Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Nocnik kupiłam gdzieś w okolicy roczku Dominiki :) Wtedy nie chciała siadać, ewentualnie w ubraniu...nocnik służył do zabawy, włażenia do niego, zakładania go na głowę itp., więc go zabrałam, bo stwierdziłam, że to jeszcze nie pora ;) co kilka tygodni próbowałam znów, ale nic z tego, nocnik nie dla Niuśki ;) Mam wrażenie, że ona widzi, że my korzystamy z wc i nie rozumie dlaczego ona ma korzystać z nocnika :mocking: Przekonała się dopiero do nakładki na wc :) też nie zmuszałam i nie przyspieszałam, tylko jak chciała to siadała, najpierw wyłącznie w ubraniu, później jakiś czas kazała sobie ściągać pieluchę, siedziała długo i miętoliła papier toaletowy, w końcu namówiliśmy ją by kupę robiła do wc, dobra, przyznam, że kilka razy została posadzona na wc pomimo płaczu, ale szybko załapała, że to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się kupy (przy jej zaparciach zrobienie do pieluchy trwa godzinami, a ona wstrzymuje, a na kibelek robi w góra kilka minut i całą) i teraz jak tylko jej się zachce, to sama mówi, że chce na kibelek :) właściwie od jakiegoś czasu 100% kup ląduje w wc :) siku też czasem woła i robi...nie przyspieszam, pozwalam jej na własne tempo pozbycia się pieluchy ;) mam wrażenie, że już jest dość blisko i mam nadzieję, że wiosną/latem zrezygnuje z pieluszek :) w żłobku ma nocnik, ale siada tylko na wc, regularnie, codziennie, często tam robi siku :)

aniak1211

Pamietam ze moj P. jak przewijal uciekajaca Dominike zakladal sobie jej rajstopy na glowe,ona miala radoche a on szybko przebieral:D

foszek

Cytat: aniak1211 w 22 Lut 2012, 21:10:00Pamietam ze moj P. jak przewijal uciekajaca Dominike zakladal sobie jej rajstopy na glowe,ona miala radoche a on szybko przebieral:D
ja to robie przy malej :)
Dostaje tez czesto szczoteczke do zebow, wiec 2:1 nie ucieka i zabki umyte.
Mala juz siada na nakladce, nocnik sluzy jej za kapelusz, a jak tylko ide do wc i biore mala, to zaraz leci i sciaga nakladke i chce zeby ja sadzac. Jednak do tej pory jeszcze nic nie zrobila.

Z F. wlaczylismy bo potrafil siedziec dluugo na nocniku, wstac i zrobic w kacie. Pozniej nie chcial wogole siadac, a w koncu dostal nowe tory do ciuchci z wagonikami, wtedy usiadl, zrobil i juz mu tak zostalo.

ishka82

Dominika przewija się wyłącznie na leżąco, inaczej nie chce ;D czasem zwiewa, czasem grzecznie leży ;)

Kata

My Małą wysadzaliśmy na nocnik odkąd skończyła 5 miesięcy. Efekt jest taki, że od dawna bardzo ładnie sika i robi kupkę i sygnalizuje potrzeby fizjologiczne. Od grudnia oprócz nocnika mamy też nakładkę na sedes i to dopiero jest hit :D Na wiosnę planuje całkiem jej zdjąć pieluszkę, zresztą teraz z reguły schodzą 2-3 na dobę, bo w żłobku też ją Panie wysadzają :)
Pozdrawiam

Kata

foszek


aja


konwalia

Cytat: aniak1211 w 22 Lut 2012, 21:10:00
Pamietam ze moj P. jak przewijal uciekajaca Dominike zakladal sobie jej rajstopy na glowe,ona miala radoche a on szybko przebieral:D
ja czasem zakładam sobie pieluchę na głowę lol

kotabma

#33
Cytat: ddu w 22 Lut 2012, 15:16:41kota, a dlaczego takie zalecenie?
jak pamiętam, zosia od zawsze korzysta z nocnika...w nocy tylko jej pieluchę zakładacie, czy jak?
Zosia korzysta z nocnika.  kupe pokaze zawsze ze chce (w pieluche zrobi moze raz na miesiac albo nawet nie tak czesto ;) ), siku niestety nie zawse sie da zlapac bo czasem jest tak zajeta ze zapomina o nocniku albo nie chce na niego isc bo sie dobrze bawi ;). ona ma dopiero 1,5 roku wiec nadal chodzi w pieluszcze.
jak sie zrobi cieplo to ja odpieluchuje ale pielucha do spania w nocy i w dzien pozostanie ;)

