Antresola

Zaczęty przez OlaFasola, 17 Kwi 2012, 16:37:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlaFasola

Mamy w mieszkaniu mini antresolę, która w tej chwili służy jako skład walizek, desek i butów snowboardowych, nieużywanych Mikołajowych gratów, suszarnie prania i ogólny śmietnik. Chcielibyśmy trochę to zmienić. Plan jest taki, żeby zrobić pełną balustradę, graty wywieźć. Zrobić szuflady do przechowywania, zrobić może podłogę, może tylko wymienić wykładzinę na inną. Ponieważ mamy nadzieję w niedługim czasie to mieszkanie zmienić, to chcemy to zrobić możliwie niskim kosztem. Przy ewentualnym wynajmie może tam być dodatkowa sypialnia.
Na wypełnienie balustrady mamy wstępnie 3 podstawowe pomysły. Sklejka, blacha perforowana, albo jakaś płyta meblowa.
Zrobiłam szybkie wklejki. Podział płyt jest umowny, do dopracowania. Co o tym myślicie, a może jakieś inne propozycje to z tym fantem zrobić?

niewiemjaka

#1
OlaFasola a musicie miec zakryta ta balustrade?
ja sie nie znam ale te plyty jakos tak nie specjalnie mis ie podobaja
bardziej cos z dziurami prześwitami - taka krata czy tez balustrada drewniana np biała, czy nawet z elementami szkla, metalu..

Kasia

Tez bym poszła w coś z przeswitami większymi. Bardziej jak barierki przy schodach. Drewno, stal lub szkło.

OlaFasola

Cytat: Kasia w 17 Kwi 2012, 16:54:37
Tez bym poszła w coś z przeswitami większymi. Bardziej jak barierki przy schodach. Drewno, stal lub szkło.
No właśnie stal i szkło odpada ze względu na koszty. Ma być tanio. Łatwe w montażu. A chcemy mieć pełną ze względu na mikołaja, żeby się nie zwalił z niej i ewentualnie ze względu na przyszłą sypialnie, żeby nie było tego z dołu widać.

Kasia

A no właśnie, napisałam i o tym samym pomyślałam. To może po prostu drewniana szczebelkowa barierka :knuje:

feeling.good

mi się najbardziej podoba blacha. A może jakaś fajna plexa?

Kasia

#6
Widzę ze szczebelkowa tez odpada. No to poszłabym w te płyty czy sklejki, zrezygnowała z blachy. Aby młody się nie pocial.

Dodany tekst: 17 Kwi 2012, 17:08:04

Chociaż blacha chyba najadniejsza ale ja się jej boje ;)

OlaFasola

#7
Cytat: Kasia w 17 Kwi 2012, 18:05:31To może po prostu drewniana szczebelkowa barierka knuje
Hmm, może właśnie szczeble. Podoba mi się ostatnie zdjęcie, które wkleiła niewiemjaka. Takie poziome listewki w miarę gęsto rozmieszczone...tylko jak to zamocować



Dodany tekst: 17 Kwi 2012, 16:10:12

Cytat: feeling.good w 17 Kwi 2012, 18:05:51A może jakaś fajna plexa?
Też myślałam, ale wtedy o takiej nieprześwitującej jednak, a to już podobne do płyt, a droższa zasadniczo.

Dodany tekst: 17 Kwi 2012, 17:12:24

Cytat: Kasia w 17 Kwi 2012, 18:06:40Chociaż blacha chyba najadniejsza ale ja się jej boje wink
Nie no ta blacha to taka jak się na balkonach robi, tam się nie ma o co pociąć. Coś jak tu, tylko chyba mniej otworów http://www.deweloper-is.pl/pliki/pk_f_02.png

marax

Cytat: OlaFasola w 17 Kwi 2012, 17:09:09
Hmm, może właśnie szczeble. Podoba mi się ostatnie zdjęcie, które wkleiła niewiemjaka. Takie poziome listewki w miarę gęsto rozmieszczone...tylko jak to zamocować



Dodany tekst: 17 Kwi 2012, 15:10:12
Też myślałam, ale wtedy o takiej nieprześwitującej jednak, a to już podobne do płyt, a droższa zasadniczo.

Dodany tekst: 17 Kwi 2012, 16:12:24
Nie no ta blacha to taka jak się na balkonach robi, tam się nie ma o co pociąć. Coś jak tu, tylko chyba mniej otworów http://www.deweloper-is.pl/pliki/pk_f_02.png
a szczebelki dlaczego nie .Maly przeciez sie nie przecisnie miedzy nimi

OlaFasola

Cytat: maraxela w 17 Kwi 2012, 18:23:27a szczebelki dlaczego nie .Maly przeciez sie nie przecisnie miedzy nimi
Przecież właśnie piszę, że to fajny pomysł i że mi się podoba, tylko się zastanawiam jak to zainstalować w istniejącą strukturę, żeby się z tego nie zrobiła jakaś strasznie skomplikowana konstrukcja.

elve

a stalowe linki?
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,76688463,76850889.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Jestem wielbicielką sklejki,a le tym razem głosuję za blachą perforowaną. Fajnie wygląda. I tak loftowo jest.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

A w sumie to blacha mi się najbardziej podoba

fasolka1980


marax

zrób foto jak to wyglada na zywo teraz bez naniesionych zmian

niewiemjaka

mi tez sie podoba ta blacha co wkleiła Olka w pierwszym foto w sumie, najlepsza opcja z tych wszystkich płyt