Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

ja matki do zasikania w pepco kupiłam, za 2 zł (20 czy 30 par), teraz widziałam za 1,5zł
jak młody opanuje już na tip top to mu kupie juz wypaśniejsze ;)

kotabma

ja tez mam z pepco i jeszcze z takiego zwyklego sklepu. bralam najtansze bo wiadomo ze beda prane non stop. jak sie nauczy dostanie ladniejsze ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

własnie dostałam reklame na maila, moze komus sie przyda ;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

pieluch w nocy sucha od 3 dni :D

no i mamy kolejny etap, jakże przeciwny poczatkom odpieluchowania lol

młody wstydzi się pileuchy, w nocy wstaje i ja sciąga, biega do toalety :D teraz pielucha to zło lol a tak ja kochał ;)

golinda

Cytat: Kasia w 08 Maj 2012, 11:26:12młody wstydzi się pileuchy, w nocy wstaje i ja sciąga, biega do toalety Cheesy teraz pielucha to zło LOL a tak ja kochał wink

czy mogę go umówić z moją N., żeby ją trochę zawstydził? ;)

aniak1211

Cytat: Kasia w 08 Maj 2012, 11:26:12młody wstydzi się pileuchy, w nocy wstaje i ja sciąga, biega do toalety Cheesy teraz pielucha to zło LOL a tak ja kochał wink
Fajnie:)

zuzia

#81
Cytat: golinda w 08 Maj 2012, 10:39:22
czy mogę go umówić z moją N., żeby ją trochę zawstydził? ;)

na mojego M. to nie działa
jak tak dalej pójdzie do podstawówki pójdzie z pieluchą :(

Dodany tekst: 08 Maj 2012, 10:43:49

Cytat: feeling.good w 25 Kwi 2012, 10:30:14Widziałyście gdzies bokserki w normalnych cenach? Bo 40 zł za 2 pary to trochę sporo
też bym chciała znaleść. na razie wszędzie ceny masakryczne.

aniak1211

Cytat: feeling.good w 25 Kwi 2012, 10:30:14Widziałyście gdzies bokserki w normalnych cenach? Bo 40 zł za 2 pary to trochę sporo
O mamo jaka cena.
Moge zerknac w primarku jakie maja,najwyzej zrobie zdjecie to pokaze;)
Moze jakosciowa to nie calvin clein ale kupuje tam czesto dla Dominiki;)
No i nie szkoda wyrzucic;)

Kasia

no wiecie, ja przypomonam że mój przez pierwsze 2-3 dni bronił sie przed zdejmowaniem pieluchy lol początki były trudne przez pierwsze 2-3 dni to ja szxansy na odpieluchowanie zadnej nie widziałam ;)
tak naprawdę dopiero po tygodniu stwierdziłam ze chyba sie uda, chociaz dalej nie miałam pewnosci ile to potrwa lol

zuzia

Cytat: Kasia w 08 Maj 2012, 11:54:30mój przez pierwsze 2-3 dni bronił sie przed zdejmowaniem pieluchy
hmmm... mój uparciuch jest lepszy :D

ziuta

#85
ja teraz czytam tą książkę i już mogę polecić
http://www.esprit.com.pl/128/Nauka-nocniczka---dla-chlopcow-prosta-metoda.html
osobno jest wersja dla dziewczynek http://www.esprit.com.pl/127/Nauka-nocniczka---dla-dziewczynek-prosta-metoda.html
bardzo mi odpowiada ich podejście do tematu, wiele praktycznych rad, co warto kupić, a co sobie darować, jak rozmawiać, czego nie robić
dowiedziałam się też, że mój młody jeszcze w ogóle nie jest gotowy i nie ma żadnego sensu próbować ;D
wg autorek książki, jak się dobrze rozpozna gotowość u dziecka (nie za wcześnie, ale też nie za późno!), to trening trwa 2 tygodnie i dziecko chodzi bez pieluchy i bez wpadek, dłużej jedynie pielucha na noc

