Cycki teściowej, cycki murzynki

Zaczęty przez rudasekawf, 16 Mar 2012, 19:37:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Pycha ciasto, proste i szybkie do zrobienia. Nie wiem czy nie znalazło się już na strefie. Ale wstawiam:

Składniki

1/2 szkl. maku ( w całośći)
1 szkl cukru
1 szkl mleka
1/2 szkl. kokosu
7 jaj (daje duże)
3 łyżki  mąki pszennej
20 dag masła prawdziwego
1 op biszkoptów okrągłych
wódka/amaretto (jakikolwiek mocniejszy alkohol).

Ciasto bezowe:
Białka ubić na sztywno z 1/2 szklanki cukru, gdy ubite ,dodać mak i kokos .Blaszkę natłuścić i posypsć bułką tart (ja piekę w papierze) piec przez 30 minutw temp 180o C. W piekarniku elektrycznym dałam górną i dolną grzałkę, bez termoobiegu.

Krem
1/2 szkl mleka zagotować z 1/2 szklanki cukru . 1/2 szklanki mleka zmiksować z żółtkami , dodać mąkę, zmiksować -wlać do gotującego się mleka (tego z cukrem),energicznie mieszać tak aby się gródki nie porobiły. Ostudzić masę. Masło ubić tak aby było puszyste dodawać zimną masę, dobrze wymieszać .

Na wystudzone ciasto nałożyć krem ,następnie ułożyć biszkopty (każdy zamoczyć w alkoholu - dość obficie) jeden obok drugiego .Na koniec polać polewą, ale ostrożnie aby nie stopił się krem bo polewa jest gorąca więc leję ją cieniutkim strumieniem trzymając dość wysoko nad ciastem . możesz czymś posypać wiórki lub te kolorowe ozdoby.

Aha polewa czekoladowa:
2/3 kostki margaryny lub masła
8 łyżek cukru
2-3 łyżki czubate kakao
2 łyżki mleka
Wrzucić wszystko do rondelka i rozpuścić, mieszać, żeby cukier się rozpuścił (jeśli sie gotuje a dalej sa grudki cukru dodaj troszkę więcej mleka).

Fotka od razu po zrobieniu, dodam jak rozkroję :) musi zastygnąć

bozena.dp

ja robię bardzo podobne ciasto, tylko zamiast biszkoptów daję delicje, których spód biszkoptowy maczam w alkoholu, układam jedną obok drugiej i zalewam galaretką ;)
rzadko robię to ciasto, ale bardzo je lubię :)

aniak1211

#2
Pamietam to ciasto z dziecinstwa:D
Smakowalo mi bardzo,dawno nie jadlam,
moze kiedys upieke:)
Znam wersje z rodzynkami na biszkoptach:D

magdalinska

Cytat: aniak1211 w 16 Mar 2012, 20:36:46Znam wersje z rodzynkami na biszkoptach:D
ja tez :)
gdyby nie to, ze mi sie nie chce, to moze sprobowałabym upiec

wrobelek0403

Cytat: aniak1211 w 16 Mar 2012, 20:36:46Znam wersje z rodzynkami na biszkoptach:D

ja tez :D moja babcia robiła :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: aniak1211 w 16 Mar 2012, 20:36:46Znam wersje z rodzynkami na biszkoptach:D
normalnie daję :) ale w gości przyjeżdża dziadostwo :P i miało być bez skojarzeń :)

aniak1211


konwalia

ja nie znam takich wynalazków, u mnie w domu robiło się zawsze klasyczne ciasta-serniki, babki, biszkopt z owocami, placki, murzynka
więc takich ciast wszytsko w jednym nie znam

rudasekawf

Cytat: konwalia w 16 Mar 2012, 21:39:28ja nie znam takich wynalazków, u mnie w domu robiło się zawsze klasyczne ciasta
na pewno warto spróbować, bo moim zdaniem ciasto jest dobre. Lubię jak jest mocno alkoholowe, ale wtedy nie nadaje się dla dzieciaków.

magdalinska


yoy

ja nie znam tego ciasta, ale chciałam tylko napisać, że jego nazwa jest the best :D :D :D
Co spojrzę na tytuł tego wątku to mi się paszcza cieszy :D :D :D

emcia

takie to dobre, niestety spotykam tylko w gościach :)
może kiedyś popełnię