sałatka pyszna

Zaczęty przez golinda, 21 Mar 2012, 10:43:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

wczoraj jadłam i dzielę się przepisem, bo mi bardzo smakowała

składniki:

-sałata lodowa
-pomidorki koktajlowe
-ogórek świeży
-pomidory suszone z zalewy
-orzechy włoskie
-pestki słonecznika
-kiełki słonecznika
-ocet balsamiczny
-musztarda sarepska
-dżem pomarańczowy
-oliwa
-pieprz
-parmezan

wykonanie:

sałatę podrzeć na kawałki, pokroić pomidorki, ogórki, pom. suszone (max na pół)

sos: dwie łyżki oliwy, dwie łyżki musztardy, łyżka dżemu i trochę pieprzu - wymieszać wszystko

sos dobrze wymieszać z sałatą, dodać pozostałe składniki i delikatnie wymieszać, kiełki powinny być na wierzchu
całość posypać tartym parmezanem

bardzo mi smakowała, głównie ze względu na sos


iksa_nl

#1
ile tego octu do sosu?

Dodany tekst: 21 Mar 2012, 11:16:01

a pestki slonecznika takie normalne z paczki prosto czy prazyc na patelni?

golinda

aaa, zapomniałam o occie, mała łyżeczka

ja pestki prażę, ale jak kto woli

justynaaaa2

nooo musi być pyszna :)
ja ostatnio mam fazę na sałatkę z truskawkami ;D nie są to oczywiście nasze pyszne truskawy ale i te hiszpańskie w sałatce dają radę :)

abkasia

Cytat: justynaaaa2 w 21 Mar 2012, 21:14:22
nooo musi być pyszna :)
ja ostatnio mam fazę na sałatkę z truskawkami ;D nie są to oczywiście nasze pyszne truskawy ale i te hiszpańskie w sałatce dają radę :)
jaka?

justynaaaa2

abkasia a różne to co akurat mam ;) np. mieszanka sałat, kurczak grillowany, truskawy i pestki słonecznika albo liście szpinaku zamiast sałat, truskawy, orzechy albo jeszcze z mozarellą no i obowiązkowo sos z octu :D
w necie jest dużo przepisów na sałatki z truskawkami :)

inkageo

Ale fajna! Tylko skąd ja wezmę kiełki słonecznika? WTF?
Imagine there is no hate

mobka

Cytat: inkageo w 21 Mar 2012, 22:15:40
Ale fajna! Tylko skąd ja wezmę kiełki słonecznika? WTF?

Nawet z tesco ;) Tam gdzie wszystkie kielki stoja ;)

inkageo

W mojej wsi to Lidl, Kaufland, Intermarche i bierdony :D Ale się poprawiają, w Kauflandzie już jest zielony pieprz w zalewie :D
Imagine there is no hate

justynaaaa2

inkageo na pewno gdzieś są, one są wszędzie ;D w lidlu fakt, nie wiedziałam, asortymentu reszty sklepów nie znam bo nigdy nie byłam, ale na pewno gdzieś macie ;)

inkageo

Golinda mi zawsze kłopotu kulinarnego narobi :D Pamiętam jak mnie ten zielony pieprz męczył :D Ale MAM! Nie używam, ale MAM cały słoik :D
Imagine there is no hate

foszek

Cytat: inkageo w 21 Mar 2012, 22:40:34Pamiętam jak mnie ten zielony pieprz męczył
mnie teraz mecza papryka wedzona, w co drugim przepisie w necie stoi a ja nie umiem jej tu kupic

jo_miekka

Cytat: foszek w 21 Mar 2012, 23:12:35mnie teraz mecza papryka wedzona, w co drugim przepisie w necie stoi a ja nie umiem jej tu kupic

na pewno jest!
o rany jak ja lubię paprykę wędzoną!


szelma

U nas była ta papryka wędzona, ale tylko w takim lepsiejszym supermarkecie i tylko oryginalnie hiszpańska. I kosztowała bodajże 5 euro za słoiczek ;). A potem D. jej użył do jednego dania, resztę zostawił w słoiku i wzięła się i zepsuła ;).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jo_miekka

Cytat: szelma w 22 Mar 2012, 08:37:30i wzięła się i zepsuła

ale to o takiej w proszku mówimy? jak się zepsuła?

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jo_miekka

Cytat: szelma w 22 Mar 2012, 09:28:25
Taka w słoiku.

no w słoiku, ale w jakiej formie, że kawałki, czy o proszku mówimy, bo ja mówię o przyprawie, a Wy chyba o czymś innym

szelma

Takie kawałki papryki wędzonej w zalewie w słoiku.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jo_miekka


iksa_nl

U mnie w Kauflandzie sa kielki. Leza tam, gdzie seler naciowy, szczypiorek, baklazany i cukinie ;)

rudasekawf

Cytat: golinda w 21 Mar 2012, 10:43:16-dżem pomarańczowy
czy ten dżem nadaje charakterystyczny smak, bo mam w domu jeszcze morelowy (też żółty :P), którego nie jadam i może zużyłabym ??

Kupiłam ocet balsamiczny (podejmuję próbę przekonania się do niego)  brakuje mi jeszcze tych kiełków.

mayagaramond

Cytat: rudasekawf w 22 Mar 2012, 13:03:06czy ten dżem nadaje charakterystyczny smak, bo mam w domu jeszcze morelowy

pomaranczowy dzem (pod warunkiem, ze jest ze skorka pomaranczy) ma gorzkawy smak, a morelowy bedzie poprostu slodki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

#22
Cytat: mayagaramond w 22 Mar 2012, 13:16:56pomaranczowy dzem (pod warunkiem, ze jest ze skorka pomaranczy) ma gorzkawy smak
właśnie dlatego pytam, bo nigdy nie miałam takie dżemu, bo z reguły nie jadam żółtych

Dodany tekst: 22 Mar 2012, 13:18:25

Dzięki :)

mayagaramond

rudasekawf - najlepiej kup angielski dzem pomaranczowy.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

emcia

super te pomarańczowe dżemy były