Kasia

Cytat: zuzia w 08 Maj 2012, 10:56:48
hmmm... mój uparciuch jest lepszy :D

no ale co innego zdjęcie pieluchy na kilka godzin a zdjecie całkowicie
jak zdejmujesz na kilka godzin a potem zakładasz to codziennie jakbyś od nowa zaczynała :knuje:

u nas pierwsze 2-3 dni to było darcie przysłowiowej mordy i prowadzenie na siłe do toalety
dopiero po dwóch trzech dniach darcie się skończyło i pozostało niechetne bieganie

po tygodniu chyba zrozumiał że jednak nie ma to tamto i nic się tutaj nie zmieni i nie ustapimy ;)

jak miał tę biegunkę to po niej zaczynaliśmy całkowicie od nowa, nocnikowanie przed biegunką poszło całkowicie na marne ;)

ziuta

Cytat: Kasia w 08 Maj 2012, 12:43:34jak zdejmujesz na kilka godzin a potem zakładasz to codziennie jakbyś od nowa zaczynała
moja mądra książka też to mówi :D

Kasia

#88
Cytat: ziuta w 08 Maj 2012, 12:09:54o trening trwa 2 tygodnie i dziecko chodzi bez pieluchy i bez wpadek,
no to u nas trzy się zeszło
ale z pielucha nocna to on nas zaskoczył znowu lol

Dodany tekst: 08 Maj 2012, 11:54:35

Cytat: ziuta w 08 Maj 2012, 11:52:40
moja mądra książka też to mówi :D

moja mam jednego dnia załozyła młodemu pieluchę (kij wie dlaczego, ustalenia znała ;) ) po jej zdjęciu młody do wieczora miał dwie wpadki, chociaz w poprzednie dni majty suche były cały dzień ;)


kotabma

ja uznaje ze Z odpieluchowana (nie licze spania bo na to za mala - wg mnie ;) )
majty suche a jesli pojawi sie wpadka to nie taka ze wszystko do przebrania a jedynie kilka kropelek w majtach i bieg na nocnik.
W zlobku tez miala pieluche sucha, ale tam panie prowadzaly ja co godz na nocnik bo ona tam miala opory przed pojsciem na nocnik. jako ze taraz siedzimy w domu (bo z chora) w pn tez bedzie regularnie prowadzana ale ok srody powiem zeby czekaly na jej sycgnal ze chce na nocnik :D w zlobku wydaje mi sie ze problem jest w tym ze ona jedyna jest nocnikowa, reszta dzieci to pieluchy i Z widzi jak pani przewija maluchy. kilkoro starszych dzieci (ok 3 lat) biega na wc ;)

jak Z byla mlodsza to zalozenie majtek wieczorem (przed kapiela) zamiast pieluchy bylo dla niej wyjatkowa nagroda za to ze si zrobila na nocnik :D
ona uwielbia zakladac majty - czasem ma na sobie 2 majty (te drugie oczywiscie na spodniach :D ;) ) i nie pozwoli sobie zdjac a z checia by zalozyla 3,4 i 5 majty.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

kota pieknie! bardzo szybko wam poszlo!

kotabma

Cytat: abkasia w 08 Maj 2012, 22:59:56kota pieknie! bardzo szybko wam poszlo!
nie wiem czy szybko -byla sadzana od ok 8 miesiaca zycia
raz bylo lepiej, raz gorzej
w kazdym razie wiedziala od dawna co to nocnik i do czego sluzy :D :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: Kasia w 08 Maj 2012, 12:43:34jak zdejmujesz na kilka godzin a potem zakładasz to codziennie jakbyś od nowa zaczynała
Cytat: ziuta w 08 Maj 2012, 11:52:40
moja mądra książka też to mówi :D
wycofuję ;D przeczytałam 2 kolejne rozdziały, doszłam do meritum i mądra książka mówi coś zupełnie innego lol i nagle się okazało, że to wyjście z pieluch to nie 2 tygodnie, tylko OD 2 do 6 tygodni :D
i właściwy trening nocnikowania polega właśnie na organizowaniu godzinnych sesji bez pieluchy co najmniej raz dziennie
po kilkunastu/dziesięciu takich sesjach, jak widzimy, że dziecko wie o co chodzi, kontroluje pęcherz i jelita, i chętnie robi na nocnik, dopiero wtedy zdejmujemy pieluchę na cały dzień

feeling.good

dziewczyny, a poradźcie co zrobić ze Stachem. Od kilku tygodni informuje nas, że będzie siku lub kupa na chwilę przez zrobieniem. Zaraz po żąda zmiany pieluchy i to NATYCHMIAST :D Niestety nie chce usiąść na nocnik zwykły, grający, nakładkę zwykłą, miękką i ze schodkiem :D Czy on już może byc gotowy na odpieluchowanie? Zakładać mu majty, czy jak???

