Świąteczny piernik staropolski

Zaczęty przez sonja, 04 Lis 2007, 16:11:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

nooooooo :D
rozwala mnie ten wątek jak mi wyskakuje w nieprzeczytanych ;D

rudasekawf

Cytat: justynaaaa2 w 29 Paź 2013, 21:33:58rozwala mnie ten wątek jak mi wyskakuje w nieprzeczytanych Grin
ja zaczynam się cieszyć na święta jak się pojawia :)

aniak1211


kotabma

podbijam bo powoli czas myslec o zrobieniu zakupow i przygotowaniu ciasta ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

#154
już zrobiony i leżakuje :)


Dodany tekst: 02 Lis 2013, 11:38:17

Cytat: sonja w 08 Lis 2007, 08:36:02

Nie ma szans sie zespsuć:) kiedyś taki piernik robiło się wraz z narodzinami córki i czekał do jej ślubu - Sweede, Brawurka do roboty :-P

twinnie77,  tak ręką:) można sobie dzieciństwo przypomnieć, bo to coś jak grzebanie w błotku:)) i to na początku będzie baaaardzo luźną konsystencję miało to się nie przejmować proszę. Stwardnieje elegancko.
moje wyszło dziwnie rzadkie, niezbyt ostudzone było  :blush: i kulki bym z tego nie ulepiła

justynaaaa2


zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 02 Lis 2013, 20:13:09
Powiem krótko: zabiję was ;D
bedziesz robić? :D
Na pewno nie będziesz żałować on jest przepyszny :)

aniak1211

Moj maz zabrani mi nim czestowac kogokolwiek :D
Uwielbiamy go oboje:)
Jutro bede robila.

justynaaaa2

zosia2007 wczoraj zrobiłam ;D
Uznałam że łatwy i szybki przepis, mam domowe powidła śliwkowe więc nie mam wyjścia zwłaszcza że tak mi walił po oczach ten przepis :D
Mam tylko pytanie czy to ciasto jak sie je wyrobiło jest takie rzadkie dość?bo ja bym narazie nic z tego nie rozwałkowała :hmm: ono stwardnieje?

rudasekawf

Cytat: justynaaaa2 w 03 Lis 2013, 09:27:39Mam tylko pytanie czy to ciasto jak sie je wyrobiło jest takie rzadkie dość?bo ja bym narazie nic z tego nie rozwałkowała hmm ono stwardnieje?
Spokojnie zostaw w chłodnym miejscu, trochę wyrośnie, zmieni konsystencję i będzie idealne do wałkowania.

feeling.good

Ja zrobię w tygodniu albo w przyszły weekend. Sama za piernikiem nie przepadam, ale taki domowy może mi posmakuje.

aniak1211

Cytat: justynaaaa2 w 03 Lis 2013, 09:27:39ja bym narazie nic z tego nie rozwałkowała hmm ono stwardnieje?
Konsystencja sie zmieni,
ale nigdy nie walkuje,"wklepuje" czy "ukaladam" (brakuje mi slowa :D ) palcami:)

emcia


rudasekawf

Cytat: aniak1211 w 03 Lis 2013, 11:46:15ale nigdy nie walkuje,"wklepuje" czy "ukaladam" (brakuje mi slowa Cheesy ) palcami:)
ja wałkowałam :)

kotabma

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

I ja mam dzisiaj zamiar poczynić to cudo, jeśli znajdę trochę czasu :) Ojjjjjjj tak :)

feeling.good

I ja zrobiłam. Stoi na razie w pokoju przy otwartym oknie, a później M. do garażu wyniesie :)


wrobelek0403

a ja nie zrobie :( bo nie mam kuchni lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211



aniak1211

#171

iksa_nl

mozna to trzymac na balkonie? jak bedzie 10 stopni na zewnatrz to juz po ptakach?

nie mam miejsca w lodowce, zeby tak dlugo to trzymac..a tak kusicie, ze chcialam sprobowac.

rudasekawf

Cytat: iksa_nl w 07 Lis 2013, 15:08:58mozna to trzymac na balkonie? jak bedzie 10 stopni na zewnatrz to juz po ptakach?
niektórzy trzymają w pomieszczeniu gospodarczym, tam jest chyba więcej stopni niż 10, więc problemu nie powinno być, gorzej jak przyjdzie mróz :D

iksa_nl

w piwnicy mam jakies 17 stopni to juz chyba bedzie za cieplo ;)