami ;D W sypialniach i pokoju I mamy wszystko swoje, zostaje mi do umeblowania sralon ;) Nie mam zamiaru wydawac nie wiadomo ile kasy, wiec zaprzyjazniam sie ze stara dobra Ikea :)

Znajomi sprzedaja sofe Ikea Ektorp (za jakies 200 zl ;D ) www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29910438/#/S09902793, ma 2 lata, kupilabym inne pokrycie i sprawa gra.
I tu pytanie nr 1. Czy macie jakies doswiadczenia z tymi sofami? Nie chce nic co ma byc "do spania", potrzebuje po prostu zwyczajnej kanapy do pokoju dziennego. Ale zeby tez nie rozpadlo sie jakos tak od razu, nie? ;)

Pyt. nr 2. Jaki kolor pokrycia byscie proponowaly?  Sciany sa w kolorze magnolia i nie kazcie mi ich przemalowywac  :pray: Nie jest to moj ulubiony kolor, ale nie mam ochoty bawic sie w zamalowywanie tego za 2 lata.

Pyt. nr 3. Potrzebny bedzie stolik kawowy, cos pod telewizor i z 1 albo 2, drogie kwiaty (albo drogie doniczki, juz nie pamietam ;) ) - jak mawia golinda  :mocking: Generalnie, zeby to mialo rece i nogi, no.....

Niestety, podloga to nie dechy jakbym bardzo chciala ale wykladzina w kolorze jeszcze nieznanym. (Jak znam zycie to albo zielona albo niebieska)

Tu jest plan:
www.bbpmorrisonplc.com/images/4f/first.gif


Dzieki wielkie!!!!!



zwierzatko_mojej_mamy

nie rozpadnie sie nigdy i Cie tym dobije lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Kwi 2012, 12:55:17
nie rozpadnie sie nigdy i Cie tym dobije lol lol
ale to chyba dobrze, jak ktos ja bedzie chcial to po tych 2 latach oddam w dobre rece ;D
Czyli moge brac spokojnie?

zwierzatko_mojej_mamy

no mozesz... ogolnie rzecz biorac to sie nastaw, ze jest woelka ogromna krowa, ktorej polowa to zaglowki i podlokietniki ;) wygodna jest to prawda i podczas zuzycia flaczeja poduchy do siedzenia - tak, ze pokrowce sie na tym marszcza - takze sprawdz w jakim stanie maja, bo te od plecow raczej zostaja sztywne, a dupa sie wysiaduje ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

no wlasnie obawiam sie, ze bedzie mnie to wkurzalo...

to co robic? co robic? co kupic?

aniak1211

#5
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Kwi 2012, 13:57:52a dupa sie wysiaduje wink
Siosta ma taka sofe(ze 4 lata je ma;))  te poduszki jeszcze nie sa takie uklepane;)
2 lata to nie dlugo,powinny byc w dobrym stanie:)


Dodany tekst: 21 Kwi 2012, 13:02:42

Cytat: dragonfly w 21 Kwi 2012, 13:59:51co robic?
Sprawdz w jakim sa stanie:)
Najwyzej pojedziesz do ikei i bedziesz szukala nowe;)


wrobelek0403

dragonfly ale jak bedziesz miec zielona lub niebieską wykładzine, to ta czerwona kanapa nie bardzo :knuje:


co do planu, to oddaje pole specjalistkom :D a co do kolorystyki, stawiałabym na jasne meble, kanape, bo ta podłoga troche ogranicza mozliwosci.

stawiałabym na białe/bezowe hemnesy i taką kanape :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

dragonfly może dostaniesz magnoliową wykładzinę i będziesz mieszkała w "magnoliowych pudełkach" :D

marax

Cytat: dragonfly w 21 Kwi 2012, 13:06:02
ta mi sie podoba www.ikea.com/gb/en/catalog/products/S89840433/#/S79889175 i chyba sofe bym chciala w czerwieniach wlasnie ;D
jak widze to nozki to mi wszystko opada . Okropne .

wrobelek0403

Cytat: maraxela w 21 Kwi 2012, 13:27:15
jak widze to nozki to mi wszystko opada . Okropne .

marax te nozki mozna zmienic na stalowe.

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/10118914/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: magoo w 21 Kwi 2012, 13:26:31
dragonfly może dostaniesz magnoliową wykładzinę i będziesz mieszkała w "magnoliowych pudełkach" :D

a nie mozesz sobie kupic do salonu jakiegos dywanu zeby tej wykladziny widac nie bylo ?

magoo

maraxela to są wykładziny dywanowe ;)

marax

#13
Cytat: magoo w 21 Kwi 2012, 13:34:10
maraxela to są wykładziny dywanowe ;)

o jej tgz siedliska wszelkiej zarazy :) sorry ale mi sie to zawsze tak kojarzylo . Jak to wyczyscic ? no niby mozna wyprac ale i tak brud tam pewnie zostaje . Mialam kiedys w mieszkaniu i szczerze tego rozwiązania nienawidzilam .

