jest mieszkanie, jest remont

Zaczęty przez bozena.dp, 07 Mar 2012, 12:54:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena.dp

#75
Cytat: maraxela w 08 Mar 2012, 21:03:47
mozesz wywalic sciane od pokoju 10,5 i polaczyc ja z kuchnia

nie mogę, bo to ściana nośna
każda ściana, która na ostatnim planie (tym ze spóldzielni) jest gruba jest ściana nośną nie do ruszenia

Dodany tekst: 08 Mar 2012, 21:42:25

nionczka dzieki za radę, tak zrobię :)

nionczka

Ja bym jednak pokombinowała z kuchnią w salonie. w kuchni można zrobić dodatkową sypialnię i zrobić aneks w salonie. Wiem, że 16 metrów to nie dużo, ale otwarta kuchnia też wiele nie musi zajmować. A jednak są dwie sypialnie. Ja w Es miałam 48 metrów, 2 sypialnie i odzielną kuchnię.Salon miał 12 metrów i mieściła się w nim spora biblioteczka 480 cm, stól o średnicy 115cm i 4krzesła, sofa Klippan i stolik kawowy. Może nie był to wersal, ale oddzielna sypialnia to zupełnie inna jakośc życia. Nasza kuchnia miała 9 metrów i moim zdaniem była za duża jak na to mieszkanie. Gdyby to ode mnie zależało, połączyłabym ją z salonem powiększając przestrzeń dzienną.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

ja też bym wiele zrobiła aby mieć oddzielną sypialnię, więc pomysł nionczki mocno bym rozważyła :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

bozena.dp po pierwsze gratuluję mieszkania :)

a co do remontu to podoba mi się pomysł nionczki z sypialnią w obecnej kuchni i salonem z aneksem
a co z balkonem? bardzo chcecie? bo może jest możliwość zabudowy i wtedy można by powiększyć nieco ten pokój  :hmm:

magdalinska

ja tez wolałabym mały salon z aneksem i osobna sypialnie.
w krakowie tak mielismy, w salonie był aneks, mały stolik + 2 krzesła, sofy + dwa regały. Jak dla mnie to wystarczajaco + własna sypialnia

bozena.dp

no dobra, a w którym miejscu w pokoju byście ten aneks umieściły?
bo ja tego nie widze
teoretycznie musiałoby to być na ścianie łączącej pokój z obecną kuchnia i łazienką, bo tam są rury: woda, gaz...

nionczka

Bozena, dla mnie aneks chyba najlepiej na scianie przeciwleglej do okna. Jesli zdecydujesz sie na kuchenke elektryczna, to tylko odplyw ze zlewu tzreba bedzie podciagnac do pionu, a to wcale nie jest takie trudne. Duzej odleglosci nie ma. To prawie jakbys wode na wyspe podciagala.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Bożena, gdyby przenieść drzwi do pokoju 10.50 tak, aby wchodziło się po ścianie (potrzebowałabyś proj. konstruktora - do ogarnięcia i nie takie drogie), to można by zrobić mini łazienkę częściowo w obecnej łazience częściowo w korytarzu. Kuchnia mogłaby być we wnęce, w tym co zostałoby z łazienki. A w obecnej kuchni można by spróbować urządzić mini sypialnię (bardziej aneks sypialny) z wejściem przy drzwiach balkonowych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#83
Cytat: nionczka w 09 Mar 2012, 22:21:37
Bozena, dla mnie aneks chyba najlepiej na scianie przeciwleglej do okna. Jesli zdecydujesz sie na kuchenke elektryczna, to tylko odplyw ze zlewu tzreba bedzie podciagnac do pionu, a to wcale nie jest takie trudne. Duzej odleglosci nie ma. To prawie jakbys wode na wyspe podciagala.
A wentylacja okap ? Ja mam podlaczone to pod wentylacje . Cbyba da sieb tez przez jakies filtry to zrobic . Ja place za indukcje chyba mniej niz  moja mama za gaz .

jestynka

Cytat: maraxela w 10 Mar 2012, 07:28:20
A wentylacja okap ? Ja mam podlaczone to pod wentylacje . Cbyba da sieb tez przez jakies filtry to zrobic . Ja place za indukcje chyba ,niej niz moja mama za gaz .

