jest mieszkanie, jest remont

Zaczęty przez bozena.dp, 07 Mar 2012, 12:54:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

zwierzatko_mojej_mamy jeśli pokój ma 160cm, to tak

ale sprawdziłam dokładniej, na drugim planie ta kuchnia ma jednak 190cm, więc ok. są rozbieżności na planach
sama mam łóżko 160 i jest ok

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Mar 2012, 18:30:23
dalo rade - nie wiem, jak to zrobil, ale wywala korki nasze lokalne, jak sie wlaczy piekarnik i 4 palniki ;) to az tak to ja nie gotuje ;D

to malo? :> ja mam 140 i to jest w cholere ;)


acha, znaczy da sie :D

ja miałam 160, mam 140 i uwazam, ze 160 to za duzo, no chyba sie ze potomek pakuje do łózka, wtedy moze byc ciasno :D aczkolwiek doswiadczen brak, to raczej podejrzenia ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

#102
dziewczyny, dziękuje za wszystkie rady, ale nie będziemy kombinować, bo mobka ma rację - tam już sa klitki, a robić jeszcze mniejsze - bez sensu - układ zostaje tak jak jest, tego nie zmieniamy
skupmy się lepiej jak to wszystko ładnie urządzić ;)

co do indukcji - rzuciłam pomysł mężowi, rozważamy to...
ale czy możecie mi powiedzieć ile taka, dobrej jakości płyta kosztuje? i potem piekarnik trzeba osobno kupić prawda? no i co z garnkami? chyba drogie sa takie do indukcji?


wrobelek0403

bozena.dp płyta do indukcji kosztuje teraz tyle samo co zwykla elektryczna, ok 1 tys zł. piekarnik ok700-800.

piekarnik z płytą gazową w komplecie ok. 1200 zł. czyli jednak jest róznica.

warto poszperac w necie, ja polecam zwłaszcza neo24.pl.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Garnki mam te co używałam na gazie. Facet ze sklepu powiedział mi, że jeśli do garnka przyciąga się magnes to będą działać na takiej płycie. Wszystkie mi działają, oprócz mojej ulubionej patelni niestety, kupiłam nową, płaciłam 70 zł.

wrobelek0403

Cytat: rudasekawf w 10 Mar 2012, 20:16:44
Garnki mam te co używałam na gazie. Facet ze sklepu powiedział mi, że jeśli do garnka przyciąga się magnes to będą działać na takiej płycie. Wszystkie mi działają, oprócz mojej ulubionej patelni niestety, kupiłam nową, płaciłam 70 zł.

poza tym płyta nie zadziała ze złym garnkiem i "da znac" :D po prostu muszą być stalowe, a nie aluminiowe. 
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ja mam nawet stary rondelek czerwony 30letni i dziala ;) sprawdzenie z magnesem wystarczy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Szwagierka ma płytę indukcyjną Beko i nie narzeka (ma tez zmywarke i pralke, tesciowa rowniez, my rowniez wymienilismy zmywarke na Beko i nie narzekamy). Cena cos ok. 1000- 1200zl. Do tego piekarnik jeszcze dochodzi.

elve

bozena.dp zerknęłam na fotoforum, nie odrzucałabym propozycji luizy
ejjj no weź, jak często dziecko samodzielnie korzysta z kuchni w środku nocy, kiedy rodzice śpią? wodę to można mu zostawić w butelce w pokoju
zyskujesz pralnię lub garderobę, a miejsca do przechowywania bardzo brakuje!
zwróć uwagę, że w ten sposób odzyskujesz stracone kilka m2, które wcześniej służyła jako korytarz

indukcję polecam, działają na niej zwykłe garnki emaliowane, ike365+ a wkrótce to pewnie każde
polecam firmę teka, mała znana, bo do tej pory produkowali sprzęt dla kuchni przemysłowych
ceny mają nieco niższe niż inni producenci, a jakość wysoka

bozena.dp

dzieki
czyli płyta + piekarnik to trzeba liczyć min. 2000

aha, bo zapomniałam wam napisac jaki mamy budżet ;)
chcielibyśmy się zamknąć w 40 tys. już na gotowo z meblami

zwierzatko_mojej_mamy

pokazcie propozycje luizy ;) ja nie wiem, gdzie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

#112
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,794,134074567,134123717,0,2.html?v=2

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 20:39:10

bozena.dp upsssss, to będziecie musieli dobrze kalkulować, z tego co wyczytałam macie instalacje do wymiany
macie już jakieś meble?