ziuta, muszę gdzieś znaleźć tę książkę. Kupiłam, jak teściowa dawno naciskała, że już czas, a tam na samym początku było piękne zdanie, że chłopcy są gotowi nie wcześniej niż w 20 miesiącu życia :)

ziuta

#94
Cytat: feeling.good w 09 Maj 2012, 10:14:00Od kilku tygodni informuje nas, że będzie siku lub kupa na chwilę przez zrobieniem. Zaraz po żąda zmiany pieluchy i to NATYCHMIAST
feeling u nas od kilku dni jest dokładnie tak samo, identycznie!
tyle tylko, że na nocnik chce, owszem, ale nic tam nie robi, po 3 sekundach pokazuje, że siku jest w pieluszce i wychodzi z łazienki ;D
ja uważam, że jeszcze nie jest gotowy, daję mu jeszcze chwilę, zgodnie z tym co piszą w książce mocno chwalę za każde rozpoznanie, że mu się chce/że zrobił/że powiedział (bo do tej pory to sie w ogóle wypierał, jeszcze parę dni temu, jak były te upały, zakładałam mu majtki, żeby się nie parzył w pampersie, widzę że kuca nad plamą na podłodze, majtki mokre, pytam czy zrobił siku - nieee)
tam dalej jest napisane, że chłopcy są gotowi na odpieluchowanie dużo później niż dziewczynki, statystycznie ok. 2,5 roku życia, więc ja się nie spieszę
Cytat: feeling.good w 09 Maj 2012, 10:14:00Kupiłam, jak teściowa dawno naciskała, że już czas, a tam na samym początku było piękne zdanie, że chłopcy są gotowi nie wcześniej niż w 20 miesiącu życia
ja dokładnie na tym zdaniu zakończyłam lekturę tej książki jakiś rok temu :D teraz do niej wróciłam i żałuję, że wtedy przerwałam, bo tam następny rozdział był o wczesnym zapoznawaniu z tematem (po 12.miesiącu życia) - zabawy takie jak łapanie siku do kubeczka podczas kąpieli, które uczą kontrolować pęcherz i pokazują efekt przyczynowo-skutkowy itp.

mary

ziuta czy w tej Twojej mądrej książce radzą roczne dziecko sadzać na nocnik czy tylko takie zabawy w wannie?
Ja już się rozglądałam za nocnikiem, ale ciągle nie mogę się zdecydować na zakup, bo nie wiem czy u roczniaka ma to sens.


mary

Justynna otóż u mnie nieustanny brak miejsca na wszelkie graty, więc "na potem" nie mam szans. Albo na już, albo nie kupować lepiej ;)

ziuta

#98
Cytat: Justynna w 09 Maj 2012, 16:50:19
mary_popins, nocnik możesz kupić, będzie na potem :)
wg mojej mądrej książki nie należy kupować na potem, tylko jak chcemy rozpocząć trening, to udajemy się z dzieckiem do sklepu i razem z nim wybieramy nocniki (koniecznie dwa - jeden do postawienia w łazience, a drugi w miejscu, w którym się najczęściej bawi, żeby miał szansę zdążyć, jak poczuje, że mu się zachciało) i majtki "dla dużych chłopców", z zakupów należy zrobić "wielką sprawę", dziecko ma to wszystko wybrać samo (nawet jak nam nie pasuje kolorystycznie itd.), żeby czuło, że ma swój udział i wpływ na kwestię odpieluchowania :D

Dodany tekst: 09 Maj 2012, 22:52:31

mary_popins, a w ramach wczesnego treningu (po 12. miesiącu) to najpierw oswajanie tematu, czyli kupa i siki bez negatywnych skojarzeń, opowiadanie dziecku w pozytywny sposób o temacie, tłumaczenie, że jak w pieluszce są siki to jest mokra, czyli ciężka, dać do porównania mokrą i suchą itd., żadnych negatywnych stwierdzeń na temat kupy, nie mówić, że jest brzydka, że śmierdzi, nie okazywać obrzydzenia, zabierać od czasu do czasu ze sobą do toalety, żeby dziecko widziało, że mama czy tata też robi siku i kupę, i jak to wygląda w wydaniu bez pieluchy
to sikanie podczas kąpieli, celowanie do kubeczka i takie tam to już po 18. miesiącu

Justynna

Cytat: ziuta w 09 Maj 2012, 22:44:19
wg mojej mądrej książki nie należy kupować na potem
teraz mi to piszesz? :D
No chyba, że pojedziemy kupić wspólnie ten drugi ;)