jest mieszkanie, jest remont

Zaczęty przez bozena.dp, 07 Mar 2012, 12:54:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena.dp

jak już pisałam dostaliśmy mieszkanie po babci męża
mieszkanie ok. 43m.kw, środkowe, parter, i choć mieszkanie południowe to jest trochę ciemne (moja babcia ma takie same mieszkanie tylko na I pietrze i ma o wiele jaśniej)
pokoje wąskie i dlugie - takie wagony, kuchnia mała jak to w bloku, łazienka to samo, zresztą łazienka to największy koszmar, bo tam pełno rur, rureczek... a najlepsza jest rura odpływowa z wanny sąsiada z góry! rura idzie od prawego roga ściany po skosie do pionu odpływowego (czy jak to się tam nazywa) który jest po lewej stronie! muszę zdjęcia zrobić to same zobaczycie ;)
póki co w mieszkaniu są jeszcze rzeczy babci, po świętach będziemy mieszkanie opróżniać ze wszystkiego, a potem remont i to taki przez duże R, bo tam trzeba zrobić WSZYSTKO - podłogi, ściany, sufity - wszystko krzywe ;/ trzeba wymienić instalacje... no mnóstwo roboty tam jest

dziś spotkaliśmy się z jednym fachowcem, w sobote mamy spotkanie z drugim
początkowo mąż chciał robić (prawie) wszystko sam, ale doszliśmy do wniosku, że za dużo tego i nie da rady i chcemy jednak ekipe zatrudnić

nie ukrywam, że liczę na waszą pomoc, bo ja z tym osób, które same nie wiedzą czego chcą, co z czym będzie dobrze pasować itd, itp. - no nie mam wyobraźni ani zmysłu do urządzania wnętrz ;D
to tyle tytułem wstępu ;)


yoy

bożenka koniecznie wrzuć foty :)
i nie martw się, bo strefa na pewno cos zaradzi :)

bozena.dp

foty będą na pewno, ale dopiero jak wyniesiemy te wszystkie meble, szafki, szafeczki, bo tego tam mnóstwo niestety ;D czyli za jakiś miesiąc będą foty ;)

wiem tylko tyle, że ze względu na 2 pokoje tylko nie będziemy mieli mojej wymarzonej sypialni (teraz też nie mamy)... no ale trudno...
mały pokój będzie dla Pawła, duży nasz ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: bozena.dp w 07 Mar 2012, 12:54:25podłogi, ściany, sufity - wszystko krzywe
nie chce Cie denerwowac, ale tego nie wyprostujesz :D co najwyzej zmienisz roznice poziomow z 7 cm do 5 cm :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Nie widzę planu w pracy, ale może da się wydzielić chociaż kącik sypialniany, taki zamykany?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

yoy

bożenka spokojnie, nawet na małej powierzchni da się cuda wyczarować :) na stronie ikea ma taki dział "małe wnętrza"- jej jak tam ładnie :)
http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_ideas/small_spaces/index.html

jak my robilismy remont to była totalna improwizacja :D  wiedzielismy tylko, że ma byc jasno. napisz czego oczekujesz od tego wnetrza. spisz sobie w punktach, bedzie Wam potem latwiej wszystko planowac.
jesli w gre wchodzi kompletna demolka, to dobrze- większe pole do popisu jest. Szaaaaleństwoooo bedzie :D
U nas było burzenie scian, wprawianie drzwi,okien, instalacje elektryczna, CO, woda. podwieszanie sufitów, tynkowanie, gipsowanie, malowanie, podłoga.

bozena.dp

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Mar 2012, 13:06:09
nie chce Cie denerwowac, ale tego nie wyprostujesz :D co najwyzej zmienisz roznice poziomow z 7 cm do 5 cm :D

spoko :)
nie musi być idalnie równo co co centymetra, ale w pokojach i łazience wyraźnie czuć, że podłoga jest krzywa, są takie spady, chodzi tylko o to aby to wszystko jakoś ładnie i w miarę równo wyglądało...

i nie chodzi mi o to, że na jednym końcu pokój ma np. 233cm szerokości, a na drugim 237, tylko o to, że te ściany, podłogi i sufity to miejscami jak fale na morzu i chcemy to choć trochę wyrównać ;)
`

yoy

no, czyli żeby wizualnie wyglądała na proste- to bez problemu się zrobi. Jak jest bardzo krzytwo to plyty k-g mozna dac. No ale tu się może troche wnetrze zmniejszyc, wiec w sumie nie wiem czy to jest dobry pomysł...

