Prosta babka - ciasto kolorowe

Zaczęty przez niewiemjaka, 23 Lut 2012, 16:59:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

SKŁADNIKI:
5 jaj
1,5 szkl cukru
2,5 szkl mąki
3/4 szkl oleju
3/4 szkl wody
2 lyzki proszku dopieczenia plaskie
2 lyzki kakao
mozna dodac olejek zapachowy (cytrynowy pomaranczowy)

Przygotowanie:
Standardowo ubijamy białka + cukier, nastepnie dodajemy zoltka
do tego kolejno dodajemy reszte skladnikow: po trochu oleju wody i maki mieszajac delikatnie lyzka

do foremki (ja pieke w tym okraglym z dziurka w srodku albo w takiej małej wąskiej rynience) wlewamy około polowe ciasta
do pozostalej czesci ciasta dodaje kakao i mieszam.
I tą ciemna czesc kakaową polewam na wierzchu jasnej, trzeba lekko pomieszac widelcem zeby wyszly fajne fale

piec około 1h w 190 stopniach

na focie dalam mniej czesci kakaowej stad nie wyszlo tak jak zwykle ale i tak jest dobre ;)

aniak1211

Jak lubie babki tak nigdy mi zadna nie wyszla;D nawet te ktore zawsze wychodza;) :D
Mojej mamie i siotrze tez sie nie udalo:D

OlaFasola

niewiemjaka, moja mama robi podobną, jak potrzebuje ciasto na szybko. Tylko jeszcze majonez daje  :crazy: ale o dziwo jest dobra :D

aniak1211

Jest na strefie przepis na babke z majonezem:)
Robilam,gdyby mi wyszla to bylaby dobra:D

niewiemjaka

Cytat: aniak1211 w 23 Lut 2012, 17:04:12Jak lubie babki tak nigdy mi zadna nie wyszla;D nawet te ktore zawsze wychodza;) Cheesy
Mojej mamie i siotrze tez sie nie udalo:D
aniak :mocking: wiesz jaki ja cukiernik jestem fatalny ;) a to wychodzi, więc jak MI wychodzi to Tobie tym bardziej ! :D spróbuj


elizza

strasznie dawno babki nie robiłam, jakoś ostatnio wolę trochę bardziej "mokre" ciasta, z kremami, z galaretką, z serem...