Nasz domek,pomozecie urzadzac? :)

Zaczęty przez aniak1211, 03 Kwi 2012, 22:49:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena.dp

zwierz, to co, masz po 2 okna w pokoju?
no chyba, że wy takie okno z 2 skrzydłami (?) https://picasaweb.google.com/BozenaDP/Remont?authkey=Gv1sRgCMbl35z9jdvesAE#5730609381888826882 liczycie jakio 2 okna? :knuje:

wrobelek0403

Cytat: bozena.dp w 16 Kwi 2012, 19:06:56skąd tyle okien?
my w mieszkaniu 42m2 mamy tylko 3 okna+drzwi balkonowe

mysle ze to zalezy od układu mieszkania, ja ma na 42 - 3 podwójne i jedno balkonowe, ale mieszkanie mam narozne
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Co myslicie o braku drzwi do spizarki z kuchni???
Padla propozycja od budowlancow by przeniesc je od strony korytarza-scianka na przeciw kominka,
zyskalabym w kuchni kawalek sciany;)

W sumie nawet pomysl mi sie podoba,tylko czy nie bedzie to troszke malo wygodne???
Jak myslicie???
tu plan parteru,kuchnia w dolnym lewym rogu nr.4 a spizarka to 3 ;)

Chermelle

#78
aniak1211 przy drzwiach mozesz sobie pozwolic na ewentualny ;) bałagan w spiżarni ;D

ja bym chiała drzwi

ale pomysl co Ty chcesz :)



Dodany tekst: 19 Kwi 2012, 11:06:21

aa odczytałam

jak sie da przeniesc to bym przenosiła

ja nie mam spizarki przy kuchni i daje rade :)

zosia2007


wrobelek0403

aniak1211 czemu nie, bedziesz tez miała wiecej sciany w spizarce na półki :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

no sa plusy dodatnie i ujemne kazdego rozwiazania lol ale tez chyba bym przeniosla
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

#82
aniak kuchnia już klepnięta ?

ja to sie nie znam na aranzacji i planowaniu, ale jedna mysl ktora mi sie nasunela po ostatnim pobycie u mamy, to ze wkurzajace jest to jak nie mam blatu obok kuchenki, w moim przypadku lubie miec po obu stronach kuchenki blat aby cos podczas gotowania móc sobie tam postawic, odstawic, polozyc lyzke, gar miche etc
no jak mnie to wkurza że nie ma tak u mamy, ją zreszta też  :zly:

co do spiżarki to absolutnie drzwi :)
zamkniesz drzwi i tam troszke odizolujesz ciepło od kuchni
bedzies zmogla wstawic sloiki
kaloryfera nie zainstalujesz a bedzie chlodniej bo blizej wiatrołapu ;)
plus kamuflaz bałaganowy czy tez nawet same garki stare naczynia wielkie costam sokowirowki etc beda lepiej mialy za drzwiami ;)

Kasia

aniak, wiadomo ze wygodniej jak spiżarka pod reką ale jak się nie da lub szkoda marnowac sciany na drzwi to pewnie, moze być wejscie od drugiej strony :D


ja się włąsnie zastanawiam na spizarnią i dumam czy potrzebuje więcej szafek w kuchni czy tylko niezbedne minimum a wiekszość gratów trzymać w spizarko/magazynie kuchennym ;)

aniak1211

Wiadomo ze sa plusy dodatnie i ujemne:D

Kuchnia nie jest jeszcze klepnieta dlatego rozwazamy jeszcze propozycje z roznych stron;)

Cytat: niewiemjaka w 19 Kwi 2012, 12:20:03lubie miec po obu stronach kuchenki blat aby cos podczas gotowania móc sobie tam postawic, odstawic, polozyc lyzke, gar miche etc
Tez tak lubie,
mam tak teraz i jest to bardzo wygodne:)

Ojciec P. nawet proponowal by powiekszyc spizarke kosztem korytazyka-miejscem na szafe,
mozna by bylo dac tam pralke;) :D
No ale wole miec szafe na kurtki :D

niewiemjaka

Cytat: aniak1211 w 19 Kwi 2012, 12:24:50Tez tak lubie,
mam tak teraz i jest to bardzo wygodne:)
aha now idzisz,
bo moja madre zrobila sobie kuchenke w nowej kuchni wlasnie tak pod scianą jak wkleiła elve
i tylko z lewej strony ma miejsce na polozenie czegos
i to mi tam nie pasuje :knuje: no brakuje mi blatu z prawej strony jak nic!


aniak1211

#86
Przyznam sie do mojego, malego bledu:D
Podajac wymiary kuchni zaznaczylam za duzo scianke pomiedzy wejciem do spizarki a wejscie na korytarz:D
Wlasnie na tej sciance elve zrobila w projekcie wyspe z kuchenka:D
a wyspa podoba mi sie:)