Dodany tekst: 23 Lut 2012, 08:49:59

a musimy ja odpieluchowac bo miala kilka razy zapalenie ukl moczowego

w sumie zastanawiam sie czy nie pora na nakladke na wc. Akoro Katy Ala juz siada to moze Zosi tez sie spodoba :D Nasze laski jak do tej pory mialy podobne upodobania nocnikowo-pieluchowe ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211


kotabma

no dobra - Zosia sie panicznie boi nakladki ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

Cytat: kotabma w 24 Lut 2012, 14:08:22
no dobra - Zosia sie panicznie boi nakladki ;)

Oj :( ciekawe czemu, nasza się cieszy, nasłuchuje z nami na dźwięk jaki dobiega z muszli gdy sika i razem z nami bije sobie brawo, a potem uruchamia spłuczkę i myjemy rączki :D
Pozdrawiam

Kata

marlen_ka

ja też wcześnie zaczełam z Lilianą nocnikowanie, potem był jakiś okres przerwy jak zaczełą chodzić a teraz zakładam jej pieluszkę tylko do spania i do jazdy samochodem. W złobku też chodzi bez pieluchy. U nas świetnie sprawdziła sie rada mojej mamy- przez jakiś czas mieliśmy nocnik w domu na widoku, stał gdzieś na korytarzu, Liliana mogła sama w każdej chwili iść i na niego usiąść. Dzięki temu, że nie musiała za każdymm razem wołać mnie, ja nie musiałam wyciągać nocnika, wszystko szybciej trwało i Lila ladnie załapała o co chodzi.

kotabma

Cytat: Kata w 24 Lut 2012, 15:07:25Oj  ciekawe czemu
nie wiem czemu ale na razie jej odpuszczam
pytam sie:
Zosiu boisz sie nakladki?
Tak
Wolisz nocniczek?
Tak
To niech tak na razie zostanie
za jakis czas znow sprobujemy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

foszek  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ania cały czas na przewijaku ma zmieniane pieluchy. Atrakcyjność kremów, chusteczek itp już dawno minęła, teraz wyciągam różne gruszki, pojemniki z szuflady i jej daję. Choć najskuteczniejsza jest pielucha tetrowa i zabawa w "chowanego" Ania bierze ją w dwie rączki i zasłania sobie twarz :D Dzięki temu leży spokojnie.
Jak już nic nie pomaga to po prostu trzymam jej jedną nóżkę trochę dociśniętą do brzuszka i wtedy nie ma się jak obrócić.

A pod prysznicem też ląduje po kupie, ale najpierw ściągam pieluchę na przewijaku i później na nim zakładam.

dzidzia101

Z Natalka też mam problem żeby ja przewinąć odkąd sprawnie i szybko obraca się na brzuch
Muszę mieć jakieś wspomagacze a i tak często kończy się wielkim płaczem.
Kremy szybko trafiaja do buzi, pampers byl atrakcja moze 2 dni
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

Ala wczoraj przekonała się do nocnika, może dlatego, że kupiliśmy nowy (zwykły za 7 zł), ale ikeowy się nie sprawdził. Bardzo się cieszę z tego, ale ona jeszcze nie sygnalizuje potrzeb, ja po prostu ją sadzam na nocnik o określonych porach.. po obudzeniu, po jedzeniu, po spacerze.... i już sama nie wiem kiedy, trochę to męczące ;)

I teraz nie wiem co dalej? Bo pampki nadal nosi i pewnie jeszcze ponosi..no ale, może teraz zakładać jej jakieś inne pieluchy? np zastanawiam się nad wielorazowymi...używa ktoś?

foszek

talula gratulacje, H. wpradzie siedzi tez na nocniku, ba rowniez na wc, ale jeszcze nigdy nic nie zrobila w ten sposob. Czekam na cieplejsze dni i bedzie latac bez pampersa

vobi

#43
Cytat: talula w 23 Kwi 2012, 23:58:55I teraz nie wiem co dalej? Bo pampki nadal nosi i pewnie jeszcze ponosi..no ale, może teraz zakładać jej jakieś inne pieluchy? np zastanawiam się nad wielorazowymi...używa ktoś?

