Galicja i Kraj Basków

Zaczęty przez szelma, 29 Lut 2012, 21:43:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Na urlop w tym roku jedziemy na północ Hiszpanii :). Najpierw 4 dni w Galicji, a potem 4/5 w Kraju Basków. W kwestii Galicji źródło rad mam, więc to mniejszy problem, ale nie wiem, gdzie najlepiej szukać miejsca w Kraju Basków - chodzi mi o konkretne miejsce. Chcielibyśmy coś (casa rural zapewne) w spokojnym miejscu gdzieś na uboczu - tak żeby można było samochodem dojechać do jakiegoś większego miasta. Chcemy pozwiedzać na spokojnie, może jeden dzień spędzić na plaży. No i nie wiem po prostu, gdzie szukać - okolice Donostii? Santander? Jakieś małe miasto gdzieś na wybrzeżu? Oczywiście, głównie liczę na pomoc nionczki :D. Ale wszystkie rady mile widziane!  :thankyou:
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

#1
szelma bylam pare lat temu w polnocnej Hiszpanii. Jechalismy autem przez Pireneje z Barcelony do Bilbao i pozniej inna trasa z powrotem.

Z noclegami ci nie pomoge, bo w Bilbao nocowalismy z znajomych, ale na pewno musisz odwiedziec i Bilbao i San Sebastian.

Tu jest watek:

http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,2773.0.html
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Ooo, faktycznie - pamiętam zdjęcie w kasku! Dzięki, poczytam :).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

szelma strasznie, strasznie ci zazdraszczam, bo to byl jeden z najlepszych urlopow w moim zyciu.
Lecicie samolotem do Hiszapnii i tam wynajmujecie auto?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Nie, jedziemy samochodem :). Plan jest taki, że wyjeżdżamy z BE, nocleg po drodze w okolicach Tours, potem kolejny nocleg w okolicach Santander (ale tylko nocleg) i do Galicji. Tam 4 dni zwiedzania/leżenia plackiem/jedzenia ośmiornicy, a potem w weekend na ślub - moja przyjaciółka bierze ślub i będę świadkiem, więc stąd ten cały hiszpański plan :). A potem do Kraju Basków, tam 4/5 dni i z powrotem do BE z noclegiem gdzieś po drodze we Francji.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Mysle ze tu nionczka moze pomoc:)

szelma

No właśnie na pomoc nionczki liczę, co już zostało od razu nawet napisane :D.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

aniak1211

Cytat: szelma w 01 Mar 2012, 10:41:58co już zostało od razu nawet napisane Cheesy.
Nie doczytalam:D
Tak to jest jak sie czyta na szybkiego:D ;)

nionczka

#9
jestem, jestem

Jadac od Santanderu polecam Castro, Bilbao, Getxo, Bakio, Bermeo, Lekeitio, Gernike, koniecznie i absolutnie San Juan de Gaztelugatxe, Zarrautz juz w prowizncji Gipuzkoa,  Donostia czyli jedno z najpiekniejszych miast na naszym kontynencie, Hondarribia z widokiem na slodka Francje...
Jakie bylo pytanie? Gdzie spac?
ja bym na te 4-5 dni jednak poruszala sie po kraju, duzy nie jest, ale tez nie ma co robic 100km dziennie bez sensu. Lepiej wiecej zobaczyc.
najpierw zatrzymalabym sie w okolicach Bilbao lub samym Bilbao, bo tu warto przynajmniej 1  caly dzien spedzic. Na starowce sa fajne miejsca Hotel jardines, bilbo rooms. Potem pewnie bym sie zatrzymala w okolicach gerniki, Bakio, Bermeo, mundaka? Albo z zamku Castilllo de Arriaga, gdzie mielismy slub ;-). A potem pewnie Zarrautz albo Hondarribia. W Hondarribi spalam w pieknym hotelu z widokiem na Francje, Parador de hondarribi, ale tez maja sporo casas rurales.

Zazdroszcze!

Dodany tekst: 02 Mar 2012, 21:59:19

Jak bedziecie w Bilbao, koniecznie zajrzyjcie do centrum LaAlhóndiga
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Łał, super! Dzięki! :) Spać byśmy chcieli jednak w jednym miejscu - to będą mocno ruchliwe wakacje tak czy siak, więc te dwa bloki po 4/5 dni wolelibyśmy zostać w jednym miejscu. Znalazłam kawalerkę do wynajęcia koło Donostii - poza miastem, ale w miarę blisko jednak. Więc to jedna z opcji :).

Już się oboje nie możemy doczekać! Tylko mój hiszpański muszę odkurzyć :D.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

nionczka

Ostatni dzien bym sobie zarezerwowala na Biarritz i Saint Jean de Luz, moja najwieksza slabosc, nalog i tesknota
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

Cytat: nionczka w 02 Mar 2012, 22:01:09
Ostatni dzien bym sobie zarezerwowala na Biarritz
O tak!
Byliśmy tam na wakacjach, bardzo polecam!

szelma

I stanęło na hotelu w Santiago jako bazie wypadowej w Galicji oraz na apartamencie koło San Sebastian jako bazie w Kraju Basków :). Najeździmy się wystarczająco, więc spać chcemy przynajmniej w jednym miejscu :).

Już się nie mogę doczekać! :D Pintxos, kanapki z tortillą i smażona ośmiornico - here I come :D.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"