Autor Wątek: Świąteczny piernik staropolski  (Przeczytany 44699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutenka

Odp: Świąteczny piernik staropolski
« Odpowiedź #550 dnia: 30 Paź 2018, 21:33:58 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ja rok temu nie mialam jak przez urlop. Ale teraz nie ma zmiluj   a poza tym moja rodzina go uwielbi
ja jestem jedyną osobą w mojej rodzinie która nie lubi piernika. Tzn. zjem, ale jak już naprawdę nic innego nie ma. Ale może...
I'm not a psychopath, Anderson, I'm a highly-functioning sociopath. Do your research.

niewiemjaka

« Odpowiedź #551 dnia: 30 Paź 2018, 21:36:41 »
Powariowaly? To już?? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Omatko ale ten czas zapieprza, zaraz święta
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

mobka

« Odpowiedź #552 dnia: 30 Paź 2018, 21:42:10 »
Ja go też jeszcze nie zrobiłam przez te wszystkie lata 🤣
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rudasekawf

« Odpowiedź #553 dnia: 30 Paź 2018, 21:57:43 »
Ja jak co roku bede robiła. W czwartek zagniatam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj produkty już mam.
Uwielbiam go ja i cała rodzina.
« Ostatnia zmiana: 30 Paź 2018, 21:58:03 wysłana przez rudasekawf »

wrobelek0403

« Odpowiedź #554 dnia: 30 Paź 2018, 22:08:09 »
salsa, never ever Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

wrobelek0403

« Odpowiedź #555 dnia: 30 Paź 2018, 22:08:44 »
rudasekawf, ja zagniatam w sobote Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #556 dnia: 30 Paź 2018, 22:21:59 »
może w końcu zagniotę, jak myślicie kochanieńkie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

callja

« Odpowiedź #557 dnia: 30 Paź 2018, 23:53:37 »
Ja go też jeszcze nie zrobiłam przez te wszystkie lata 🤣
Ja raz i nigdy więcej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za to zamierzam popełnić w tym roku pomidorowy z jadłonomii.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

salsa

« Odpowiedź #558 dnia: 31 Paź 2018, 07:55:06 »
widzę, ze post z przepisem ma juz 11 lat !! moze naprawdę powinnam go zrobic w tym roku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jakies porady dla żółtodzioba >?????????????????
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #559 dnia: 31 Paź 2018, 08:08:42 »
pomidorowy z jadłonomii
Brzmi okropnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #560 dnia: 31 Paź 2018, 08:09:37 »
salsa, ja mam w domu na wydrukowanym przepisie modyfikacje, wrzuce potem.

salsa

« Odpowiedź #561 dnia: 31 Paź 2018, 08:54:02 »
salsa, ja mam w domu na wydrukowanym przepisie modyfikacje, wrzuce potem.
to wrzuć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj moze wrescie to zrobię Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Brzmi okropnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jadłam buraczanego murzynka, jakie to było dobre Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #562 dnia: 31 Paź 2018, 09:26:49 »
salsa, ja raz jadlam buraczanego i byl paskudny.

Ale ciastka brownie z fasoli byly super.

feeling.good

« Odpowiedź #563 dnia: 31 Paź 2018, 11:22:09 »
Ten piernik pomidorowy jest genialny!!!

salsa

« Odpowiedź #564 dnia: 31 Paź 2018, 11:32:51 »
feeling.good, i nie leżakuje miesiącami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ??

feeling.good

« Odpowiedź #565 dnia: 31 Paź 2018, 11:36:57 »
feeling.good, i nie leżakuje miesiącami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ??

Haha, nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ale staropolski też polecam.

OlaFasola

« Odpowiedź #566 dnia: 31 Paź 2018, 14:35:04 »
widzę, ze post z przepisem ma juz 11 lat !! moze naprawdę powinnam go zrobic w tym roku
widzę, ze post z przepisem ma juz 11 lat !! moze naprawdę powinnam go zrobic w tym roku
Stara daj spokój, ja też nie robiłam, nie jesteś jedyna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

brawurka

« Odpowiedź #567 dnia: 31 Paź 2018, 15:31:03 »
ja też nie robiłam i w tym roku to się nie zmieni

margareta

« Odpowiedź #568 dnia: 31 Paź 2018, 15:49:51 »
Robiłam przez dwa ostatnie lata i w tym roku robię znów.

errata

« Odpowiedź #569 dnia: 05 Lis 2018, 15:57:56 »
ja zrobiłam w zeszłym roku pierwszy raz i wyszedł super. Kiedy najpóźniej trzeba go zrobić? w tym tygodniu da radę jeszcze?

niewiemjaka

« Odpowiedź #570 dnia: 05 Lis 2018, 16:57:29 »
Errata spokojnie, zazwyczaj zboeralysmy sie na 11.11

mayagaramond

« Odpowiedź #571 dnia: 08 Lis 2018, 18:13:24 »
Moge zrobić z połowy składników?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

« Odpowiedź #572 dnia: 08 Lis 2018, 18:15:25 »
mayagaramond, mysle, ze spokojnie. Z całej porcji wychodzą dwa placki na dwie blachy piekarnikowe. Zrób dwa mniejsze, tylko nie za cienkie. Nie mozesz zrobic jednego, bo go potem nie przekroisz do przełożenia. Jest zbyt twardy na poczatku.

salsa

« Odpowiedź #573 dnia: 08 Lis 2018, 18:49:08 »
Wróbel, a gdzie Twój zmodyfikowany przepis???

wrobelek0403

« Odpowiedź #574 dnia: 08 Lis 2018, 19:50:50 »
salsa, nie mam modyfikacji, tylko wskazówki. Bo to specyficzne ciasto jest:

1, do rozpuszczenia sody używamy odrobiny mleka, w składnikach mleka nie ma, tylko dopiero w przepisie i za pierwszym razem miałam niespodzianke jak doszłam do momentu dodania sody.

2. po zagnieceniu ciasto ma konsystencje gęstego błota, a po lezakowaniu jest twarde, da się wałkować, ale dość lepkie, wiec trzeba wałkować miedzy dwoma kawałkami pergaminu/papieru do pieczenia. Potem tylko połozyć na blache i zdjać górny kawałek papieru po wałkowaniu.

3. ja jednak pieke 10-12 dni przed Wigilią, bo za pierwszym razem nie zdązyło mi zmięknąc przez tydzien.

4. Pieke 35-45 minut w 170 st, a nie jak w przepisie 60 minut. Ciasto jest cały czas miekkie, nie "zbija sie" jak standardowe ciasto w piekarniku i ma sie wrazenie, ze wciaz jest nieupieczone, ale to złudzenie. Mi po 45 minutach zaczeło sie juz przypalac. A ciagu 10 minut od wyjęcia było twarde jak kamien. Takze zaleznie od piekarnika wystarczy ok. 40 minut. Mozna piec dwie blachy na raz.

5. Przelozone placki owijam papierem do pieczenia i wkładam do reklamówki z kawałkiem rozkrojonego jabłka (jabłko owijam troche folią alu, zeby jabłko sie nie stykało z ciastem).

2. Przepis na polewe: 5 łyżek kakao, 5 łyżek masła, 5 łyżek kwaśnej śmietany 18tki. Podgrzewac w rondelku, mieszając zeby sie wszystko połączyło na gładką masę, do temp ok. 80 st, nie zagotowywac. Polewać od razu. Odczekać do wystygniecia.

No i tyle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj