Czosnek niedzwiedzi

Zaczęty przez mayagaramond, 02 Kwi 2012, 14:37:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond



Nie wiem, czy jest w PL (nie znalam wczesniej), ale u nas zaczal sie sezon na czosnek niedzwiedzi (Bärlauch).
Osoby, ktore nie lubia czosnku, tego tez nie polubia ;) Wszystkim innym polecam, bo jest mniam, mniam mniam.

Co mozna z nim robic:

Dipy, pesto, pasty do chleba, zupy, jako dodatek do omletow. Mozna zawijac w niego ryby, albo je nim faszerowac.

Mi bardzo smakuje chleb z maslem posypany posiekanym czosnkiem niedzwiedzim i sola.

Dodany tekst: 02 Kwi 2012, 19:16:25

Wyglada tak:

http://www.baerlauchwochen.de/Bilder/baerlauch-06.jpg

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

malutenka

Znam tylko suszony, bardzo lubię do twarożku, w Polsce jest pod częściową ochroną, wiec na wszelki wypadek nigdy nie zbierałam.

konwalia

Cytat: mayagaramond w 02 Kwi 2012, 15:37:18Mi bardzo smakuje chleb z maslem posypany posiekanym czosnkiem niedzwiedzim i sola.
ja czasem tak jadam ze zwykłym czosnkiem, mniam

mayagaramond

Cytat: malutenka w 02 Kwi 2012, 19:27:54
Znam tylko suszony, bardzo lubię do twarożku, w Polsce jest pod częściową ochroną, wiec na wszelki wypadek nigdy nie zbierałam.

Nie wiedzialam.

w zeszlym roku ktos sobie tutaj nazbieral (rosnie go od groma, caly las pachnie), ale niestety nazbieral sobie czegos innego, b. podobnego do niedzwiedziego czosnku i zmarl...

 
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

kurcze, muszę wreszcie kupić!

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.