Dodany tekst: 19 Kwi 2012, 11:28:58

niewiemjaka
ta kuchenka na projekcie od elve jest przy scianie bo program nie pozwolil jej przesunac:D
Tak na prawde ma byc na srodku blatu:)

elve

Ja bym zrezygnowała z korytarza nr 2, zrobiła dużą spiżarkę z pomieszczeń 2 i 3, z dwojgiem drzwi, jednymi od korytarza, drugimi od kuchni
ten korytarz jest bez sensu
a dwoje drzwi do spiżarki da wam możliwość wnoszenia zakupów czy wyjęcia mopa bez konieczności przechodzenia przez salon

niewiemjaka

Cytat: aniak1211 w 19 Kwi 2012, 12:27:41ta kuchenka na projekcie od elve jest przy scianie bo program nie pozwolil jej przesunac:D
Tak na prawde ma byc na srodku blatu:)
aaaa  doczytałam wlasnie lol ups to git!

Kasia

teraz też spojrzałam, rzeczywiście ten korytarz 2 nie musi być taki wielki a szafki na kurtki mozna zrobić w wiatrołapie :D

zwierzatko_mojej_mamy

teraz rysowac ;) wywalilam wszystko niepotrzebne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

#91
Cytat: elvelve w 19 Kwi 2012, 11:29:14
Ja bym zrezygnowała z korytarza nr 2, zrobiła dużą spiżarkę z pomieszczeń 2 i 3, z dwojgiem drzwi, jednymi od korytarza, drugimi od kuchni
ten korytarz jest bez sensu
a dwoje drzwi do spiżarki da wam możliwość wnoszenia zakupów czy wyjęcia mopa bez konieczności przechodzenia przez salon

Hmmm
w sumie dobry pomysl,
musze to przemyslec:)

Dodany tekst: 19 Kwi 2012, 10:38:25

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Kwi 2012, 11:34:57
teraz rysowac ;) wywalilam wszystko niepotrzebne ;)
:D

Dodany tekst: 19 Kwi 2012, 11:39:05

Cytat: Kasia w 19 Kwi 2012, 12:33:50a szafki na kurtki mozna zrobić w wiatrołapie Cheesy
No wlasnie w wiatrolapie jest miejsce na szfe z kurtkami:)

elve

#92
coś w tym stylu, ciężko z noworodkiem na rękach ;)
albo bez szafy i wtedy większa spiżarka

aniak1211

elvelve
czuj sie zaproszona na parapetowke :)

Pomyslimy jeszcze nad tym:)
Jak by ta spizarka byla taka duza to moze i pralka by sie tam zmiescila :hmm:

druga wersja-spizarka powiekszona o szafe mniej mnie przekonuje,
ta szafa na kurtki wydaje mi sie dosc pożyteczna:)

Najgorzej podejmowac decyzje na odleglosc,
tak to bym pojechala,zobaczyla i byloby latwiej;)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Kwi 2012, 12:36:42
ja bym tu cos zaknula bardziej ;)
hehehe
A moze lepiej powiekszyc ta spizarke o szafe???
Sama juz nie wiem.
Jest jeszcze opcja samej kuchni bez spizarki,ale to juz chyba nie bardzo;)

inkageo

Cytat: elvelve w 19 Kwi 2012, 11:59:29
coś w tym stylu, ciężko z noworodkiem na rękach ;)
albo bez szafy i wtedy większa spiżarka
Pomysł Elve jest rewelacyjny  :thumbup: :thumbup:
Imagine there is no hate

marax

#97
ja bym przemyslalam zrobienie drzwi od str salonu do tego pokoju obok salonu nr 6 na planie . Ja mam obecnie wielki problem ze mam taki uklad jak ty -bez mozliwosci bezposredniego wejscia . Chodzi tutaj o dziecko i jego zabawki . Wiadomo ze dziecka samego nie zostawisz na 1 pietrze . Efekt taki ze wszystkie zabawi wyladuja w salonie . Dziecko skozysta z pokoju na gorze moze jak bedzie mialo kilka lat ( chodzi o zabawe w nim ). Tak dasz tam wszystkie zabawki i bedziesz miala w salonie porządek . Jak bedzie male dziecko to wstawisz sobie kolyske ,mozesz gotowac obserwujac dziecko. jak planujecie drugie dziecko na pewno sie przyda . Zawsze mozesz zostawic to wejscie ktore jest i od salonu zrobic drugie (dzieci dorosna zamuruje sie).

aniak1211

maraxela
Nie wiem czy bedziemy mieli drugie dziecko;D
W salonie na scianie wlasnie z tym pokojem to chyba telewizor powiesze;)
A zanim sie wprowadzimy to Dominika juz bedzie chciala w swoim pokoju sie bawic;)

Chermelle

przepraszam za zasmiecanie watku

powiem niewiele

elve jestes genialna Ty wez rzuc te robote i projektuj projektuj projektuj :)