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: bozena.dp w 07 Mar 2012, 13:11:40jak fale na morzu
tak, ja wlasnie o tym lol lol  choc troche wchodzi w gre, ale nie rob sobie z tego priorytetu najwyzszej wagi, bo wtopisz w cholere kasy, a i tak niewielki zysk wizualny ;)

podlogi da sie wyprostowac - wylewka, przygotuj sie na duze koszty wylewki + to, ze w srodku pokoju podniesie Ci sie troche i mieszkanie Ci sie troche obnizy od podwyzszonej podlogi ;)

natomiast jesli chodzi o sufity to jesli masz opcje to po prostu podwies sobie nowe na tym co jest, bo skuwanie rogow z opcji "zaokragolne butelka" do  "proste, ktore i tak sa fala" to troche bez sensu lol my tak mamy, a i tak najbardziej dzialajacym patentem bylo pomalowanie paska bialego rozszerzajac sufit na sciany i wizualne rownanie tym paskiem ;D inaczej nie wyrownasz, bo jak na podloge mozesz nadlewac w cholere (poki nie spadnie do piwnicy), tak do sufitu nie przykleisz grubiej, bo zleci Ci na glowe, zanim sie wprowadzisz :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

bozenka super!! w koncu macie swoje mieszkanie :)

bozena.dp

zwierz,wiem i nie robimy z tego piorytetu, chcemy tylko żeby wizualnie było choć w miarę równo, gładko ;)
sufity będą podwieszane, tylko w małym pokoju okno jest do samego sufitu! ale spacjalista powiedział, ze to tez da się zrobić, np. sufit w jakimś kształcie kończący się na ileś przed oknem tak aby można je było otwierać albo jeszcze coś innego
na podłodze wyleki a na to w pokojach panele (mamy ograniczony budżet i na parkiet nam raczej nie wystarczy) a w łazience, kuchni i w przedpokoju płytki
na ścianach gładzie i/lub płyty kartonowo-gipsowe zalezy gdzie co będzie trzeba ;)

dziś rozmawialiśmy z fachowcem i on pytał czy chcemy idealnie równo, kąty proste itd, ale to się wiąże z dużą kasa czy w miarę równo, porządnie i ładnie ale mniejszym nakładem finansowym - oczywiście opcja druga nas interesuje ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: bozena.dp w 07 Mar 2012, 14:12:59np. sufit w jakimś kształcie kończący się na ileś przed oknem tak aby można je było otwierać albo jeszcze coś innego
no to ja juz bym wolala krzywy sufit niz konczacy sie iles przed oknem albo jeszcze cos innego ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

#12
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Mar 2012, 14:21:12
no to ja juz bym wolala krzywy sufit niz konczacy sie iles przed oknem albo jeszcze cos innego ;)

szczerze mówiąc ja tez
ale na razie sie nie odzywałam, jak będzie tak daleko to powiem, że nie chce żadnych kształtów na suficie i niech zrobią go normalnie - skują to co jest (i tak trzeba skuć bo pęka w 2 miejscach) i niech zrobią normalny, zwykły sufit ;))

Dodany tekst: śro, 7 mar 2012, 14:41:19

poza tym do malego pokoju chce drzwi przesuwne, coś w tym stylu np. http://img.projektoskop.pl/001drzwi_przesuwne_salon.jpg bo zwykłe drzwi za dużo miejsca w pokoju zajmują/zabierają
w kuchni drzwi nie będzie, teraz zresztą też nie ma, jest tylko ościeżnica, którą się wywali
zastanawiamy się też nad wywaleniem drzwi w dużym pokoju i poszerzeniu wnęki drzwiowej o tą ściankę która jest na lewo od drzwi - wtedy przedpokój i pokój były by bezpośrednio połączone - nie wiem czy wiecie o co chodzi

siog

bozenka wrzuc foty i bedziemy radzic. Ja zadnych kg nie dawalabym, co mozna wyrownac to sie wyrowna, a co nie da sie to chyba tragedii nie bedzie:)  wynosicie wszystkie meble? zobacz dobrze moze jakies fajne rzeczy sa to zostawisz?

zwierzatko_mojej_mamy

#14
Cytat: bozena.dp w 07 Mar 2012, 14:36:20poza tym do malego pokoju chce drzwi przesuwne
jesli zrobisz chowane na lewo jak wchodzisz do pokoju i za nimi szafa na cala sciane to to ma sens ;) inaczej zajmuja tyle samo miejsca, albo nawet wiecej - przy scianie po ktorej suwasz juz nigdy nic nie postawisz ;) przy otwieranych normalnie mozesz - najwyzej bede zostawac pod katem 90 stopni ;) czy tam 100 ;)

Dodany tekst: 07 Mar 2012, 15:09:31

poza tym w ogole za malo danych jak na razie - te wymiary na ryunku sa prawidlowe wszystkie? czy na oko? gdze masz sciany dzialowe, a gdzie nosne? bo moze warto cos wiecej wywalic i poprzekladac - z tego co piszesz to planujesz juz do obecnego ukladu, bez zadnych zmian?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

zwierz wymiary w miarę prawdziwe - wczoraj byliśmy mierzyć to mieszkanie ;)
musze iść do spółdzielni i dowiedzieć się, które ściany są nośnie
na razie planuje do obecnego układu ;) miałam raz pomysł, żeby wywalić ściankę z małego pokoju (o ile się da) miedzy pokojem a kuchnią ewentualnie całą, ale nie wiem...

