Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

#650
Próbowałam Szymona wczoraj na nocnik posadzić, bo co wieczór przesuwa sobie stoleczek do kibelka, podnosi klapę i staje. Niestety mam bardzo wysoko zawieszony WC i....  No jeszcze z rok, żeby był w stanie tak sikac. A na nocnik za nic się nie da posadzić, bo to dziecko, które nie siedzi jest... Oj ciężko będzie ;)

feeling.good

Aż boję się zapeszać, ale jest świetnie. Od wczoraj woła, jak chce i zaraz dodaje: "trzymam, trzymam", zanim na nocnik usiądzie :D Na wyjście z domu i do auta też nie zakładam. Mam jeszcze obawy przed drzemką, bo śpi w naszym łóżku ;D W nocy potrafi sie obudzić i robi na nocnik, choc pielucha też raczej mokra.

fasolka, a jak idzie Stefci?

zosia2007


jestynka

ja przez te upały od dziś biorę się za G. (planowałam w wakacje. Szkoda mi ją w pieluchach trzymać
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: jestynka w 22 Maj 2014, 09:49:34
ja przez te upały od dziś biorę się za G. (planowałam w wakacje. Szkoda mi ją w pieluchach trzymać
ja tez puszczam A. bez pieluchy po ogrodzie-tyle ze on sie tak łatwo nie zsika bo trzyma-wiec jak się załatwi po sciagnieciu pieluchy to dwie godziny spokojnie do kolejnego nocnika
ale mam z nim taki problem, ze on jak tylko zrobi co ma zrobic to ucieka z nocnika, ostatnio go nie złapałam i wszysto się wylało na trawę (bo się załatwiał na dworze, ciezko go zagonić do domu jak juz wyjdzie na ogrodek) nie wiem jak go przekonać, zeby z tego nocnika nie zwiewał ....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


kotabma

#656
Cytat: salsa w 22 Maj 2014, 11:12:04nie wiem jak go przekonać, zeby z tego nocnika nie zwiewał ....
jak znajdziesz na to sposob to sie podziel ze mna :D

Dodany tekst: 22 Maj 2014, 11:07:58

Marta ostatnio wylala wszystko na dywan ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Jagoda wstaje tak że nie wylewa

errata

Cytat: feeling.good w 21 Maj 2014, 23:17:14Mam jeszcze obawy przed drzemką, bo śpi w naszym łóżku

to polecam takie podkłady
http://motherhood.pl/sklep/podklady
przewiewne, a chłonne :)

jestynka

Cytat: salsa w 22 Maj 2014, 11:12:04-wiec jak się załatwi po sciagnieciu pieluchy to dwie godziny spokojnie do kolejnego nocnika

bardzo rzadko sika ,porównując z Gają, ale to fajnie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

feeling - Stefka w dzień w większosci bez pieluchy - na wyjscia i na drzemkę oczywiście zakładamy.

W sumie to niania ma wieksze parcie na odpieluchowanie jej niz ja  :blush:

Bo ja trochę nie mam czasu.

No ale walczymy. Woła kiedy chce na nocnik, tylko że ona często robi siku - po kilka kropelek. Nie wiem, czy to normalne?

Ale majtki chetnie zakłada, czasami wręcz nie pozawala załozyc sobie pieluchy :D

salsa

Cytat: jo_miekka w 22 Maj 2014, 12:05:03
Jagoda wstaje tak że nie wylewa
Jagoda to grzeczne dziecko, siedzi na blacie i pomaga mamie gotować, to jest zupełnie inny typ ;) Aleks wiecznie gdześ goni, a juz uciec z gołym tyłkiem to jest dopiero frajda, on na kilka minut nie usiądzie... w domu to tak nie leci z tego nocnik, złazi po prostu ale na ogródku to jest szaleństwo - żeby tylko mi uciec - no i on siedzi nadal tył na przód wiec po porstu zahacza ;) ale pilnuje go


Cytat: jestynka w 22 Maj 2014, 14:41:03bardzo rzadko sika ,porównując z Gają, ale to fajnie!
no ale on zaczynał jak miał 3 miesiące, to jest róznica, on w nocy się budzi na sikanie , leje do pieluchy juz w ostateczności jak go nie usłyszę , no i nie posikuje juz

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

Ojjj JJ też uwielbia z gołym tylkiem biegać.
Ale inny typ na pewno.
Myślę że Aleks też się nauczy tak wstawać jak będzie już "dwunożny" ;)

salsa

ale on wstaje na dwie nogi i stoi bez trzymania po czym widzi mnie i leci - potrącając ten wyższy brzeg nogami (no fakt, bo schodzi do kolan:P ) ale w domu przynajmniej złazi na tyle "wolno" ze nie wywraca tego nocnika :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kotabma

ja dzis wieczorem zdjelam Marcie pieluche i dalam majtki. ona juz czesto wola siii jak zrobi w pieluche i chce czysta ;)
majtkami byla zaaferowana, zachwycona. po jakims czasie sie zsikala i sie wsciekla ze ma mokro :D musialam natychmiast ja przebierac.
w lipcu mam 2 tyg urlopu podczas ktorego siedze w domu to zdejmuje jej na dzien pieluche :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

Cytat: salsa w 22 Maj 2014, 15:34:29no ale on zaczynał jak miał 3 miesiące, to jest róznica,

nie wiem jakie to ma znaczenie w fakcie ,że Aleks robi raz na dwie godz. a G. sika min. raz na godz. Raczej to zależy od pojemności pęcherza, od tego ile piją itp.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#666
Jestynka - w duzej mierze zależy też od tego, czy umie trzymać i niepodsikuje (trening tu ma znaczenie)
on trzyma juz praktycznie całą noc, a jeszcze do niedawna musiał załatwić sie koło połnocy....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kasiafbpl

A ja mam propozycję, jak bez stresu i w miłej atmosferze zielonego nauczyć dziecko korzystania z nocnika. TRON - mało mechaniczny ale praktyczny :)
doskonały nie tylko do nauki, ale także podczas podróży, wyjazdów wakacyjnych, spacerów z dziećmi. Co to takiego? To super pomysł polskiego taty sfrustrowanego brakiem miejsc, gdzie można byłoby iść z dzieckiem na siku, czy kupkę. Tron jest mały - zmieści się w damskiej torebce, a gdy go rozłożymy - staje się normalnym nocnikiem - jednorazowy.
Polecam super rozwiązanie.
http://forbabies.pl/zapa-tron-nocnik-jednorazowy

zosia2007

ja pier....e
czy w każdym wątku dziecięcym umieścisz reklamę swojego sklepu?