Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Cytat: OlaFasola w 16 Sie 2012, 10:15:55
marcheewka, ale chodzi cały czas w majtkach, czy pieluchę też miewa? M właśnie w niedzielę rano jeszcze tak robił, lał po nogach i wcale mu to nie przeszkadzało. A wczoraj jak się trochę posikał, to zaraz w lament.

ee, pielucha! W majtkach tylko na działce jak gorąco było, to kąpala sie w basenie i biegala w majtach. No i lała wszędzie, przez majty., na stojąco, wcale nic nie mówiła. No a jeszcze kilka tyg temu bardzo ładnie wołala siku

foszek

Hania zapomina sie i czasami jeszcze siada w majtkach na nocnik i robi siusiu przez majtki, nie umie jeszcze dobrze sama ich sciagnac.
A kupke robi na 3 razy :crazy:

Ale musze sie pochwalic ze popoludniowe drzemki sa bez pieluchy

kotabma

Cytat: marcheewka w 16 Sie 2012, 13:56:38ee, pielucha! W majtkach tylko na działce jak gorąco było, to kąpala sie w basenie i biegala w majtach. No i lała wszędzie, przez majty., na stojąco, wcale nic nie mówiła. No a jeszcze kilka tyg temu bardzo ładnie wołala siku
czyli zaczyna sie to co u nas bylo jak Z w zlobku biegala z pielucha i panie jej nie sadzaly na nocnik to sie uwstecznila na maxa.
zdecyduj sie w takim razie czy majty czy pielucha bo takie pol na pol moze ja troche oglupiac.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

my wczoraj ściągnęliśmy Stasiowi pieluchę. Na razie efektów brak. Sika w spodnie, na podłogę. Raz powiedział, że chce siku, ale nie wiedzieć czemu chciał sikać w wannie. Ściągnęłam majtki i  wsadziłam go do wanny pod warunkiem, że siku łapiemy do nocnika. Stanął więc nad nim i sie udało. Później posiedział z 15 minut na nocniku, ale się nie udało. Zobaczymy, co przyniosą kolejne dni. Czytamy namiętnie "Nocnik nad nocnikami", wyciągnęłam tablicę magnetyczną z książki "Pora na nocnik", przywiesiłam ja w toalecie i zaznaczamy sukcesy.

elve

feeling.good Anka sikała w majtki przez 2 tygodnie, zapytana czy chce siku/kupę zawsze odpowiadała nie
aż pewnego dnia ot tak zaskoczyła
teraz idzie sobie do łazienki, tak po prostu
więc może złe dobrego początki ;)

OlaFasola

#155
feeling.good, elve dobrze mówi. Pierwszy dzień o niczym nie mówi. Właściwie kilka pierwszych dni. Ja jestem w wielkim szoku, że tak gładko u nas poszło. Jeszcze tydzień temu kompletnie nie sygnalizował, mokre gacie mu nie przeszkadzały. lał po nogach jak leci i jeszcze się cieszył tuptając w tych sikach. Teraz już nie ma pieluchy, nawet na drzemkę i na noc. Sam wdrapuje się na kibelek :D

Aniu, trzymam kciuki za sukcesy nocnikowe Stasia  :thumbup:

feeling.good

haha, nie no nie zrażam się absolutnie. Trzymajcie jednak kciuki od jutra. Mam nadzieję, że dam sobie radę z całą gromadą :D

yoy

trzymam kciuki za wszystkie odpieluchowujące się dzieciaki! :)

Nam do zdjęcia pieluchy jeszcze daleko, ale są niewielkie postepy. Franek posadzony na nakładkę sedesową robi siku na zawołanie :) Wczesniej potrafił siedziec 20 min na nocniku (bez efektu oczywiscie ;)) po czym wstawał i sikał obok lol
No i zdarza sie, że mówi, ze robi siku (albo kupę) - ale niestety zawsze w trakcie, albo 2sekundy przed.
Czyli zaczyna czaic bazę :D

abkasia

Ale sie ciesze ze nas ominelo sikanie po nogach... ;D

nionczka

Cytat: abkasia w 19 Sie 2012, 21:52:12
Ale sie ciesze ze nas ominelo sikanie po nogach... ;D
ja też, i po podłogach szczególnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