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Mar 2012, 15:07:58jesli zrobisz chowane na lewo jak wchodzisz do pokoju i za nimi szafa na cala sciane to to ma sens

tak własnie kombinuje po cichutku ;)

Cytat: siog w 07 Mar 2012, 15:02:57
bozenka wrzuc foty i bedziemy radzic. Ja zadnych kg nie dawalabym, co mozna wyrownac to sie wyrowna, a co nie da sie to chyba tragedii nie bedzie:)  wynosicie wszystkie meble? zobacz dobrze moze jakies fajne rzeczy sa to zostawisz?

zdjęcia będą, obiecuje, ale to za "chwile"
z mebli, które można by zostawić jest ewentualnie stół i 4 krzesła wysokie + stolik kwadratowy w kuchni jest fajny no i lodówka póki co zostaje bo jest dobra, reszta do wywalenia...
zresztą może zrobię wam też fotki z obecnymi meblami i same ocenicie czy coś warto zostawiać, ale raczej nie ma co ;)

zwierzatko_mojej_mamy

#16
no ja zakladam i mysle, ze slusznie, ze nosna jest wzdluz malego pokoju i jej nie ruszysz + pion w kuchni, ale za to prawie cala lazienka + rog od kuchni to dzialowe i mozna wychrzaniac

Dodany tekst: 07 Mar 2012, 15:39:14

o tak:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

jak tak jak zwierz pokazuje, to gdzie kuchnia dac łazienkę i zrobić duży pokój z aneksem

określ czy aneks, czy osobno, czy macie mieć na gotowe, czy powoli dokupujecie, budżet, kolory które lubisz...

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: konwalia w 07 Mar 2012, 15:44:53
jak tak jak zwierz pokazuje, to gdzie kuchnia dac łazienkę i zrobić duży pokój z aneksem

dlatego wymazalam sciany, zeby bylo widac potencjal pokoju :D tez bym zamieniala, nawet kosztem okna w kuchni i lazienki z oknem :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

ale to jest niegłupie, w sumie swietny pomysł

bozena.dp

ten róg który w kuchni zostawiłaś to komin, więc masz rację, że jest nie do ruszenia

druga sprawa - w łazience na ścianie na wprost drzwi w lewym rogu jest pion, który też nie do ruszenia pewnie, poza tym na tej ścianie lecą też rurki z gazu i ta nieszczęsna rura odpływowa od sąsiada z góry, która (jak już pisałam) leci z prawego roga po skosie do pionu który jest z lewej strony
tak więc nie wiem czy tą łazienkę można sobie tak rozwalić...

w sobotę tam będziemy, bo jesteśmy z innym fachowcem umówieni na wycenę remontu, to zrobię zdjęcia

nionczka

gdzie kuchnia zrobić drugi zamknęty pokój, kuchnie do salonu wrzucić. będą 2 sypialnie. remont generalny, więc można przeciągnąć instalacje
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

#22
Cytat: konwalia w 07 Mar 2012, 15:44:53określ czy aneks, czy osobno, czy macie mieć na gotowe, czy powoli dokupujecie, budżet, kolory które lubisz...

no to od końca - nie wiem jakie kolory lubię w mieszkaniu :P ale chce żeby było jasno, bo mieszkanie, przez położenie na parterze, jest trochę ciemne
chcielibyśmy zrobić na gotowo, ewentualnie potem jakieś drobnostki dokupywac
czy aneks czy osobno kuchnia - nie zastanawialam się, bo nie wiem czy jest możliwość tak to przerobić aby zrobić tylko aneks

Dodany tekst: 07 Mar 2012, 16:10:54

w łazience zaznaczyłam pion (to okrągłe) i rurki z centralnego (te 2 kwadraciki) - w sobotę zrobię zdjęcia


zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: nionczka w 07 Mar 2012, 15:56:50gdzie kuchnia zrobić drugi zamknęty pokój, kuchnie do salonu wrzucić.
kuchnia w  salonie 5x3 w szczegolnosci z tak usadowionym oknem i wejsciem to ja tego nie widze
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Mar 2012, 16:33:10
kuchnia w  salonie 5x3 w szczegolnosci z tak usadowionym oknem i wejsciem to ja tego nie widze

ja też nie

najprawdopodobniej trzeba będzie zostawić jak jest...
jak dopytam w spółdzielni które ściany są jakie to dam znać i będziemy myśleć ;)

już teraz wam wszystkim dziewczyny dziekuje, że się tak angażujecie :bighug: