Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

#50
:highfive:

Dodany tekst: 24 Kwi 2012, 11:05:39

Cytat: golinda w 24 Kwi 2012, 12:02:06Ninka nadal z pieluchą blush
gdyby nie wymóg odpieluchowanego dziecka w przedszkolu to my pewnie dopiero w wakacje bysmy suię za robote wzięli, jakos nie czuję presji ;)
tylko sie przestraszyłam ze łatwo może nie pójść i wziełam wiekszy zapas czasowy :D

ishka82

Dominika z pielucha, ale i w żłobku i w domu czeto mówi, że chce sisi na kibelek i wtedy zawsze zrobi :) nr 2 już od dawna tylko na kibelek lub nocnik :) tylko ona nie lubi latać bez pieluchy, co najwyżej pieluchomajty akceptuje, wczoraj założyła bawełniane majteczki, ale po kolejnej wizycie w wc stanowczo zażądała pieluchomajtów ;)

siog

mnie troche przeraza jak wczesnie sadzacie dzieci na nocnik  :hmm: u nas zalecaja jak najpozniej, bo wtedy i komunikacja jest i fizycznie dziecko jest bardziej w stanie kontrolowac pecherz. A zaczelam odpieluchowywac ok 2,5 r i powoli bez presji, troche na nocnik, troche w pieluchach. potem juz jak widzialam ze czas to dokladnie zajelo mi to 2 dni i dwie pary mokrych majtek i tyle. od tamtego momentu tylko do toalety bez zadnego problemu. nocnik uzylam tylko kilka razy jak zaczynalam

ziuta

moja babcia mi za każdym razem powtarza, że moja mama przestała używać pieluch, jak nauczyła się siedzieć ;D od tego czasu tylko nocnik, potem toaleta
czasem mam wrażenie, że jakaś nieudolna jestem, skoro babcia nauczyła 7-miesięczne dziecko, a ja nie odpieluchowałam 2-latka
ale presji nie mam
widzę, że on jeszcze zupełnie nie czai bazy ;) więc czekam

siog

ziuta daj spokoj... poza tym chlopaki pozniej lapia i trudniej je odpieluchowac niz dziewczynki. ja odpieluchowalam 5 dzieci wiec troche doswiadczenie w temacie mam  ;)

p.s. trzecie dziecko np z rodzenstwa czasem nie trzeba odpieluchowywac wcale, samo lapie  :rotfl:

zwierzatko_mojej_mamy

ziuta wiesz, czemu one takie parcie mialy na odpieluchowywanie??? - jakbys prala codziennie po 10 masakrycznie smierdzacych tetrowek to tez bys odpieluchowala po 7 miesiacu zycia lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

zwierzatko_mojej_mamy, a to ja wiem :D widać, że nawet zawyżone ceny pampersów nie są wystarczającą motywacją, w porównaniu z babraniem się w g...wnie ;D

ishka82

ja już puszczam mimo uszu te opowieści o odpieluchowywaniu kilkumiesięczniaków ;) odpowiadam, że jakby młoda uzywała tetry, to pewnie miałabym parcie, a jak ma pampki, to i jej i mi wygodnie z nimi :) Młoda sama dorasta i sygnalizuje chęć korzystania z toalety i pozwalam jej na to, ale nie ma ściągania pieluchy na siłę itp., wszystko w swoim czasie :)

nionczka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Kwi 2012, 13:07:11ziuta wiesz, czemu one takie parcie mialy na odpieluchowywanie??? - jakbys prala codziennie po 10 masakrycznie smierdzacych tetrowek to tez bys odpieluchowala po 7 miesiacu zycia
właśnie i nie zawsze z pralką, nie mówiąc o automatycznej ani suszarce
w Hiszpanii zalecają zacząć po skończonych 2 latach i na wiosnę/lato
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

ja się zgadzam, sama chcę spróbować zdjąć pieluchę teraz na wakacjach i zobaczyć co będzie, jak nie zakuma, że mu się leje po nogach (w zeszłym roku zupełnie go to nie ruszało), to czekam dalej
tylko irytują mnie te litościwe spojrzenia ciotek i pytania "to on jeszcze z pieluchą, taak?"
tak k...wa :D

golinda

pieluchy są wygodne, zwłaszcza w podróży :)
ja planuję odpieluchować ją latem, będzie latała na golasa i tyle
od września musi już robić na nocnik, bo do przedszkola idzie...


abkasia

moj syn ostatnio stwierdzil ze nie chce pieluchy do spania...
ale udalo mi sie go namowic..
nie jestem heszcze gotowa na cale zasikanw lozko, posciel.. on duzo w nicy sika, czesto przesikuje pampersa..
w lecie sprobuje jak nie bedzie spal pod koldra..

aniak1211

#63
Cytat: abkasia w 24 Kwi 2012, 16:07:18on duzo w nicy sika, czesto przesikuje pampersa..
w lecie sprobuje jak nie bedzie spal pod koldra..
Dominika jak miala pampersa to tez duzo sikala w nocy;d
Najlepiej kupic podklady,dac pod przescieradlo ktore w razie wpadki przeplukac w prace;D

Podobno najlepiej zdjac pampersa w dzien i w nocy jednoczesnie;)
Ja tak nie zrobilam i mala duuuzo lala do lozka z podkladem:D

Syn znajomych nadal spi w pampersie bo sika w nocy:D ma juz 5 lat:D
Niby probowali przez weekend i i tak sie zsikal:D
Tlumaczylam im niech sprobuja przez 2-3 tyg. ale nie wiem czy tak zrobili;) :D

marcheewka

babcia bardzo chce odpieluchować Olę. Jeśli chce, dobra, chciała nocnik - kupiłam nocnik. Ola nawet do nocnika nie podchodziła. Od kilku tyg wyciąga nocnik i sobie siada, ale w ubraniu. Bez pieluchy nie chce ;)
Od kilku dni po zrobieniu 2 w pieluchę biegnie i siada na nocnik i pokazuje, że robi ;)
Dobre i to, może w koncu sie uda choć 2 ;)
Babcia planuje odpieluchowanie na lato, zakupiła już kilka par majtek. Nie wiem po co, ja nie mam takiego parcia, skoro dziecko nie sygnalizuje, że coś chce...

