Salatka z pomidorami i chorizo

Zaczęty przez mayagaramond, 04 Kwi 2012, 15:44:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Siog przypomniala mi o tej salatce.

Pomidory
Chorizo
Dymka albo szalotki
Czosnek
Ocet sherry
Oliwa z oliwek
Sol, pieprz
Manchego albo permezan.

Pomidory w osemki, chorizo w talarki, dymke siekamy. Chorizo podsmazamy na patelni (ja podsmazam bez tluszczu), gdy stanie sie chrupiace dodajamy pokrojony w talarki czosnek (trzeba uwazac, zeby sie nie przypalil). Podlac octem sherry, zeby zakonczyc smazenie.

Pomidory zmieszac w misce razem z posiekana dymka lub pokrojona w talarki cebula. Mozna dodac ziola (bazylie, pietruszke, miete). Dodac oliwe z oliwek i ocet z sherry, doprawic sola i pieprzem. Mieszanke wylozyc na talerze, na nia chorizo i platkami manchego lub parmezanu.

Do tego bagietka i Rioja.


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

myślisz, że chorizo można zastąpić czymś innym, czy jest to tutaj kluczowy smak?

mayagaramond

Cytat: golinda w 04 Kwi 2012, 16:00:39
myślisz, że chorizo można zastąpić czymś innym, czy jest to tutaj kluczowy smak?

Chorizo jest z papryka, wiec moze wegierskie salami z papryka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

dzięki :beer:

brzmi nieźle!

(zwłaszcza ta Rioja)

mayagaramond

Cytat: golinda w 04 Kwi 2012, 17:20:30(zwłaszcza ta Rioja)

:beer: :beer:

Wczoraj zjadlysmy z kolezanka cala miche tej salatki i wypilysmy butelke Riojy ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


wrobelek0403

matko, co Wy z tym chorizo, no przeciez ja sie zaraz oslinie i umre z rozpaczy :crying:

jutro do rodziców, a tam co najwyzej biała gotowana z jajem a nie chorizo :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

wrobelek0403 mozemy sie zamienic, ja pojade do Twoich rodzicow na biala kielbase, a ty do mnie na chorizo :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: mayagaramond w 04 Kwi 2012, 16:46:34
wrobelek0403 mozemy sie zamienic, ja pojade do Twoich rodzicow na biala kielbase, a ty do mnie na chorizo :)

a wiesz co, czemu nie :D ja zawsze marzyłam o swietach gdzies w górach, bez tego całego rejwachu, ciagłego jedzenia, mycia talerzy i znow jedzenia ;) 

tylko niestety, rodzice by mnie chyba sie wyrzekli :/ tradycja rzecz swieta :crazy:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login