Świąteczny piernik staropolski

Zaczęty przez sonja, 04 Lis 2007, 16:11:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: goga w 21 Gru 2014, 22:17:01
Zwierzu - a same powidła jesz? bo ja tak :)  i właśnie piję krupnik sliwkowy
nie, jak juz slodkie chce, to kromke z miodem jem, powidel nie jadlam z wlasnej woli chyba z 10 lat, jak nie wiecej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Świetny piernik, w tym roku odpuściłam, ale jutro naparzam makowce ;) a zaraz upiekę winne, zostało mi jeszcze jedno ciasto i napchanie orzeszków.

callja

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Gru 2014, 22:01:17jestes jedna z niewielu bojkotujacych ten piernik
Ja bojkotuję od kilku lat, raz uległam i potem całą moją robotę teściu spieprzył :P
W tym roku zamówiłam bezglutenowy piernik w cukierni :P
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aja

To ja tez nie przepadam za piernikiem ani za powidlami
ale robie dla rodziny




aja

Ale piernik czekoladowy z kwestii.... bardzo mi smakował
Az zaluje ze nie zrobilam

aja

Właśnie zabieram się za wyrobienie ciasta bo mam zamówienie :)
Ale mi osobiście średnio smakował bardzo średnio!

wrobelek0403

a wlasnie, u mnie wszyscy zachwyceni :D

ale ja mniej, lol za mało wilgotny dla mnie :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


niewiemjaka

Dragon no to tym bardziej super :)

no piernik dobry, wszystkim smakowal, ale jak co roku, żeby to był rarytas to nie wiem :D chyba że ktoś lubi pierniczki alpejskie - z nimi mi sie kojarzy
Zawijane makowce teściowej lepsze :P

rudasekawf

#435
Jeszcze parę lat i będzie tradycja, że odkopuję wątek w połowie października, a wszystkie się dziwią, że zwariowała lol lol lol

Tak, tak kochane już czas na kupno składników lol

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: rudasekawf w 16 Paź 2015, 07:38:03Tak, tak kochane
lol lol bedzie mi to wypominane do konca zywota mego lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

W kauflandzie już czekoladowe Mikolaje na półkach...

Kasia

W oni juz bombki itd. Musze spojrzeć czy czasem nie jest za późno ns pierniki na które sie czaje od dawna, je tez jakos teraz trzeba zacząć majstrować.

wrobelek0403

hahaha lol

a ja juz tydzien temu liczyłam i sprawdzałam, kiedy kupic, kiedy zagniesc :D :D w przyszłym tygodniu kupuje, za dwa zagniatam :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: wrobelek0403 w 16 Paź 2015, 09:27:54
hahaha lol

a ja juz tydzien temu liczyłam i sprawdzałam, kiedy kupic, kiedy zagniesc :D :D w przyszłym tygodniu kupuje, za dwa zagniatam :D :D
ukrywałaś się lol lol

niewiemjaka

jak szelma wspomniała o prezentach (a może ktoś inny), od razu pomyślałam o pierniku lol
na pewno zrobię w tym roku również :) choć może nie tak wcześnie lol

calla

#442
Ja piernika robić nie będę, bo mnie nie zachwycił.
Za to składniki na ciastka juz kupuje. U mnie wszystko świąteczne juz we wrześniu wykladaja.
Art. szkolne, a obok świąteczne ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

niewiemjaka

Calla mnie też ten piernik nie zachwyca :D ale jak się robi to są dwie zalety:

1) jest duuuuży
2) inni zjadaja i zachwalają!
:D

didi_loczek

calla, hahah zawsze mnie to śmieszy, że pierniki i inne słodkości świąteczne pojawiają się w sklepach przed Halloween lol lol lol

Ja w tym roku chyba spasuję z piernikiem, dla nas dwojga nie opłaca mi się robić ;).

calla

Cytat: didi_loczek w 16 Paź 2015, 13:03:06
calla, hahah zawsze mnie to śmieszy, że pierniki i inne słodkości świąteczne pojawiają się w sklepach przed Halloween lol lol lol


Ja w tym roku miałam ciężkie zderzenie z rzeczami świątecznymi. Wróciłam z urlopu i nie dosyć, ze zimno to właśnie juz wszystko świąteczne. Myślami byłam zupełnie gdzie indziej.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zosia2007

Ja jak co roku na pewno go upieke. Uwielbiam go, jak zreszta wszystkie pierniki :)

wrobelek0403

ja chce w tym roku zrobic wczesniej, bo w zeszłym zabrakło mu 4 dni. Najlepszy był po BN.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: zosia2007 w 16 Paź 2015, 14:48:07
Ja jak co roku na pewno go upieke. Uwielbiam go, jak zreszta wszystkie pierniki :)
Ja też go uwielbiam, chociaż pierniki ogólnie tak średnio. Co roku dużą część rozdam, bo w rodzinie dużo chętnych. Dla mnie robienie tego piernika to czas, kiedy zaczynam myśleć o świętach itd.

calla

Ja tez uwielbiam piernik. Pierniczki na opłatku na pewno będę piekła. Ale ten piernik mnie nie zachwycił na tyle, żeby go piec. Kwestia gustu, bo mojej mamie smakował.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)