Mobka dywaguje

Zaczęty przez mobka, 31 Mar 2012, 13:36:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Zdobyłam plan mieszkania, co prawda przed zmianami. W stosunku do planu mamy:
1. ściankę między kuchnią a pokojem;
2. wejście do kuchni z przedpokoju (drzwi mniej więcej kończące się jak linia wymiarowa),
3. grzejnik w kuchni powieszony na słupku przy oknach,
4. grzejnik w pokoju nr 3 po lewej stronie okna,
5. łazienka powiększona o ten kwadrat na planie,
6. grzejnik w lazience tam gdzie pralka na planie.

O czym myślimy - chcielibyśmy wydzielić pomieszczenie na łóżko małżeńskie. Czyli wrócić do układu z planu - tj. wyburzyć ściankę między kuchnią a pokojem, zamurować drzwi z przedpokoju do pokoju i postawić ściankę z drzwiami w pokoju nr 4 na równi ze ścianką między kuchnią a przedpokojem.
Plan nasz ma jeden minus - jak ustawić meble, żeby telewizor dało się powiesić :D

Plan w pdf-ie, bo w prostym programie go przerysować to masakra. Mąż walczy z cadem.

Dodany tekst: sob, 31 mar 2012, 13:00:12

Tak jest mniej więcej teraz(plan.png)
A tak jest w zamyśle (plan1.png)

bozena.dp

mobka dziewczyny na pewno coś fajnego i mądrego wymyślą ;)

inkageo

Mi się podoba, a telewizor może stać na szafce między kuchnią a pokojem i wcale nie musi być z tyłu ścianki ;)
Najlepiej na obrotowej podstawie, wtedy możesz sobie skierować do kuchni jak gotujesz.
Imagine there is no hate

mobka

Inkageo, ale telewizory od tylu malo reprezentacyjne sa :) I jeszcze stol pomiedzy kuchnia a salonem by sie przydal.

elve

http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/169752
tyle, że stół okrągły
między pokojem, a kuchnią niska ścianka, a na niej TV
Na razie nic lepszego mi nie przychodzi do głowy

mobka

Elvelve, nei ma szans. Za malo miejsca do przechowywania w kuchni. Na tym kawalku musialyby sie znalezc lodowka, zmywarka i zlew, no i piekarnik i plyta. Troche duzo.

Ale dzisiaj dywagowalismy caly dzien i stanelo na tym, ze jednak nie zrobimy tej pseudo sypialenki, bo bedziemy sie w ogole jak w klatce czuc. A ze drugiego dziecka na razie nie planujemy, to obecny uklad nam nie przeszkadza i codzienne rozkladanie kanapy tez. Rozwazalismy nawet otwarcie calego pokoju na kuchnie, tak jak w pierwotnym planie, ale chyba jednak nei mamy potrzeby.
Na razie w planach wymiana drzwi od szafy, paneli, zmiana kolorow i kanapy (naroznika).
Najchetniej od razu zmiana plytek w przepdokoju i mala szafa w zabudowie zaraz po prawej od drzwi wejsciowych. Ale niestety to chyba bedzie musialo poczekac na remont kuchni, bo chcemy wywalic drzwi i scienke od kuchni i otworzyc calkiem na przedpokoj. W takim wypadku musza byc jednakowe plytki przedpokoj/kuchnia.

konwalia

Cytat: mobka w 31 Mar 2012, 21:17:28i kanapy (naroznika
a nie macie nowego?

jak wam zależy na przestrzeni, to ja bym otworzyła kuchnię

mobka

#7
Jakbysmy jednak mieli zamiar wydzielac sypialenke, to w takim wypadku wygladaloby to mniej wiecej tak (plan2)

Dodany tekst: 31 Mar 2012, 20:26:51

Cytat: konwalia w 31 Mar 2012, 20:18:59
a nie macie nowego?

jak wam zależy na przestrzeni, to ja bym otworzyła kuchnię

Ma 2 lata i jest w oplakanym stanie (kot podrapal boki z dermy, derma sie poprzecierala sama z siebie - masakra).

Angie

mobka a jakby w miejscu kuchni zrobić małą sypialnię,
a kuchnię przenieść do salonu i otworzyć wszystko na przedpokój?

salsa

Cytat: mobka w 31 Mar 2012, 21:26:13Jakbysmy jednak mieli zamiar wydzielac sypialenke, to w takim wypadku wygladaloby to mniej wiecej tak (plan2)
mobka, nie dałabym rady w sypialni bez okna
dlatego bardziej podoba mi sie propozycja Angie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

mobka a mi się wydawało, jakbys dopiero go kupowała

mobka

#11
Elvelve, dodatkowo w twoim pomysle nie da sie tak naroznika postawic, bo jest kaloryfer zaraz przy oknie. No i przy takim ustawieniu nie otworzysz drzwi okiennych (okno do ziemi 240x240) otwierane tradycyjnie.