magoo

maraxela ja tez tego nie lubię, ale co zrobić
we wszystkich mieszkaniach, szczególnie na wynajem tutaj są
wszędzi, nawet na schodach
u nas tylko w łazience i kuchni nie ma
a nie mówię już o tym, jak wygląda moja magnoliowa wykładzina przy drzwiach wejściowych ;D

marax

Cytat: magoo w 21 Kwi 2012, 13:51:53
maraxela ja tez tego nie lubię, ale co zrobić
we wszystkich mieszkaniach, szczególnie na wynajem tutaj są
wszędzi, nawet na schodach
u nas tylko w łazience i kuchni nie ma
a nie mówię już o tym, jak wygląda moja magnoliowa wykładzina przy drzwiach wejściowych ;D
ok ale jak to wyczyscic . przeciez tego sie nie da doczyscic ? pranie to tylko maskowanie brudu

magoo

#16
Cytat: maraxela w 21 Kwi 2012, 14:00:28
ok ale jak to wyczyscic . przeciez tego sie nie da doczyscic ? pranie to tylko maskowanie brudu
a ja wiem ;D
zadowalam sie odkurzeniem, ten kawałek przy wejściu staram się na mokro czasem wyczyścić
pewnie lepiej by się spisał odkurzacz piorący, ale nie mam i nie zamierzam wydawać na niego kasy
jak cos mi spadnie to stosuję miejscowo jaiś odplamiacz do dywanów
o roztoczach staram sie nie mysleć, na szczeście nie jesteśmy alergikami

aniak1211

#17
Cytat: magoo w 21 Kwi 2012, 14:51:53u nas tylko w łazience i kuchni nie ma
Wykladzina w lazience to masakra:D
Znajomi maja,mieszka ich duzo a wykladzina wiecznie mokra,smierdzaca,no ochyda.
W naszym mieszkamiu tylko listwy z gwozdzikami do przybicia wykladzim zostaly:D
szkoda nam wydac 1000funtow jak za 2-3 lata wynosimy sie;)
A podloge mamy okropna,brzydaka i strasznie zimna.

Podobno jak wynajmuje sie mieszkanie to wykladzina powinna byc nowa,ale nikt tego sie nie trzyma.

dragonfly

Cytat: aniak1211 w 21 Kwi 2012, 16:06:16Podobno jak wynajmuje sie mieszkanie to wykladzina powinna byc nowa,ale nikt tego sie nie trzyma.
raczej  tak nie jest, wykladzina ma byc zmieniana co jakis tam czas (chyba 6 lat) wiec albo ma sie farta, ze Ci wymienia albo nie... I to nie dotyczy prywatnych landlordow tylko council....
Wiem, ze te nasze "armiowe" mieszkania tez maja jakies tam kalendarze remontowe.

No ok, gadu gadu, wykladzina zostaje ;)

Cytat: maraxela w 21 Kwi 2012, 13:27:15
jak widze to nozki to mi wszystko opada . Okropne .
Cytat: wrobelek0403 w 21 Kwi 2012, 13:29:23
marax te nozki mozna zmienic na stalowe.

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/10118914/
tak, tak -stalowe by byly!

Meble ograniczam do minimum, w tym domu bedza 4 sypialnie, wiec miejsca do trzymania rzeczy bedzie mase. Sralon ma byc zagracony minimalnie ;D


Cytat: wrobelek0403 w 21 Kwi 2012, 13:21:02stawiałabym na białe/bezowe hemnesy i taką kanape Cheesy


meble jasne ok, sofa raczej nie (Ingrid ;) )

takie cos pode telewizor www.ikea.com/gb/en/catalog/products/80176298/#/60176299 i na inna sciane http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/00067830 a stolik www.ikea.com/gb/en/catalog/products/10176287 ?

aniak1211

Cytat: dragonfly w 21 Kwi 2012, 21:22:04wiec albo ma sie farta, ze Ci wymienia albo nie... I to nie dotyczy prywatnych landlordow tylko council....
Wiem, ze te nasze "armiowe" mieszkania tez maja jakies tam kalendarze remontowe.
Nie wiem jak z prywatnymi,kolega twierdzil ze tak powinno byc,ale to moze jego zachcianka;) :D
Council chyba nie wymienia wykladzin,
oni daja mieszkanie z gola podloga,
tzn. jest cos ochydnego na niej,wykladzine kazdy sam sobie kladzie;D
Jedynie kuchnie chyba co 20 lat robia nowa-znajomi niedawno dostali cala nowa;)

A te komody kilka dni temu ogladalam i podobaja mi sie:)

marax

#20
DrAGON ja do mebli podchodze bardzo praktycznie . Pod tel szafka wiecznie bedzie musiala byc czyszczona z kurzu - nie lepiej biala ? stolik pod tv ma poleczke = u mnie wieczny pierdolnik na tej poleczce .

Dodany tekst: 21 Kwi 2012, 20:36:35

czekaj czekaj ta szafka na tym linku zmienila w koncu kolor na biala lol lol to jaka ma byc brazowa czy biala


wrobelek0403

dragonfly meble jak najbardziej :D zreszta ja wielbie biały :D


a kanapa jak nie jasna, to moze szara - są ładne szarosci w tych karlstadach :) super jest tez ten wciekły niebieski, ale to juz by chyba było za duzo :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

kanapa, to tak jak wróbel pisze, szara. jeżeli chcesz tą odkupioną to sprawdz ją, ale moze byc tez tak ze zaraz bedziesz ją sprzedawać bo ta na nozkach "wejdzie ci w głowę" i koniec :D

mary

#24
dragonfly jeśli mogę coś doradzić - karlstad jest b. wygodny i dzięki swym prostym kształtom nie jest taką zawalidrogą. Mamy narożnik od 3 lat i nic się nie zdefasonowało w nim, ani oparcie, ani siedziska. Mamy też wymienione nogi na te metalowe, ale są też jeszcze ładniejsze chromowe podstawy http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50185162/#/30185163 Szczerze polecam.