wydaje mi sie ze najlepiej chociaz raz dziennie pozwolic jej przez kilka godzin chodzic bez pampersa

Dodany tekst: 23 Kwi 2012, 23:23:10

Cytat: kotabma w 23 Lut 2012, 09:43:47a musimy ja odpieluchowac bo miala kilka razy zapalenie ukl moczowego

kotabma, i odpieluchowanie pomoglo w tej kwestii? bo u nas niespecjalnie...

talula

#44
Cytat: vobi w 24 Kwi 2012, 00:21:49wydaje mi sie ze najlepiej chociaz raz dziennie pozwolic jej przez kilka godzin chodzic bez pampersa


o mamusiu! pewnie masz rację, tylko czy ja to przeżyję?  ;)

Dzięki foszku..no my próbujemy od miesięcy..nocnika z ikei się bała, nakładka na wc fajna (sama wybrała w kaczki), ale tylko na niej siedziała i tyle... dopiero ten zwykły kolejny nocnik dał radę, a może dorosła do tego, bo niemal za każdym razem jak pytam czy chce siusiu, kupę.. mówi tak i prowadzi mnie do toalety...cieszy się jak uda się jej coś zrobić..potem jest brawo...mycie .... sprzatanie... ale kurcze dużo czasu teraz w tym kiblu spędzam ;D

foszek

talula ja przy F. mialam 2 nocniki: jeden na gorze, jeden na dole, a posrodku tylko biegalismy do wc, ale tam najmniej czasu spedzalismy.

kotabma

Cytat: vobi w 24 Kwi 2012, 00:21:49kotabma, i odpieluchowanie pomoglo w tej kwestii? bo u nas niespecjalnie...
nie jest odpieluchowana - zaczela chodzic do zlobka i sie cofnela
tzn wyszlo wczoraj ze panie nie sadzaja jej tam na nocnik i ona teraz nie za bardzo chce siadac nawet w domu. na kupe to owszem ale na sisi  jest bunt.
w dlugi weekend majowy jedziemy do babci a ze ma byc cieplo wiec bedzie biegac w majtach - zakupilam 10 par :D
w zlobku tez kazalam ja sadzac na nocnik - w koncu wiedza od poczatku ze ona sygnalizowala ze chce a jesli nie daje znaku to raz na jakis czas trzeba ja posadzic i zrobi
wqr... sie i to bardzo ta sytuacja ale nie moze byc idealnie ;)
w zlobku poczynila inne postepy ale niestety w tym temacie sie cofnela

w niedziele rozmawialam z Zosia - wiesz gdzie sie tobi si? - "tak"
Zosia potrafi pokazac ze chc si - "tak"
pokazesz mamusi ze chcesz na nocniczek - "nie"
po 4 mokrych gaciach i spodniach poddalam sie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#47
talula a jaki masz plan? chcesz już odpieluchować, szybko, juz teraz?
Czy po prostu przyzwyczajać do nocnika?


U nas młody już prawie odpieluchowany, praiwe, bo w domu pamieta, po przebudzeniu sam goni do kibelka, z dwójka róznie jest ale tez już sa znaczne sukcesy
wpadki zdarzaja się głownie na placu zabaw, jak młody pochłonięty zabawą się zapomni, ale to tez juz rzadko :D
Pielucha jest TYLKO na noc, juz dla mojej spokojnosci i wygody :d

talula pytam o cel, bo jak chcesz po prostu oswajac z tematem to czeka Cie ganianie na kibelek itd - ja za taka zabawę podziekowałam ;) nie ruszałam tematu dopóki nie zdecydowałam o całkowitym odpieluchowaniu (pod katem przedszkola)

a jak całkowite to z tego co widzę konkretne sukcesy są po prostu jak się pileuchę zdejmie i sie w postanowieniu trwa i jej dziecku na tyłek nie zakłada, bez wzgledu na ilość obsikanych dywanów, kanap, kocy itd :D

Przy pierwszym sposobie i tak raczej drugi Cie raczej czeka :D
Przy drugim ograniczasz sobie roboty z kilkumiesiecznym ganianiem na kibelek :D


golinda

Ninka nadal z pieluchą :blush:
kilka razy zdarzyło jej się do nocnika zrobić.....