Bedziemy chcieli zrobic tak (plan3)

Dodany tekst: sob, 31 mar 2012, 19:36:15

Cytat: Angie w 31 Mar 2012, 20:28:59
mobka a jakby w miejscu kuchni zrobić małą sypialnię,
a kuchnię przenieść do salonu i otworzyć wszystko na przedpokój?

To samo sugerowała nasza opiekunka i sama idea jest b. dobra. Ale nie ma pionow w ogole. Ani wentylacyjnego, ani kanalizacyjnego.

Dodany tekst: 31 Mar 2012, 20:55:08

Jeszcze pomysl elvelve, przerobiony tak, aby nic nie przeszkadzalo sobie - niestety nierealizowalny - po uwzglednieniu pionu, ciagu zabudowy, na koncu zostaje ok. 100cm, a moze nawet mniej - musielibysmy dokladnie pion zmierzyc. Stolik i krzesla sie nie zmieszcza.
Lodowki lub piekarnika/plyty na druga sciane sie nie da przeniesc, bo glebokosc to tam ok. 56cm. Szafki mozna sobie na wymiar zrobc, sprzety niestety nie wejda.

A sam pomysl nie byl glupi ;D

Kasia

#12
z kuchni jest wyjscie na balkon?
po co tym stolikiem tak krecić? nie mozna go w róg wstawić? w ten róg z oknami?
Mi się opcja z wydzieleniem kącika sypialnego bardzo bardzo podoba!

jakbym mogła u siebie tak zrobic to bym zrobiła ale u mnie w kwadratowym prawie pokoju nidyrydy

rilla

Mobka ja bym wydzielala ten kacik,sasiedzi tak zrobili i sa zadowoleni, zrobili przesuwnr drzwi a miedy pokojem a tym kacikiem sypialnianym wstawili waskie okno, zeby wpadalo swiatlo

Kasia

moja koleżanka miała niższą ściankę postawioną, tak gdzieś do wysokosci drzwi

mobka

Kasia, tak, z kuchni jest wyjscie na balkon. Jak wstawisz stolik w rog, to krzesel pod niego nei wsuniesz, a takiego wiekszego stolika, pod ktory da sie krzesla wsunac w ten rog nie zmiescisz.

Pomysl wydzielenia na 99% umarl ;) To wszystko na prawde ladnei wyglada na papierze (ekranie ;)), ale w rzeczywistosci, to sie kliteczki robia - nie chce ;D

marlen_ka

a ile metrów ma to mieszkanie?

elve

mobka a sciana między kuchnią, a pokojem Kuby jest nośna?
w sumie jakby wam sie chciało z tą ścianą powalczyć, to otwierają się przed wam spore perspektywy aranżacyjne

mobka

marlenka, 48,7m2
elvelve, nie jest nosna. Ale ograniczaja nas koszty. Wiec jakbysmy tamta wywalili, to te miedzy salonem a kuchnia trzeba by bylo zmieniac na taka z bloczkow, bo teraz to tylko k-g jest. A na k-g szafek nie powiesze.

elve

Umeblowanie bardzo przypadkowe, chodzi tylko o koncepcję
http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/170525
W ciemnej sypialni można zrobić ścianę 2m a nad nią szybę

mobka

Elvelve, ale jak w takiej sytuacji ma sie sprawa z pionami kanalizacyjnymi i wentylacyjnymi?
Musze tylko sprostowac - bo sciana nosna nie jest, ale jest pion miedzy pokojem a kuchnia i przedpokojem.

Angie

wklejcie do posta, bo mi się nie otwiera w pracy ;D

elve

piony masz w łazience
tak tylko podrzuciłam pomysł
jakbyście chcieli sprawdzić czy się da, to trzeba dokładnie sprawdzić/wymierzyć co gdzie jest

mobka

Cytat: elvelve w 02 Kwi 2012, 11:07:46
piony masz w łazience
tak tylko podrzuciłam pomysł
jakbyście chcieli sprawdzić czy się da, to trzeba dokładnie sprawdzić/wymierzyć co gdzie jest
Yhym.
Tylko i tak zostaje slupek w miejscu pionow wlasnie na laczeniu tych 3 pomieszczen.

elve