Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

#175
Cytat: marcheewka w 20 Sie 2012, 09:35:06
Czy to dobra nakładka?
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-17FEF8C7-5AC98CC5/lidl_pl/hs.xsl/index_29299.htm

bo gdzieś czytałam, że nie powinna byc taka wysoka między nogami, bo dziecko samo nei zejdzie z sedesu.

dobra, nie slizga sie i nie spada, mamy tez t tej serii nocnik i schodek

Dodany tekst: 20 Sie 2012, 13:52:16

F. dopiero niedawno zaczal siusiac na stojaco. Z pielucha spal jeszcze dlugo po odpieluchowaniu, jakies 6 m-cy, dopiero jak H. sie urodzila, po ok 3 tyg, zaczal robic terror w nocy, plakac kopac nogami.. nie wiedzielismy co sie dzieje, myslelismy poczatkowo ze to reakcja na pojawienie sie malej, ale on poprostu zakodowane mial w glowce ze w majtki juz nie mozna, na sile trzeba bylo go sadzac.
Do tej pory budzi mi kolo polnocy i trzeba isc z nim do wc

A mala juz 2 raz obudzila sie po nocy z sucha pielucha i budzila mnie wolajac pipi

elve

A co polecicie na łóżko? Bo Anka od dłuższego czasu nie sika w nocy, no ale wpadki zawsze się mogą zdarzyć

aniak1211

Mata pampers lub z innej firmy;)
http://allegro.pl/pampers-mata-do-lozka-dla-dzieci-i-doroslych-i2544829371.html

U nas sie sprawdza,
malej i teraz zdazaja sie wypadki noca;)

martullek

no dobra, tydzień do przedszkola. Wojtek nadal sika podczas drzemki (ale śpi 3h), sporadycznie pielucha jest sucha. co robić? poprosić, żeby mu pieluchę zakładały?

golinda

Cytat: martullek w 28 Sie 2012, 00:25:13poprosić, żeby mu pieluchę zakładały?

może raczej powinny pilnować żeby sikał przed drzemką

OlaFasola

martullek, w przedszkolu chyba nie będzie tak długo spał. Jak mówi golinda, niech zadbają o sikanie przed i można spróbować bez. Z drugiej strony pewnie jak mu się zdarzy wpadka, to nie będzie się fajnie czuł.
Może spróbuj w domu go wybudzać w tym tygodniu po np 1.5, bo tyle mniej więcej dzieci leżakują i zobacz czy będzie sucho?

golinda

martullek, a myślisz, że on zaśnie w przedszkolu?
ja mojej N. nie widzę jak zasypia w sali z innymi dziećmi i to w porze wybranej nie przez nią...
ja w przedszkolu nie zasnęłam NIGDY i leżakowanie było dla mnie koszmarem
dziwię się, że nadal to praktykują

Justynna

Cytat: golinda w 28 Sie 2012, 10:50:01
ja w przedszkolu nie zasnęłam NIGDY i leżakowanie było dla mnie koszmarem
dziwię się, że nadal to praktykują
mnie mama zabierała przed leżakowaniem, ale 2-3 zdarzyło się, że musiałam dłużej zostać w przedszkolu. Bardzo chciałam zasnąć, bo była za to nagroda - obrazek ze smerfem. I co? Nic! Nie było spania i obrazka  :rotfl:

feeling.good

z tego, co wiem, w większości przedszkoli jest czas na odpoczynek, ale dzieci wcale nie muszą spać. Niektóre zasypiają, inne się wyciszają przy bajce np.

golinda

Cytat: Justynna w 28 Sie 2012, 11:58:56bo była za to nagroda - obrazek ze smerfem. I co? Nic! Nie było spania i obrazka  rotfl

lol

może szelma Ci narysuje? :D

martullek

w domu jest z teściowa, wiec nie mam wpływu na długość jego spania. Ona go nie chce wybudzac bo jest marudny, nie da sie jej przekonać. Wrecz gladzi go jak sie wybudza by spal sobie jeszcze. W zeszłym roku na jesieni jak chodzil do prywatnego przedszkola to spal, wiem ze jezeli tu zasnie to bedzie spal pewnie krócej nawet niz godzine, bo zanim ich przebiora i połoza to troche zajmie... Ehh

Justynna

Cytat: golinda w 28 Sie 2012, 11:07:20
lol

może szelma Ci narysuje? :D

Bardzo chętnie :D
No i mogę nawet iść na długą drzemkę, by go dostać :D A potem przypnę go sobie agrafką do bluzki i będę z dumą nosić :D

niewiemjaka



Kasia

#189
jakim trzeba być poje..... aby coś takiego wykombinować :ohboy:

golinda

o kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..........a!!!!!!!!!!!!

zwierzatko_mojej_mamy

oo - wlasnie to mialam Wam wkleic, bo chlopy w firmie to juz widzieli chwile temu lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


niewiemjaka

#193
noooo to chociaz z tym nazwijmy to gównem jestem na biezaco lol nie to co z jezuskiem lol

tylko sie dziwie ze nie ma jeszcze home video na jutubie lol

Justynna

Cytat: niewiemjaka w 28 Sie 2012, 14:09:41
noooo to chociaz z tym nazwijmy to gównem jestem na biezaco lol nie to co z jezuskiem lol
:highfive:
ze mną też tylko o gównach można porozmawiać, bo jezuska pierwszy dziś widziałam  :blush:

ishka82


zuzia

z M. nie było łatwo, ale jak pożegnał pieluchę to na całego. i w nocy też sucha.

konwalia

posadziłam na nocnik, zaraz zlazła, a ja poszłam szykowac jej ubranie gadając przez telefon i nagle słyszę stękanie i piękna kupa na podłodze :D a w dupę z tym nocnikiem

zuzia

Cytat: konwalia w 30 Sie 2012, 09:43:21
posadziłam na nocnik, zaraz zlazła, a ja poszłam szykowac jej ubranie gadając przez telefon i nagle słyszę stękanie i piękna kupa na podłodze :D a w dupę z tym nocnikiem
lol lol lol

ddu

hela nadal z gołą pupą biegnie na nocnik,
jak ma pieluchę, majtki, cokolwiek, sika itp w tę pieluchę, majtki