można okap rurą do wentylacji pociągnąc i rurę ładnie osłonić :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

tak jest - wyciac gaz i zrobic indukcje - ja kocham swoja ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

#86
Cytat: sierpniowajulka w 09 Mar 2012, 22:37:44
Bożena, gdyby przenieść drzwi do pokoju 10.50 tak, aby wchodziło się po ścianie (potrzebowałabyś proj. konstruktora - do ogarnięcia i nie takie drogie), to można by zrobić mini łazienkę częściowo w obecnej łazience częściowo w korytarzu. Kuchnia mogłaby być we wnęce, w tym co zostałoby z łazienki. A w obecnej kuchni można by spróbować urządzić mini sypialnię (bardziej aneks sypialny) z wejściem przy drzwiach balkonowych.

szczerze mówiąc nie do konca umiem to sobie wyobrazic, możesz mi to narysować? :blush:

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 11:08:38

wszystkie macie plyty indukcyjne? nikt nie ma gazu?
ile taka płyta pradu bierze?

aniak1211

#87
Chwalicie te indukcje:)
Bo tez sie nad taka zastanawiam,
moje nowe garnki nawet nadaja sie do indukcji:D

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 11:12:50

Cytat: bozena.dp w 10 Mar 2012, 11:07:35wszystkie macie plyty indukcyjne? nikt nie ma gazu?
ile taka płyta pradu bierze?

Ja od lat gotuje na elektrycznej,ale takiej starodawnej,nie na plycie ceramicznej;)
nie wiem jaka jest roznica w kosztach uzytkowania,
ale garnki nie niszcza sie tak jak przy gazie:)


Dodany tekst: 10 Mar 2012, 11:19:17

I napisze ze pomysl z aneksem w salonie z 2 sypialniami tez mi sie podoba:)

Rodzice P. robili sobie remont w mieszkaniu,wywalili sciane z kuchni do pokoju (malenki pokoik to byl;))
Bardzo fajnie teraz maja:)
Co prawda maja duze mieszkanie i zostaly im 2 pokoje;)

mobka

Ja bede przeciwko aneksowi w salonie i osobnej klitkowatej sypialni. Przy takim scenariuszu wszystkie pomieszczenia beda klitkowate. Nie znioslabym. Dla mnie juz obecne mieszkanie ma znamiona klitkowatego (2 pokoje, osobna kuchnia, przedpokoj lazienka na 48m2). I nie wyobrazam sobei na moim metrazu zrobic 3 pokoju. To juz wolalabym zrobic tak jak bylo pierwotnie, czyli salon otworzyc na kuchnie, zeby miec poczucie przestrzeni. Ale nie zrobie tego, bo nie wyobrazam sobie Mlodego lazacego po kuchni i przeszkadzajacego nam w spaniu.

justynaaaa2

Cytat: bozena.dp w 10 Mar 2012, 11:07:35
wszystkie macie plyty indukcyjne? nikt nie ma gazu?
ile taka płyta pradu bierze?
nie wszystkie, ja mam gaz ;) i teraz przy moim częstszym gotowaniu opłaty mam 20-22 zł./2 miesiące :D
nie mam porównania z indukcją, więc nie wiem co lepsze ;D
musiałabyś też sprawdzić, czy da się u ciebie zrobić płytę elektryczną, chyba nie wszędzie się da  :hmm:

no i gratuluję mieszkania :)

mobka

#90
No nie wszedzie sie da, bojest potrzebnainstalacja trojfazowa. I tez mi sie wydaje, ze gaz jednak taniej wychodzi.