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

#114
bożena ja tylko napiszę, ze ja remontując kuchnię wzięłam kuchenkę z piekarnikiem gazowym ze wzgl na koszty(uzywam piekarnika z 5x w tyg min)
zanim wezmiesz elektryczny zobacz jak macie rozliczany tam gaz

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 20:52:52

Cytat: elvelve w 10 Mar 2012, 20:34:14ejjj no weź, jak często dziecko samodzielnie korzysta z kuchni w środku nocy, kiedy rodzice śpią? wodę to można mu zostawić w butelce w pokoju
zyskujesz pralnię lub garderobę, a miejsca do przechowywania bardzo brakuje!
zwróć uwagę, że w ten sposób odzyskujesz stracone kilka m2, które wcześniej służyła jako korytarz
zgadzam się w 100%

bozena.dp

#115
elvelve no dobra, max., ale to jest naprawdę max, na jaki możemy sobie pozwolić to 50 tys.

instalację elektryczną wymieni nam wujek, musimy tylko kalbel kupić ;)

meble mamy takie:
https://picasaweb.google.com/BozenaDP/Meble?authkey=Gv1sRgCNuLl6Lgm-uNtAE#5718358158108216018

komody i słupek chcemy brać, szafe niekoniecznie
stolik pod tv mamy inny, zaraz poszukam, ale można wymienić jak coś
no i myślę nad narożnikiem do dużego pokoju, ale nie wiem co z obecną sofą, ona teraz też robi za nasze łóżko i po rozłożeniu ma 160cm ;)

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 20:55:54

Cytat: konwalia w 10 Mar 2012, 20:50:37bożena ja tylko napiszę, ze ja remontując kuchnię wzięłam kuchenkę z piekarnikiem gazowym ze wzgl na koszty(uzywam piekarnika z 5x w tyg min)
zanim wezmiesz elektryczny zobacz jak macie rozliczany tam gaz

co to znaczy jak mamy rozliczany gaz?
jest licznik na gaz - o to chodzi?
nawet jeżeli wezmę piec gazowy to i tak chce z piekarnikiem elektrycznym, jakoś nie jest przekonana do gazowego piekarnika, choć w sumie nigdy takiego nie miałam ;) no, ale ja aż tak często piekarnika nie używam ;D

konwalia

jak jest licznik to bez r óżnicy, niektóre spółdzielnie mają ryczałt

elve

bozena.dp ja bym zabrała jak najwięcej mebli z tych co macie, właczając sofę
a zainwestowała w nieruchomości, czyli podłogi, zabudowę kuchenną i łazienkową, porządne zamaskowanie rur i liczników, ewentualną wymianę drzwi
potem, z czasem wymienilibyście meble

bozena.dp

dziewczyny przemyślałam i przedyskutowałam z mężem propozycję luizy - no nie jest głupia, ale wzięłyście pod uwagę, że ta kuchnia otworzy się na pokój tylko 70cm? bo w tym miejscu tylko tyle ma ścianka od balkonu do łazienki
no i nie wiem czy to jest sens, bo jakoś bardzo to nie powiększy przestrzeni w pokoju, a przeróbek mnóstwo...
owszem ta "pralnia", która byłaby w miejscu korytarza wejściowego do kuchni, kusi, ale jak pisałam nie wiem czy gra warta świeczki...

konwalia

#119
bożena ta propozycja luziy jest super,  zobacz ile jest szafek, to się zawsze przydaje

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 21:03:01

ale 70cm starczy, po co ci drzwi tam(ja mam do kibla 60cm drzwi na marginesie)
a moim zdaniem nie tylko kwestia pralni ale miejsca na szafy

elve

bozena.dp luiza wogóle nie przewidziałą tam drzwi ;)
ja mam drzwi 70 do jednego z pokojów (szerszych się nie dało)
zawsze mozesz dać przesuwane

bozena.dp

elvelve dzięki :)
pewnie tak zrobimy, bo choć chciałbym narożnik to z drugiej strony ta sofa ma zaledwie 2 lata, tak jak i meble
no i masz rację, że ważniejsza jest kuchnia (którą chciałabym w zabudowie) jak i łazienka, a potem będzie się myślało nad resztą ;) zależy ile kasy nam pójdzie na remont i urządzenie łazienki i kuchni
do pokoju małego mam łóżeczko i taką półeczkę z 4 szufladami, plastikową, z kubusiem puchatkiem ;)

mobka

Wlasnie dyskutowalam z mezem - opcja z sypialnia w kuchni dla nas nieakceptowalna - spi sie jak w puszce, z lewej sciana, z prawej sciana, z tylu, z przodu.... klaustrofobicznie troche. Opcja z przejsciem do kuchni przez salon - nie bardzo, bo przy malym dziecku jeszcze ok. Ale zakladajac wiek nastoletni i siedzenie do pozna (dziecka), chec zjedzenia/napicia sie w nocy wiaze sie z wedrowka przez pokoj, w ktorym spia rodzice. Nie dla nas.

Ide walsnie zmierzyc moja salono-sypialnie, bo wydaje mi sie, ze proporcje mam podobne a jakos tramwajowatosci nie odczuwam.

bozena.dp

ja wiem, że tam nie ma być drzwi, chodzi mi o to, że 70 cm to mały "otwór" i jakoś bardzo powierzchni/przestrzeni pokoju nie powiekszy

elve

moim zdanie warto
teraz trzeba całe mieszkanie okrążyć by donieść jedzenie do jadalni (chyba ze nie planujesz) lub by podczas oglądania filmu skoczyć po piwo
ponadto musisz gdzieś pralkę w stawić (łazienka? kuchnia? - tam nie masz jakoś dramatycznie dużo miejsca)