#160
polecam jeszcze tę książkę http://merlin.pl/Zegnaj-pieluszko_Lafont-Ghislain/browse/product/1,580879.html

Dodany tekst: 20 Sie 2012, 06:40:12

Wojtek nadal sika śpiąc. pieluchą po nocy można zabić - taka ciężka

ishka82

Dominice czasem zdarzają się wpadki w dzień (jedna na kilka dni), ale spora część z nich, to jest jej złośliwość i sikanie z nerwów na mnie, a czasem chyba jest zbyt zajęta zabawą, żeby iść sikać ;D w czasie spania różnie, czasem pielucha sucha, czasem można nią zabijać ;D dziś uparła się na spanie bez pieluchy, no ok, w końcu wczoraj pomimo pieluchy wstawała do wc i pielucha była sucha...nad ranem popuściła bardzo lekko, przebrałam ją i położyłyśmy się jeszcze, za niespełna godzinę obudziłam się w kałuży, Dominika zadowolona z siebie gadała w najlepsze i wcale jej te siki nie przeszkadzały, podkład tylko częściowo uratował łóżko...ja nie wiem, wg mnie jeszcze za wcześnie na całkowite pożegnanie się z pieluchą ;)

fasolka1980

Cytat: martullek w 20 Sie 2012, 06:39:40
polecam jeszcze tę książkę http://merlin.pl/Zegnaj-pieluszko_Lafont-Ghislain/browse/product/1,580879.html

Dodany tekst: 20 Sie 2012, 05:40:12

Wojtek nadal sika śpiąc. pieluchą po nocy można zabić - taka ciężka

U nas tak samo

kotabma

Cytat: fasolka1980 w 20 Sie 2012, 09:26:04U nas tak samo
u nas tak samo
tylko Zosia ma dziwny zwyczaj picia przed spaniem po 500-600 ml wody i mleka
w dzien nie ma czasu na picie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

U nas tez ;)
Do tego maly nie da sie w nocy na zadne siku namowic bo jest wsciekly ze sie go budzi...
Wiec jeszcze troche pospi z pampersem ;)

golinda

Cytat: martullek w 20 Sie 2012, 07:39:40Wojtek nadal sika śpiąc. pieluchą po nocy można zabić - taka ciężka

N odkąd przestawiła się na nocnik, może ze 2,3 razy puściła w nocy
teraz już zawsze wytrzymuje do rana
nie wiem, od czego to zależy...


Kasia

Michał ma taką, bardzo dobra jest ale sam z niej nie schodzi

no ale u niego ona potrzebna tylko na nr 2
bo siku to na stojaka od zawsze robi :D

marcheewka

Cytat: Kasia w 20 Sie 2012, 09:37:38
Michał ma taką, bardzo dobra jest ale sam z niej nie schodzi

no ale u niego ona potrzebna tylko na nr 2
bo siku to na stojaka od zawsze robi :D

hmm, u nas Ola siku też robi na stojaka :point_lol:
może kupię, bo chociaż nie spadnie. Samej i tak narazie nie będę zostawiać

Kasia

te nakładki z tej firmy sa naprawdę IMO fajnde, solidne i dobrze się na kibelku trzymają
ale ja michała na nia sadzam i zdejmuję ;)

magdalinska

Cytat: golinda w 20 Sie 2012, 09:33:20
N odkąd przestawiła się na nocnik, może ze 2,3 razy puściła w nocy
teraz już zawsze wytrzymuje do rana
nie wiem, od czego to zależy...

Kuba tak samo, w ciagu dwóch mcy bez pieluchy tylko 2-3 pampy były troche mokre po nocy, a tak to sucha

a jak chłopcy sikaka na stojąco? tzn tacy mali ;) do nocnika? ja Kubusia sadzam, ale dobrze byloby  nauczyc go na stojąco

Kasia

no stoi przy kibelku i sika
kibelek akurat na wysokosci siusiaka ;)
ale michał starszy więc młodszemu moze być za wysoko ;)

magdalinska

aha, to kuba jeszcze z tym niskich, wiec musi poczekac ;) albo na krzesełku bedzie stawał

Kasia

w ikea mozna podest dokupić ale taki maluch to moze spaść

magdalinska

ja mam taki mały stołeczek, sprobuje czy dostanie