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 14:16:41

Pytalam meza, do plyty chyba zwykla jednofazowa wystarczy. DO piekarnika 3 fazowka musi byc.

zwierzatko_mojej_mamy

ale jesli chcesz kuchniw sralonie to w zyciu z gazem bym nie robila ;) jesli nie, to i tak bym chciala indukcje, ale ja juz sie zakochalam w mojej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Mar 2012, 14:28:20
ale jesli chcesz kuchniw sralonie to w zyciu z gazem bym nie robila ;) jesli nie, to i tak bym chciala indukcje, ale ja juz sie zakochalam w mojej ;)
dlaczego??
w obecnym mieszkaniu mamy kuchnię połączoną z salonem i kuchenkę gazową
nie stanowi to jakiegoś problemu

wrobelek0403

Cytat: magoo w 10 Mar 2012, 14:37:29
dlaczego??
w obecnym mieszkaniu mamy kuchnię połączoną z salonem i kuchenkę gazową
nie stanowi to jakiegoś problemu

tez tak miałam przez kilka lat i w niczym nie przeszkadzało. :)

faza jest na pewno potrzebna do płyty, nie do piekarnika, nawet zajrzałam za szafki :D

a co zalet/wad - jednej strony gaz tanszy, z drugiej - utrzymanie płyty w czystosci duzo łatwiejsze.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: mobka w 10 Mar 2012, 14:13:44
No nie wszedzie sie da, bojest potrzebnainstalacja trojfazowa. I tez mi sie wydaje, ze gaz jednak taniej wychodzi.

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 14:16:41

Pytalam meza, do plyty chyba zwykla jednofazowa wystarczy. DO piekarnika 3 fazowka musi byc.

ja kazaam sobie podcignac sile pod piekarnik jakies 130 cm, ale kabelek mam duzo dluzszy wiec moglabym sobie to walnac nawet na srodku salonu. zaden to problem dla elektryka
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: magoo w 10 Mar 2012, 14:37:29dlaczego??
w obecnym mieszkaniu mamy kuchnię połączoną z salonem i kuchenkę gazową
nie stanowi to jakiegoś problemu
no gaz sie spala ;) ze spalania leca farfocle i ja bym wolala, zeby te farfocle nie osiadaly mi na tapicerce sofy itp ;) pamietam kratke w kuchni od wentylacji i jak czesto musialam ja myc i wiem, ile razy mylam w obecnym kuchniosralonie - roznica dla mnie kolosalna ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy a dało rade zamontowac siłe, bo Ty zdaje sie w starszym budynku mieszkasz  :hmm:


ja miałam w bloku z plyty tak słaba instalacje, ze wystarczyło właczyc czajnik i piekarnik, zeby korki na klatce leciały. Cóz z tego, ze instalacja w mieszkaniu cała nowiutka na kazde pomieszczenie osobna, jak w bloku do doopy  :thumbdown: :thumbdown:

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#97
bozena.dp wydaje mi się ze trudno będzie wydzielić dodatkową sypialnię
problemem jest przede wszystkim szerokość salonu - jedyne miejsce gdzie można by była wydzielić aneks kuchenny to ściana z drzwiami wejściowymi do mieszkania, a to bedzie się wiązało z przenoszeniam pionów(aczkolwiek może gra warta swieczki...)

co propozycji julki, to poprzesuwałam ściany na planie i jeśliby zrobić kuchnię kosztem łazienki, to z łazienki zrobi się dramatyczna kiltka, w kótrej będzie ciężko znaleźć miejsce nawet na małą kabinę prysznicową

patrzę i patrzę na ten plan i jak na razie nie znalazłam dobrego rozwiązania

BTW jeśli zrobisz sypialnie w kuchni, to max szerokość łóżka to 160cm z dostępem tylko od strony nóg

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 10 Mar 2012, 17:52:15zwierzatko_mojej_mamy a dało rade zamontowac siłe, bo Ty zdaje sie w starszym budynku mieszkasz
dalo rade - nie wiem, jak to zrobil, ale wywala korki nasze lokalne, jak sie wlaczy piekarnik i 4 palniki ;) to az tak to ja nie gotuje ;D

Cytat: elvelve w 10 Mar 2012, 18:04:33to max szerokość łóżka to 160cm

to malo? :> ja mam 140 i to jest w cholere ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rudasekawf

Cytat: elvelve w 10 Mar 2012, 18:04:33BTW jeśli zrobisz sypialnie w kuchni, to max szerokość łóżka to 160cm
My mamy łóżko 160 i miejsca jest co nie miara, śpię jak paragraf, a i tak nie przeszkadzam M.