Kasia

Cytat: aniak1211 w 24 Kwi 2012, 16:50:13Podobno najlepiej zdjac pampersa w dzien i w nocy jednoczesnie;)
Ja tak nie zrobilam i mala duuuzo lala do lozka z podkladem:D
Tez to słyszałam, teraz siostra tak odpieluchowala córeczkę. Akurat młodej jakieś krostki na pipce wyskoczyly i ją swedzialo jak siknela w pampka wiec siostra wykorzystała moment i jej tego pampka zdjęła. No i młoda odpieluchowana całkowicie.

talula

Kasiu,

no ja na razie mam dość! ;) ciągle w wc siedzimy ;) a młodej też juz się chyba znudziło ;) A tak na serio to myślę o odpieluchowywaniu w wakacje przed wrzesniem (żlobek), a teraz raczej chciałam z tematem oswoić.

Gdzieś czytałam, że dziecko dopiero po skończeniu 1,5 r. zaczyna w ogóle pęcherz kontrolować, więc faktycznie wcześniej może to nie mieć sensu, choć niektórym się udaje.

Ale w naszym przypadku to ja się nalatam, ALa nic nie sygnalizuje jak na razie, fakt mniej pieluch idzie, niby fajnie, chyba przystopuję, tzn posadzę ją kilka razy dziennie, żeby nie zapomniała, a do tematu wrócimy leatem. Nie wyobrażam sobie jednak zdjęcia pieluchy na noc, ona potrafi tyle wtedy nasikać, że pampek przemaka, tu musi natura sama rozwiązać (ale do 5 r.ż. jednak czekać nie zamierzam).

Ostatnio czytałam o pieluchach wielorazowych..argumentem za np jest niższa płodność chłopców noszących pampki (jakieś tam badania przytaczali).. to tak jako ciekawostę przytaczam...

zuzia

#67
Cytat: kotabma w 24 Kwi 2012, 11:25:42w dlugi weekend majowy jedziemy do babci a ze ma byc cieplo wiec bedzie biegac w majtach - zakupilam 10 par
mało :)

Dodany tekst: 24 Kwi 2012, 23:21:41

Cytat: golinda w 24 Kwi 2012, 11:02:06
Ninka nadal z pieluchą :blush:
kilka razy zdarzyło jej się do nocnika zrobić.....
Misiek też i jakoś mi nie wstyd :D
powoli, powoli się przekonuje. Panie w przedszkolu mówią, że jest nieźle. ale na drogę do domu muszę mu pieluchę założyć. a na noc to koniecznie - jest tak przesikana, że nie chcę mieć tego na łóżku.

aniak1211


mobka

Talula, ale do zlobka nie musisz miec dziecka odpieluchowanego ;D

rilla

a u nas odpieluchowanie jakoś samo się stało. Sprawdzial się zasada, że jak przyjdzie czas to dziecko samo odstawi pieluchę. u nas pomogło, ze P. był chory i siedział z dziadkiem w domu. Dziadek sadzął go na nocnik, ten nie miał sily ganiać, więc siedział. Poogladał jakąś ksiażeczkę, bajkę i coś zrobił.
teraz jest już pełen serwis, Piotrek idzie sam do kibelka, włącza światło (podstawia sobie taką podstawkę z ikei), zamyka (koniecznie drzwi), ściaga spodnie, majtki, załatwia sprawę, ubiera się i nas woła. Wczoraj sam wylał (na szczęście małą ilośc) do ibelka i spuścil wodę. Nie wiem po kim on ma takie zapędy, zeby być samodzielnym

zosia2007

moj P tez sie odpieluchowywuje, oczywiscie nie calkiem lae potrafi przerwac zabawe pobiec do lazienki, wziac nocnik, zdjac spodnie, pieluche, usiasc i zrobic siku. widac, ze powoli zaczyna nad tym panowac i wie o co chodzi.


feeling.good

u nas też postęp. Staś już sygnalizuje, że robi kupę lub siku. O kupie informuje po fakcie, o sikaniu zazwyczaj przed. Nie zmienia to jednak faktu, że na nocnik/nakladkę usiąść nie chce ;D

kotabma

Cytat: zuzia w 25 Kwi 2012, 00:20:30mało
drugie tyle mam po bratanicy :D
wiec 20 par starczy ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

ja się zastanawiam czy czegos takiego niebawem nie nabyć: http://allegro.pl/nakladka-na-wc-ze-stopniem-thermobaby-i2274553980.html

Miałam nakładkę, która sie lekko ruszała i Stach się bał. No i nasza toaleta jest dość wysoko, więc może to by się sprawdziło

I majtki też przed latem muszę nabyć. Widziałyście gdzies bokserki w normalnych cenach? Bo 40 zł za 2 pary to trochę sporo